Články

Allen Sides. Hlavní postava studií a značky Ocean Way.

Co vás vlastně přivedlo do Prahy? Do Prahy jsme přijeli hlavně kvůli našim reproduktorům. Hlavní věcí je kino, které se nachází uvnitř showroomu VOIX, a které je kompletně vybavené naším systémem. Je to „skromný“ Atmos systém, 4 reproduktory na stropě, 2 na stranách, 2 vzadu, zadní 2 subwoofery, přední subwoofery a LCR přední systém, který hraje rovně až do 25 Hz a k tomu mají přes 100° dokonalou disperzi, takže sweetspot je v podstatě celé kino. O to jsem se vždycky snažil, abych mohl ohromit muzikanty, když ve studiu přijdou poslouchat nahrávky. Chtěl jsem, aby slyšeli to samé, co slyším já. 

Články

V centru Prahy vznikl unikátní showroom VOIX s luxusní audiotechnikou

Na prestižní adrese v ulici Dušní 3 se otevřel showroom VOIX, který nabízí svým zákazníkům luxusní audio a videotechniku. Zastoupeno je zde přes 20 prémiových značek, mezi nejznámější patří Kharma, Gato Audio nebo Dan D'Agostino.

Články

Prostor a zvuk

Navzdory skutečnosti, že akustická pohoda výraznou měrou ovlivňuje celkový dojem z interiéru, zvukové parametry rezidenční architektury řeší jen menšina autorů. Zejména pokud jde o plánování budoucího poslechu hudby či sledování domácího kina. V rozhovoru s technickým ředitelem společnosti VOIX Miroslavem Mlčůchem nás zajímalo, jakým způsobem lze k navrhování přistoupit právě z akustického hlediska.

Zatímco u budov pro veřejný sektor, ve školách, školkách, kostelích či administrativních objektech se akustika řeší poměrně často, v rezidenčním bydlení se klade důraz spíše na zvukovou izolaci – způsob šíření zvuku zůstává na okraji zájmu. Co může udělat architekt proto, aby dům dobře zněl?

Články

Zesilte ticho!

ZESILTE TICHO! …a ponořte se do světa luxusní audiotechniky v jedinečném Showroomu VOIX.

Zpět na úvod