GoldenEar Bookshelf Reference X

Referenční dvoupásmové regálové reprosoustavy - vlajková loď GoldenEar Technology.

Na objednávku - termín upřesníme
Značka: GoldenEar
49 990 Kč
Kategorie: Audio
Záruka: 2 roky

 

Referenční dvoupásmové regálové reprosoustavy - vlajková loď GoldenEar Technology


 

O značce GoldenEar Technology

 

Sandy Gross, zakladatel a duchovní otec značky GoldenEar, se prosadil již v minulosti díky velmi dobře přijatým a hodnoceným produktům jím založené značky Polk Audio nebo zejména v USA podobně úspěšné značky Definitive Technology. Sandy za svou dlouhou kariéru vytvořil nebo pomáhal vytvořit některé z nejlépe znějících a nejlépe hodnocených reprosoustav historie. Aby nemusel brát ohled na přání investorů či spoluzakladatelů a mohl se maximálně věnovat návrhům směrovaných ke zvukovému ideálu, založil jako poslední počin v roce 2010 značku GoldenEar. Nutno říct, že svůj životní ideál - skvělý zvuk za rozumné peníze - vtiskl ze všech tří svých firem nejhlouběji právě do produktů GoldenEar.

 

Bookshelf Reference X

 

Tyto špičkové regálové reprosoustavy byly vyvynuty na základě technologií použitých v nejvyšším modelu GoldenEar Triton REFERENCE. Cílem návrhu bylo vyrobit menší stojanové regálové reproduktory, které by dosahovaly přesné zvukové reprodukce s vysokým rozlišením, s vynikajícím trojrozměrným zobrazením, srovnatelným s oceňovaným top modelem. Ačkoli s ohledem na svou kompaktní velikost nemohou nabídnout tak ohromující basy jako podlahové Tritony, byla jim při návrhu věnována maximální péče a začleněno množství inovačních technologií.

 

Reproduktory GoldenEar BRX (Bookshelf Reference X) zaujmou mnohé audiofily, protože mohou nabídnout vysokou věrnost, basovou odezvu a širokou zvukovou scénu, kterou vám dokáží sprostředkovat pouze mnohem větší reprosoustavy. Jsou tak dokonalým důkazem efektivního výzkumu a vývoje GoldenEar a jejich trvalého úsilí vytvořit vynikající cenově dostupný reproduktor, který může konkurovat násobně dražším produktům.

 

Reproduktory BRX je možné umístit na polici, nebo na reproduktorový stojan a vhodné jsou i pro monitorovací poslech na krátkou vzdálenost. V rámci dvoukanálového hudebního systému jsou optimální pro malé nebo středně velké místnosti. kde dokáží vykreslit trojrozměrnou jasně definovanou scénu a reprodukovat zvuk který ocení i nejnáročnější audiofilové.  

 

GoldenEar technologie pro transparentnost a detail v celém zvukovém spektru

 

BRX jsou navrženy s využitím technologií špičkových reproduktorů Triton GoldenEar. Litinový koš i použitý 6" středobasový / basový reproduktor s polypropylenovou membránou, který je téměř totožný jako u TOP modelu Triton Reference. Má nízkohmotnostní kmitací cívku a patentovanou, speciálně vyvinutou membránu s počítačem optimalizovaným kuželovým designem, zavěšenou na lehkém butylkaučukovém závěsu pro lepší přechodovou odezvu. Důležitá je i nově navržená struktura magnetu Focused Field, která lépe směruje pole magnetu do mezery kmitací cívky. Střední a basové frekvence jsou tak adresné a transparentní s nebývale širokým rozptylem.

 

Dvojice plochých, inerciálně symetrických 6,5” planárních infrazvukových zářičů je umístěna po obou stranách ozvučnice a pomáhá nízkým frekvencím získat tak důležitou razanci. BRX díky tomu může nabídnout pevné basy s dynamikou dostupnou jen u mnohem větších reprosoustav.

