Oracle Audio Paris CD250

Kanadský, designový CD přehrávač

Oracle Paris CD250 je přehrávač koncipovaný jako lifestyle pro náročné (bez jakékoliv negativní konotace), tedy s důrazem na designové možnosti, ale bez zanedbání vnitřní technické stránky. Přestože některá místa šasi nesou neklamné známky ruční práce (třeba zmíněné gravírování), poslech hudby, o který nakonec běží, je přes tento přehrávač naprosto pohodový. To, co si mnozí spojují hlavně s kouzlem vinylů nebo elektronek tu je nosným charakterovým prvkem a luxusní vřelost, bohatost a barevnost jsou prostředníky k emocím a to ve štědré porci. Jistěže to není cesta pro ty, kteří preferují detaily a moderní, projasněný a super konkrétní zvuk, ale naopak je to skvělá cesta k hudbě pro ty, kteří preferují obsah nad formou a čarokrásná okouzlení nad chladnou logikou.


Skladem na showroomu
Značka: Oracle Audio
132 990 Kč –47 % 69 990 Kč
Kategorie: CD/SACD
Záruka: 2 roky
Oracle Audio Paris CD250
Akce Podzimní výprodej
132 990 Kč –47 %

Lifestyle pro náročné

Čelní straně dominuje černý vsazený obdélník, zabírající téměř celou šířku přístroje, v jehož tmavé ploše jsou jak po levé straně dvířka mechaniky, tak vprostřed ovládací tlačítka, tak napravo malý, ale rozumně čitelný a informativní displej.

Zadní panel tvoří kovový plát s množstvím perforací - v levé části je napájecí zásuvka s kolébkou, v části pravé sada šesti konektorů, které mají poněkud hůře čitelné gravírované popisky. Když se ale zorientujete, zjistíte, že pár symetricaých XLR konektorů a pod nimi umístěný pár nesymetrických cinchů jsou analogovými výstupy. Další dva cinche jsou pak vlastně koaxiální digitální konektory - jeden vstup a jeden výstup.

Přístroj má poměrně výrazné rozměry s šířkou 43,2 cm, hloubkou 38,1 cm a výškou 10 cm. Váha 7,75 kg pak dává tušit, že konstrukce je dostatečně pevná. To má co dělat i již zmíněnou neobvyklostí šasi - je totiž vyrobeno z MDF, na které je ručně rozleštěný hluboký lak.

Základem konstrukce je naddimenzovaný napájecí stroj s důrazem na stabilní napětí. Mechanika podporuje pouze čistá Red Book CD, signál načtený z mechaniky nebo koaxiálního vstupu zpracovává jeden čip Burr Brown PCM1792 s maximálním rozlišením 24 bit / 192 kHz. Analogové výstupy jsou konstruované jako diskrétní - standardní model nabízí XLR a RCA výstup z jednoho modulu, za příplatek ale můžete mít nezávislý výstupní modul s plně symetrickou konstrukcí, kdy XLR výstupy fungují ve skutečně symetrickém zapojení.

 

Oracle Audio CD250 Red B - plně symetrické výstupy

Oracle Audio CD250 Yellow - nesymetrické výstupy

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Od roku 1979 produkty kanadské společnosti Oracle Audio uspokojují vášnivou touhu tisíců audiofilů na celém světě. Společnost sama sebe definuje jako vášnivé umělce, kteří vytvářejí jedinečné plastiky, které reprodukují hudbu. Snaží se o to, aby její výrobky hrály skutečnou a pravou hudbu, která s Vámi bude vibrovat a otřásat! 

V roce 1942 Igor Fedorovič Stravinský napsal ve své mistrovské práci s názvem Poétique Musicale (Hudební poetika), že „nestačí slyšet hudbu, ale měli bysme ji také vidět“. Filozofie Oracle Audio vychází právě z těchto slov. Také název společnosti vychází z této filozofie Oracle vychází z řeckého „oraw“, které v překladu znamená „vidět“. 

Zpět do obchodu