Přehled článků  Kateřina Trnková je žena, která rozumí autům víc, než váš kluk

Kateřina Trnková je žena, která rozumí autům víc, než váš kluk

22.1.2019 00:00  |  Rozhovory

Kateřina Trnková je expertkou na historické automobily. Pracovala jako nákupčí veteránů ve Scuderii Praha, jménem České národní banky je schválenou vedoucí osobou fondu na historické vozy a nyní spolupracuje i s unikátním prodejcem luxusní audio a video techniky VOIX. Jak to, že toho stihla tolik, když je jí pouhých 34 let?

Na ženu máte nevídanou zálibu - veterány. Kdy ve vás propukla vášeň pro historické automobily?

Tuto otázku mi novináři často pokládají, očekávají dojemné příběhy o tom, jak jsem dědečkovi koukala v garáži pod ruce, ale tak to není. Dokonce jsme v rodině žádný vůz neměli a o to víc mě to zajímalo. Všeobecný zájem o vozy se postupem času vykrystalizoval a jak jsem rostla já, rostla i moje vášeň pro historické vozy a jiné automobilové klenoty. Naplňuje mě to, je to něco, co mě nikdy nepřestane bavit.

Setkala jste se během své práce s předsudky, že žena přece nemůže automobilům tolik rozumět?

Bořit předsudky jsem musela a musím každý den, je to pro mě výzva, která mě posouvá kupředu. Moje jméno se Českou republikou šíří a spousta lidí z oboru mě již zná. Nesmím ale usnout na vavřínech, chci se pořád posouvat dál, učit se a zdokonalovat. Nestačí jen vášeň, jestli chci být nejlepší, musím mít všeobecný přehled o trhu, vývoji cen, výsledcích aukcí atd. To není jako práce s buzolou. :) Těší mě, když si získám mezi muži respekt, o to víc, když jsou v oboru dlouhá léta a složí mi poklonu.

Nebála jste se vystoupit ze své komfortní zóny a změnit obor. Co vás na práci s luxusní audio a video technikou baví nejvíce?

Bála! Někdy není od věci o sobě trochu zapochybovat. Myslím, že to jsou ty momenty, které mě v životě posouvají. Dostat se na to pomyslné rozcestí a říct si, co vlastně v životě chci. Dělat to, co umím ze všeho nejlíp pořád dokola anebo zkusit něco úplně jiného a jít do neznáma. VOIX mě přesvědčil o tom, že se takové kroky vyplácí. Neříkám, že je to vždy snadné, ale baví mě to. Poznávám zcela jiný svět hudby, vášně, emocí. Baví mě zaposlouchat se s klienty do hudby, kterou milují, sedět vedle nich se zavřenými oči a vnímat, jak jimi prostupuje hudba skrz naskrz. Je to zcela jiný prodejní nástroj než u automobilů.

Showroom VOIX patří k unikátu nejen na česká, ale i evropská měřítka. Čím je tak jedinečný?

Vším! Velikostí, exklusivitou, luxusem, zastoupenými značkami, individuálním přístupem, službami, a tak bych mohla pokračovat dál. Nabízíme high-endové značky jakými jsou například Kharma, Dan D´Agostino nebo Wilson Audio, ve světě velmi uznávané zejména pro své perfektní zpracování a špičkovou kvalitu provedení i zvuku. V kině pak zákazníci doslova padnou z našeho systému Dolby Atmos od společnosti Ocean Way, jejíž reproduktory zde nastavoval sám zakladatel značky Allen Sides známý pro svou spolupráci s největšími hudebními ikonami, jakými je třeba i zesnulý král popu Michael Jackson. Dokážeme pro klienty navrhnout kompletní řešení od sestavení aparatury až po instalaci samotnou. Rovněž nabízíme v našem showroomu VOIX i možnost odborného poradenství v oblasti akustiky a designu. Pokud se tedy klient rozhodne kompletně přepracovat poslechové prostory, či kino, jsme mu my i náš vybraný tým odborníků plně k dispozici.

Jak vypadá váš běžný pracovní den?

Teď jste mě vážně rozesmáli, běžný pracovní den jsem neměla už tak 4 roky. Můj den většinou vypadá tak, jak jsem si ho nenaplánovala.

Vybavíte si nějaké 3 chyby, které vás posunuly dál:

1) Jednat s horkou hlavou a mít odpověď na všechno. Občas je dobré mlčet a naslouchat.

2) Bát se riskovat. Jediné, čeho tím docílíte, že budete pořád tam, kde ostatní a stěžovat si, že jste to tehdy nezkusili.

3) Přemýšlet nad tím, co si o mně budou myslet druzí. Pro někoho budu vždycky tak trochu jiná holka.

A když se zeptáme na 3 rady, které vás posunuly dál:

1) Žijte každý den naplno, jako by byl váš poslední. Od té doby, co slavím dvoje narozeniny, jsem trochu změnila náhled na svět. Chcete létat? Létejte! Všechno, co děláte, dělejte tak, abyste se za sebou jednoho dne mohla ohlédnout a říct si, že to mělo smysl, že vás to dělalo šťastnou. Nikdy nevíte, který den je váš poslední.

2) Nesnažte se zavděčit ostatním. Myslete na prvním místě vždy na sebe. Sobecké, ale účinné.

3) Důvěřujte, ale prověřujte. Rada nad zlato.

 

Text: Kateřina Trnková/22.1.2019 pro Marie Claire

Přehled článků