Pro-Ject T2W

Gramofon značky Pro-Ject s přenoskou Sumiko Rainier.

Inovativní Wi-Fi gramofon s předzesilovačem a možností bezeztrátového streamování.

Na centrálním skladu (můžete mít následující den) Na centrálním skladu (můžete mít následující den) Na objednávku - termín upřesníme Zvolte variantu
Značka: Pro-Ject
23 990 Kč
Kategorie: Audio
Záruka: 2 roky

Inovativní Wi-Fi gramofon s předzesilovačem a možností bezeztrátového streamování


 

T2 W je první gramofon budoucnosti od společnosti Pro-Ject. Pro-Ject si klade dlouhodobě za cíl nabídnout svým zákazníkům vysoce kvalitní produkty, které nabízejí špičkový zvuk a vynikající míru přidané hodnoty. Nejnovější přírůstek model T2 W není výjimkou. Ztělesňuje nejnovější trendy a rozšířuje možnosti přehrávání gramofonových desek. Gramofon T2 W umí totiž kromě standardního analogového přehrávání vinylů, také komunikovat po síti se stramerem, který je součástí vašeho reprodukčního zařízení. Nemusí být nutné žádné analogové signálové kabely a přesto můžete díky komunikaci se streamerem nebo třeba chytrým televizorem přehrávat po síti vaši oblíbenou sbírku analogových gramofonových desek. A to dokonce i v rámci systému multiroom v několika místnostech. Streamování funguje s podporou sítě UPNP s většinou současných síťových produktů (chytré televizory, A/V receivery domácího kina, reproduktory pro streamování, atd.) Tato převratná novinka na jedné straně zachovává všechny výhody klasického analogového poslechu, ale zároveň se přizpůsobuje modernímu životnímu stylu a nejnovějším potřebám digitálních reprodukčních systémů, při zachování kvalitativních standardů Hi-Fi poslechu.

INOVACE I KLASIKA

Gramofon T2 W patří do kategorie Plug & Play, což znamená, že je osazený nejen 9" přenoskovým ramenem a MM přenoskou Sumiko Rainier s eliptickým hrotem, ale má dokonce již z výroby přednastavený přítlak. Stačí tedy nasadit řemínek na subtalíř, umístit na něj otočný talíř, položit záznam a po připojení gramofonu můžete začít přehrávat. Celá operace sestavení gramofonu je uživatelsky velmi jednoduchá a trvá pouze jednotky minut.

9" hliníkové rameno má efektivní délku 230 mm, ložisko s minimálním třením, viskózně tlumený zvedáček a pružinový antiskating ovládaný na základně ramene - toto zajímavé řešení je u gramofonu Pro-Ject využito poprvé. Rameno je jednodílné s ½" uchycením a dodávanou přenosku Sumiko Rainier je možné tedy kdykoliv v budoucnu vyměnit. Dominantním estetickým prvkem gramofonu je 10 mm silný talíř z čirého skla. Díky své hmotnosti 1,7 kg zaručuje minimální kolísání otáček. Talíř je poháněný krátkým plochým hnacím řemínkem přes subtalíř na ultra přesném (0,001 mm) hlavním ložisku s osou z kalené oceli.

Synchronní motor je napájený elektronikou, která umožňuje elektronické přepínání otáček mezi 33,3 a 45 ot./min. Elektronika zároveň řídí stabilitu rychlosti otáčení. Kolébkový přepínač otáček je prakticky umístěný na levém boku šasi. Součástí elektroniky gramofonu je také nově řešený phono předzesilovač s pasivní korekcí RIAA vhodný pro přenosky typu MM. Je to poprvé, co gramofon Pro-Ject využívá integrovaný phono předzesilovač této kvalitativní úrovně, právě s ohledem na nutnost zajistit vysokou kvalitu zvuku při streamování. Předzesilovač je možné přemostit a gramofon v případě potřeby připojit k externímu phono zesilovači. (Na obrázku panelu elektroniky níže, je patrná velikost a pečlivé oddělení předzesilovače umístěného vpravo od digitálních komponentů usazených vlevo).

Šasi gramofonu je z precizně opracované MDF desky s povrchovou úpravou z lesklé černé mikrodýhy, která může být alternativně ořechová nebo matná bílá. Jako podstavy slouží tři odpružené nožky, které pomáhají eliminovat vibrace přenášené na gramofon z okolí. Základní deska je prostá jakýchkoliv plastových dílů což opět snižuje přenos vibrací a prodlužuje životnost.

PRVNÍ GRAMOFON S MOŽNOSTÍ STREAMOVÁNÍ

To, co T2 W odlišuje od jiných gramofonů, je rozšíření konektivity připojení prostřednictvím bezdrátové sítě Wi-Fi 2,4 nebo 5 GHz se standardy IEEE 902.11a/b/g/n/ac/ax a 2 x 2 MIMO. Kromě analogového signálového výstupu má gramofon na zadním panelu i ethernetovou zásuvku RJ 45 a obvody umožňující bezdrátové nebo síťové připojení k internetu, modulátor signálu jak pro LAN, tak bezdrátovou WLAN síť a A/D převodník. Připojení k LAN síti je automatické, Wi-Fi je nutné nakonfigurovat. Tato technologie připojení umožňuje streamovat bezeztrátově hudbu v rozlišení 24-bit / 48 kHz do kompatibilních zařízení a díky aplikaci Pro-Ject Control je ovládání intuitivní a snadné. Vzhledem k bezztrátovému přenosovému formátu FLAC 48 kHz / 24 bit spolu s nejnovějším WLAN standardem 2 × 2 MIMO (Multiple-Input Multiple-Output) je zaručena maximální stabilita signálu a lepší ochrana dat před ztrátami. Takto stabilní přenos zároveň přínaší i výrazně lepší dynamiku, plně srovnatelnou s analogovým záznamem.

Podpora Wi-Fi a možnost přehrávat hudební signál z gramofonu bezdrátově třeba i v jiné místnosti nebo několika dalších místnostech je u gramofonů unikátní a dělá z tohoto modelu horký tip jak pro klasické milovníky analogu, tak  pro mladší progresivní příznivce moderních technologií. Výsledkem výrobního procesu i výběru prémiových materiálů je elegantní stylový design a bohatý, živý zvuk. Součástí T2 W je silně stíněný phono kabel s polo-symetrickou geometrií a nízkou kapacitou i s RCA zakončením. K dispozici je také protiprachový kryt a plstěná podložka na talíř pro zvýšenou ochranu vašich gramofonových desek.

T2 W je nový inovativní zázrak. Hi-Fi gramofon, který vypadá i hraje skvěle, s všestarnnými možnostmi využití, vyrobený v Evropě, v továrně s desítkami let tradice a zkušeností při vývoji a výrobě špičkových gramofonů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Jeden z největších výrobců gramofonů na světě má ve svém portfoliu přístroje od cenové dostupných až po ty pro náročné. Rakouská značka s výrobním závodem v moravské Litovli však dnes kromě populárních gramofonů nabízí i řadu Box Design, ve které naleznete nejen příslušenství ke gramofonům, ale i CD přehrávače, zesilovače, D/A převodníky a další komponenty. 

Zpět do obchodu