Recenze

Kharma Elegance S7-S

Když v roce 1993 zakládal Holanďan Charles van Oosterum svou již druhou značku – Kharma – patrně tak nečinil s touhou nabízet to nejdražší ve světě domácí reprodukce zvuku.

Recenze

PS Audio Stellar Phono

Řada Stellar amerických PS Audio kombinuje šik šasi moderních křivek, poměrně kompaktní rozměry, vhodné i do moderních obýváků a pěknou, záměrně vřelou a barevnou zvukovou charakteristiku.

Recenze

Kharma Elegance dB7-S

Holandskou značku Kharma založil Charles van Oosterum s vizí výroby „holandských skvostů“.

Recenze

Paradigm Prestige 15B

Kanadského výrobce reprosoustav Paradigm lze po bezmála čtyřech dekádách považovat za jednoho z těch opravdu stabilních hráčů na světovém trhu, firma dnes patří také k těm větším, jakkoliv hlavně v severoamerické oblasti.

Recenze

Wilson Audio Sabrina

Jen málo výrobců v oboru audio techniky si dává TAK moc záležet na TAK malých konstrukčních detailech, jako američtí Wilson Audio.

Recenze

D’Agostino Momentum S250 Stereo

Historie Dana D’Agostina, dnes už důstojného pána v letech, je dobře zdokumentovaná a právě on je tím, kdo se lvím dílem podílel na vzestupu třeba značky Krell.

Recenze

Abyss Diana

Ve státě New York ve Spojených státech amerických už od roku 1990 vyrábí firma JPS Labs, mimo jiné výrobce všelijaké hi-tech kabeláže, nekompromisně pojatá sluchátka pod značkou Abyss. Aktuálně má značka v nabídce dva modely - až s morbidní technickou precizností vyráběný top model AB-1266 a podstatně esteticky (a nakonec i cenově) přijatelnější "lifestyle" verzi Diana.

Recenze

Oracle Paris CD250

Kanadský Oracle patří mezi nápadité výrobce gramofonů a také mezi první, kdo ve zlatém věku vinylů několik dekád nazpět aplikovali důsledné odpružení a potlačení vibrací pro co nejčistší zvuk - v tomto duchu mimochodem velmi úspěšně pokračují dodnes

Recenze

GoldenEar kinosál

"Opravdové" domácí kino, tedy místnost dedikovaná výhradně pro účely audiovizuálních zážitků, je doménou zejména severoamerického kontinentu.

Recenze

OceanWay kinosál

Za kalifornskou značkou OceanWay stojí Allen Sides, muž ověnčený bezpočtem hudebních cen včetně nejedné Grammy.

Recenze

Golden Ear Triton One.R

Nové GoldenEar Triton One.R jsou působivým dílem, které dokáže zprostředkovat neočekávané high-endové zážitky.  

Recenze

Paradigm Persona 7F

Kásné zpracování, mocný bas a celkově pevný, působivý a velký zvuk vyzdvihuje server Hi-Fi Voice na reprosoustavách Paradigm Persona 7F.

Recenze

Zappiti Pro 4K HDR

Žolík v domácím kině.

Recenze

Paradigm Prestige 95F

Severoamerická značka Paradigm patří už od založení roku 1982 k pilířům kanadského hi-fi - navíc jako jeden z nemnoha výrobců zůstává plně věrný heslu "Made in Canada".

Recenze

Oracle Origine MKII

Gramofon Oracle Origine MKII je variací kanadské firmy na dostupný a designový gramofon, který ale nerezignuje na technická řešení na úrovni

Recenze

Anthem STR Integrated Amplifier

Když digitálně, tak z gruntu.

Recenze

Oracle Delphi MKVI Classic

Kanadský Oracle si vysloužil od svého vzniku v roce 1979 ostruhy zejména za konstrukci skutečně špičkových gramofonů - ostatně o jejich kvalitě svědčí i to, že mnohé tvary a koncepty používá firma dodnes.

Recenze

GoldenEar Triton Three+: Štíhlé a přesto silné

"Tam kde nejsou Three+ prostorově omezovány, jsou dokonalé," tvrdí nestor české audio žurnalistiky Miroslav Láb v červencové recenzi na webu HifiRoom.cz. A my to určitě nebudeme rozporovat!
 