 

Charakteristickým znakem všech reproduktorů GoldenEar Triton je design výškového reproduktoru High-Velocity Folded Ribbon (HVFR™), který vytváří zvukové vlny tak, že na rozdíl od konvenčních měničů stlačuje akordeonovou skládanou membránu. Zvlněný pásek je umístěn v silném magnetickém poli neodymových magnetů a měnič má relativně vysokou charakteristickou citlivost. Pohybující se hmota pásku je minimální, a tak je možné docílit toho, že horní mezní kmitočet je 35 kHz. Větší účinnost, nižší zkreslení, vylepšená dynamika a čistý detailní zvuk jsou výsledkem této inovativní technologie. Referenční vysokorychlostní výškový reproduktor se skládanou páskou obsahuje u Bookshelf Reference X o 50 % více materiálu neodymových magnetů ze vzácných zemin než výškové reproduktory HVFR používané u ostatních modelů Triton. Tím je ještě dále zlepšena přechodová odezva a jemné měkké výšky s realistickým leskem, ale beze stop tvrdosti, sykavosti nebo strmosti.

 Design

 

Skříň reproduktorové soustavy GoldenEar BRX má lichoběžníkový půdorys s přední užší základnou a luxusní povrchovou úpravu s ručně leštěným černým klavírním lakem. Originální design je zajímavý především ve spojení s kovovou obloukovou mřížkou přichycenou skrytými magnety která je díky vyklenutí co nejvíce vzdálena od samotných měničů a díky optimalizované perforaci má jen minimální vliv na vysoké kmitočty. 

  

Dokonalost

 

Rafinovanost a elegance designu Bookshelf Reference X potěší vyznavače estetiky a puritánské posluchače nadchne jemností a transparentností zvukové scény i celkovým mimořádným zvukovým výkonem. Vysoká citlivost 90 dB přináší významný dynamický rozsah a umožňuje použití reprosoustav s ​​téměř jakýmkoli vysoce kvalitním zesilovačem.

 

 

ODKAZY


 

"...Když mohou být kompaktní reproduktory tak dobré, začnete přemýšlet, proč malé podlahové reprosoustavy vůbec existují!..."  

      (Mark Craven, Hifi News - review)

 

"...Jsem šokován! Stejně jako všechny GoldenEars, i BRX, jsou-li předmětem hodnocení, přesahují výrazně nad svou kategorií a prezentují vynikající zvuk se vzdušnými výškami, perkusní činely mají vynikající drajf a sustain a kytarové struny jsou plné textury..."

(John Sciacca - Residential System(

 

Recenze HIFI-VOICE (CZ)

Recenze STEREOPHILE (EN)

Recenze STEREONET (EN)

Recenze HIFI NEWS (EN)

Recenze FAIR AUDIO (DE)

Recenze THE ABSOLUTE SOUND (EN)

Recenze HIFI.NL (NL)

Recenze ALPHA AUDIO (NL)

Recenze HIGH FIDELITY (PL)

Recenze AUDIO FAST (PL)

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Sandy Gross, zakladatel a duchovní otec značky GoldenEar, se prosadil již v minulosti díky velmi dobře přijatým a hodnoceným produktům jím založené značky Polk Audio nebo zejména v USA podobně úspěšné značky Definitive Technology. Sandy za svou dlouhou kariéru vytvořil nebo pomáhal vytvořit některé z nejlépe znějících a nejlépe hodnocených reprosoustav historie. Aby nemusel brát ohled na přání investorů či spoluzakladatelů a mohl se maximálně věnovat návrhům směrovaných ke zvukovému ideálu, založil v roce 2010 jako poslední počin značku GoldenEar. Nutno říct, že svůj životní ideál - skvělý zvuk za rozumné peníze - vtiskl ze všech tří svých firem nejhlouběji právě do produktů GoldenEar.

Zpět do obchodu