Články

Allen Sides. Hlavní postava studií a značky Ocean Way.

Co vás vlastně přivedlo do Prahy? Do Prahy jsme přijeli hlavně kvůli našim reproduktorům. Hlavní věcí je kino, které se nachází uvnitř showroomu VOIX, a které je kompletně vybavené naším systémem. Je to „skromný“ Atmos systém, 4 reproduktory na stropě, 2 na stranách, 2 vzadu, zadní 2 subwoofery, přední subwoofery a LCR přední systém, který hraje rovně až do 25 Hz a k tomu mají přes 100° dokonalou disperzi, takže sweetspot je v podstatě celé kino. O to jsem se vždycky snažil, abych mohl ohromit muzikanty, když ve studiu přijdou poslouchat nahrávky. Chtěl jsem, aby slyšeli to samé, co slyším já. 

Rozhovory

Když hudba způsobí ticho

CHARLES VAN OOSTERUM UŽ V DĚTSTVÍ VYRÁBĚL REPRODUKTORY. DNES JE MAJITELEM FIRMY KHARMA, KTERÁ VYRÁBÍ NEJDRAŽŠÍ HI-FI HRAČKY NA SVĚTĚ. V PRAŽSKÉM SHOWROOMU JSME SI S CHARLESEM SEDLI A POSLOUCHALI HUDBU.

Články

V centru Prahy vznikl unikátní showroom VOIX s luxusní audiotechnikou

Na prestižní adrese v ulici Dušní 3 se otevřel showroom VOIX, který nabízí svým zákazníkům luxusní audio a videotechniku. Zastoupeno je zde přes 20 prémiových značek, mezi nejznámější patří Kharma, Gato Audio nebo Dan D'Agostino.

Články

Prostor a zvuk

Navzdory skutečnosti, že akustická pohoda výraznou měrou ovlivňuje celkový dojem z interiéru, zvukové parametry rezidenční architektury řeší jen menšina autorů. Zejména pokud jde o plánování budoucího poslechu hudby či sledování domácího kina. V rozhovoru s technickým ředitelem společnosti VOIX Miroslavem Mlčůchem nás zajímalo, jakým způsobem lze k navrhování přistoupit právě z akustického hlediska.

Zatímco u budov pro veřejný sektor, ve školách, školkách, kostelích či administrativních objektech se akustika řeší poměrně často, v rezidenčním bydlení se klade důraz spíše na zvukovou izolaci – způsob šíření zvuku zůstává na okraji zájmu. Co může udělat architekt proto, aby dům dobře zněl?

Rozhovory

Investor Hauerland sází na nákupní parky i luxusní audio

Milovníci kvalitního poslechu hudby mají od loňského září možnost si v centru Prahy poslechnout nejlepší audiotechniku na trhu. Koupit si ji však může jen někdo. Například nejdražší sestava od nizozemské značky Kharma Audio stojí deset milionů korun. „V Česku je hodně lidí, kteří do toho chtějí investovat a mají rádi hudbu,“ říká David Hauerland, který za několikapatrovým showroomem Voix kousek od Staroměstského náměstí stojí.

Rozhovory

Kateřina Trnková & Voix

Hudba vystihuje lidské emoce, protože právě tak jako život, je v neustálém pohybu. Voix je nový, v Evropě bezprecedentní ambiciózní projekt audiostudia v centru Prahy, postavený na dvou základních pilířích – vášni a nekompromisním přístupu ke kvalitě.

Rozhovory

Nastražte uši

Šest poslechových místností a ty nejdražší audio značky na českém trhu. Vítejte v novém pražském showroomu VOIX, mekce tuzemských hudebních fajnšmekrů.

Rozhovory

Za pultem

Kateřina Trnková

sales & marketing manager obchodu Voix.

Rozhovory

Odbornice na historické vozy: Už jako malá jsem si přála auto na setrvačník!

Už jako malá si raději hrála s autíčky a v dospělosti se stala světovou odbornicí na historické vozy. Proč se ovšem teď Kateřina Trnková (34), která toho ví o autech mnohem více než většina mužů, rozhodla pracovat pro unikátního prodejce luxusní audio a video techniky?

Recenze

Bang & Olufsen BeoSound Shape

Kdo by neznal Bang & Olufsen? Dánská značka je jedním z pionýrů luxusního audia (které ale přes svou výraznou formu rozhodě nerezignuje na technickou stránku věci) - má za sebou historii, táhnoucí se až do roku 1925, kdy ji založil Peter Bang a Svend Olufsen. Dnes firma zaměstnává přes tisícovku lidí a stal se z ní mimořádný pojem ve světě řekněme prémiového domácího ozvučení.

Rozhovory

Album Beatles „1“ byla zvuková katastrofa, říká věhlasný zvukař

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George Lucase. Nahrával s Michaelem Jacksonem i Frankem Sinatrou. V rozhovoru jsme si s Allenem Sidesem povídali o současném hudebním průmyslu, muzice i streamovacích službách.

Rozhovory

Auta se nejlépe prodávají, když je milujete, říká o své vášni pro historická Ferrari a Maserati Kateřina Trnková. Dnes jejímu sluchu lahodí nejen motory, ale i tóny z hi-fi techniky.

Lidé od veteránů ji občas podceňují, ale pak se diví, kolik toho o nich ví. Kateřina Trnková je odbornicí na historické vozy Ferrari a Maserati, i když po absolvování obchodní akademie byla smířená s tím, že se někde „upíchne jako ekonomka“.

Rozhovory

Kateřina Trnková je žena, která rozumí autům víc, než váš kluk

Kateřina Trnková je expertkou na historické automobily. Pracovala jako nákupčí veteránů ve Scuderii Praha, jménem České národní banky je schválenou vedoucí osobou fondu na historické vozy a nyní spolupracuje i s unikátním prodejcem luxusní audio a video techniky VOIX. Jak to, že toho stihla tolik, když je jí pouhých 34 let?

Články

Zesilte ticho!

ZESILTE TICHO! …a ponořte se do světa luxusní audiotechniky v jedinečném Showroomu VOIX.

Zpět na úvod