Recenze

Rogue Audio M-180

Web Hi-Fi Voice pozitivně recenzoval hned trojici elektronkových zesilovačů Rogue Audio. Včetně Platinovou notou oceněných monobloků M-180.  

Recenze

Zostava skutočne referenčná

Reproduktorová soustava Alexx legendární americké značky Wilson Audio získala to nejlepší možné hodnocení ve slovenském měsíčníku High & Style.

Recenze

Oracle CD2500 MkIV

Vrcholný CD přehrávač z nabídky kanadské značky Oracle Audio, model Oracle CD2500 MkIV, získal v testu webu Hi-Fi Voice nejvyšší ocenění, Platinovou notu. 

 

 

 

 

 

 

Recenze

Paradigm Monitor SE 6000F

Kanadský Paradigm - jeden z pilířů firmy, zastřešující i Martin Logan a Anthem - je tradičním výrobcem reprosoustav již od roku 1982.

Recenze

Oracle Paris MKV

Kanadský výrobce Oracle Audio vznikl koncem 70. let v hlavě Marcela Riendeaua a poměrně svižně se etabloval jako výrobce špičkových gramofonů.

Recenze

Anthem STR Integrated

Kanadská značka Anthem, dlící už roky v "rodinném" soužití s výrobcem reprosoustav Paradigm, je po 24 letech na trhu dobře etablovaným výrobcem techniky pro domácí kino, respektive všeobecně multikanálovou reprodukci zvuku.

Recenze

Wilson Audio TuneTot

Za svou 45 let dlouhou kariérní dráhu stihl David A. Wilson v nevelkém městečku Provo v americkém Utahu vybudovat jednoho z nejrespektovanějších výrobců reprosoustav na světě a přesto zvládl firmu udržet pod rodinnou kontrolou.

Recenze

dCS Vivaldi

Značka dCS byla založena roku 1989 v anglickém Cambridge, městě zjevně přejícímu audio technice, jako konzultační společnost se specializací na převod digitálních signálů.

Recenze

Kharma Elegance dB11-S

Holandská značka Kharma byla založená Charlesem van Oosteruem už v roce 1982 a už v roce 1984 byla úplně první firmou, která použila pro konstrukci membrány keramiku.

Recenze

Kharma Exquisite Midi Grand

Jméno Kharma patří holandskému výrobci, který se už od svého založení profiluje jako tvůrce něčeho výjimečného, něčeho luxusního.

Recenze

D´Agostino Progression Preamp a Stereo

Kroky Dana D´Agostina v oblasti high-endu provázely od založení až do roku 2009 značku Krell - když se po bezmála třech desítkách let rozhodl z firmy odejít, zdálo se, že je čas spíše na odpočinek. Nicméně jen chvíli poté ohlásil D´Agostino založení značky pod svým vlastním jménem.

Recenze

Bang & Olufsen BeoSound Shape

"Bang & Olufsen s BeoSound Shape definuje svou vlastní kategorii lifestylového ozvučení," píše renomovaný web Hi-Fi Voice.

Recenze

Deeptime Ionic

Za českou značkou Deeptime stojí dvojice mladých techniků, kteří se nadchli pro myšlenku udělat audio tak nějak jinak a přitom seriózně. Využili svých znalostí, vzdělání i přístupu k technologiím a vytvořili první reprosoustavy a subwoofer vytištěné 3D tiskárnou z písku

Recenze

Abyss AB-1266 Phi CC

Sluchátka, to je svět sám pro sebe - tam, kde kdysi dominoval třeba Koss, později dorazily exotické STAX a většinu světa ovládal pevně německý Sennheiser, tak tam to dnes hýří barvami a nabídka ve sluchátkovém světě je neuvěřitelně obrovská a uspokojivá pro jakékoliv nároky estetické, zvukové, kvalitativní i finanční.

Recenze

Wilson Audio Sasha DAW

 

Historie značky Wilson Audio z amerického Utahu se táhne až do roku 1974, kdy ji založil rodák z Los Angeles Dave Wilson, jedna z nejuznávanějších osobností světa reprosoustav a muž, který dokázal svou vizi, svou pedantnost a svou odlišnost přetavit ve firmu, která umí nejen vyrobit ultra drahý high-end, ale také ho reálně prodat.

Zpět na úvod