Bang & Olufsen Beosound 2 2nd Gen.

Domov je tam kde je hudba

Prémiový a výkonný aktivní reproduktor hraje tak skvěle jak vypadá. Jeden z nejprodávanějších reproduktorů značky se těší velké oblibě, kterou získal především díky svému dnes již ikonickému vzhledu.

Skladem na showroomu Na centrálním skladu (můžete mít následující den) Zvolte variantu
Značka: Bang & Olufsen
66 990 Kč 66 990 Kč / 1 ks 66 990 Kč / 1 ks
Kategorie: Bezdrátové reproduktory
Záruka: 24 měsíců
Frekvenční rozsah: 33hz-23.4kHz
Typ reproduktoru: Aktivní
Výkon: 102W
Maximální hlasitost: 94dB
Doporučená velikost místnosti: 10-60m2
Počet reproduktorů: 4
Počet zesilovačů: 5
Váha: 4.1 kg
Rozměry: šířka: 20cm, výška: 43.1cm, hloubka: 20cm
Konektivita: Ethernet (RJ-45), 3.5mm jack vstup
Bezdrátové připojení: Bluetooth, WiFi, Airplay 2, Beolink Multiroom, Chromecast

Bohatý, dynamický a plný

Takto lze popsat dojmy z poslechu. Beosound 2 přináší skutečně silný zvukový výkon. Díky pokročilé technologii Acoustic Lens zažijete téměř sférický zvuk, který je překvapivě hlasitý a pevný. 360stupňový zvukový zážitek, který zaplní celou místnost odkudkoliv, kam reproduktor umístíte.

Jednolitá krása

Vyrobeno z vysoce kvalitního hliníku s vysokým důrazem na detail. Kombinace použitého materiálu v kombinaci s kónickým tvarem jde za hranice estetiky a je funkčním prvkem. Poskytuje vynikající akustické vlastnosti díky své tuhosti materiálu a hladkým povrchům, které eliminují jakékoli zkreslení vašeho zvuku.

Estetický funkcionalismus

Aktivní reproduktor Beosound 2 se díky svým čistým liniím, malým rozměrům a přizpůsobivým designem stane Vaším každodenním společníkem.

Vše pod kontrolou

Beosound 2 má zabudovaný senzor přiblížení, který detekuje vaši přítomnost a automaticky aktivuje rozhraní. Horní část reproduktoru funguje jako minimalistický ovládací panel. Jedním klepnutím spustíte svou oblíbenou rozhlasovou stanici, otočením kolečka upravíte hlasitost a přejetím přeskočíte skladbu. 4 další programovatelná tlačítka slouží k zapamatování funkcí, které chcete nejčastěji používat.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Dánská značka byla založena již v roce 1925 a vyrobili například první rádio do zásuvky. Peter Bang a Svend Olufsen od začátku věděli, že budou dělat vyjímečné věci, nechtěli dělat totéž co ostatní a tak od začátku razili kromě skvělé techniky také pokrokový design. Za krátkou dobu představili rádio Beolit 39, které bylo z bakelitu a stalo se díky do té doby nevídanému provedení trhákem. Ve válce utrpěli ohromné ztráty protože management B&O odmítl spolupracovat s nacisty a ti se jim pomstili vypálením výrobního závodu. Firmu to ale naopak zocelilo a  povstali z popela a najali designéra Fabiansena, který zajistil díky originálnímu designu odbyt na další léta.

Zlom ale nastal v době, kdy se šéfdesignérem stal David Lewis – vytvořil ikonické přístroje, které dnes najdete v nejprestižnějších hotelích, prezidentských kancelářích a také galeriích (většinu z produktů B&O najdete v newyorském muzeu designu). Od té doby je tato firma etalonem kvality a z hlediska dokonalosti zpracování hliníku. B&O je ale velmi tradiční značka, používá špičkové matreiály a technologie již nejméně 50 let a některé věci celá desetiletí nemění. Příkladem je dálkový ovládač k jejich televizím, dělá se již 30 let, je stále stejný a kompatibilní se všemi aktuálnímu modely (to znamená, že už tehdy věděli, jak to udělat univerzálně na léta dopředu). Dalším takový produktem jsou sluchátka Form 2, která máme v prodeji, vyrábí se již přes 20 let (verze “i” má navíc dálkové ovládání).

Systémy níže byly nejen zvukovými klenoty, ale také měly velmi nezvyklé ovládání – stačí projít kolem hifi systému BeoSound Ouverture – skleněná dvířka s bleskově odsunou a vyklopí se kryt na CD. Unikátem je i zřejmě nejdražší a nejrychlejší CD měnič na světě, BeoSound 9000. I on se již přes 20 let vyrábí, dokáže mezi šesti CD přejíždět tak rychle, že přechod mezi skladbami na různých CD nepoznáte (max šest sekund). 

Legendou se staly také reproduktory BeoLab 8000 i z hliníku o průměru jen 11 cm jste mohli slyšet hluboké basy i z velmi tenkého reproduktoru (to, co dnes umí malý Soundlink mini od Bose, ale 10x výkonnější) – Bang & Olufsen začal používat špičkovou technologii na kontrolu basů (do reproduktoru zabudoval senzor, který sleduje výchylku membrány a pokud by kmitala tak, že by zvuk byl zkreslený, zasáhne elektronika a sníží hloubku basu) – tím se dá z malého reproduktoru dostal VELKÝ bas při minimálním zkreslení, ale něco to stojí.

B&O vyrábí také léta televizory – už vás asi nepřekvapí, že TV se otáčí na motorizovaném stojanu za tím, kdo drží ovladač, také výška TV se mění motoricky. BO vyrábí obří displej, který má neskutečných 216 cm úhlopříčky a váží 200 kilo, to si na stěnu jen tak nepověsíte. Že za ni dáte milion vás už nepřekvapí. Jakmile jejich TV zapnete, černá obrazovka se rozhrne do stran jako opona. Ty divné věci dole jsou nejvýkonnější komerční reproduktory na světě – mají neskutečných 2500W výkonu (asi 10x tolik než cokoliv v podobném rozměru) a mohu vám z osobního setkání říct, že nic lepšího jste nikdy neslyšeli. Ty disky se starají o všesměrové šíření vysokých tónů, takže nemusíte sedět přesně uprostřed (jak je u 99% hifi reprosoustav nutné) a zvuk je i tak velmi věrný. Basy mají takovou hloubku, že fyzicky cítíte přítomnost klidně celého hudebního tělesa…Stojí asi 2,5 milionu, ale kdo na to má, bude zcela jistě spokojen. Technologii diskových reproduktorů B&O najdete i v limuzínách, například Audi A8 (od roku 2008), Bentley atd…

Zpět do obchodu