Pro-Ject Essential III HP Piano + OM10

Unikátní gramofon se sluchátkovým zesilovačem a phono předzesilovačem.

Na objednávku
Značka: Pro-Ject
12 590 Kč
Kategorie: Gramofony

Třetí generace velice úspěšného gramofonu Essential. Gramofon je vybaven vedle phono předzesilovače také sluchátkovým zesilovačem s výstupem 6,3 mm a díky to je ideálním partnerem pro téměř jakákoliv sluchátka..

Tato verze gramofonu rakouského výrobce Pro-Ject, oceněná cenou EISA, disponuje těžším, vůči chvění odolným MDF talířem, který je poháněn kombinací silikonového řemínku a nového, velmi tichého synchronního motoru. Pouzdro ložiska talíře je bronzové, s teflonovou vrstvou pro zajištění co nejmenšího tření. Všechny tyto součásti zajišťují díky svému preciznímu zpracování prakticky dokonalé tlumení nechtěných vibrací. 

Šasi přístroje je vyrobeno z odlehčené, avšak velmi pevné dřevotřísky, předností Essential III je také 8,6" dlouhé rameno, vyrobeného z jediného kusu lehkého hliníku, se safírovými ložisky, které nabízí mnohem vlídnější "plug & play" (zapoj a hraj) přístup než jeho předchůdce. Speciální podstavy pak zajišťují dokonalé oddělení gramofonu od povrchu a celou soustavu doplňuje osvědčená přenoska Ortofon OM 10 a součástí je i stíněný propojovací kabel RCA se zlacenými konektory a polosymetrickou geometrií.

 

Technické parametry

- Rychlost: 33 nebo45 RPM, s manuální změnou otáček


- Pohon: řemínkový (silikon)


- Výstupní impedance: 2 ?


- Výstupní výkon: 31 mW (do 32 ?)


- Předzesilovač: MM předzesilovač s analogovým výstupem stereo


- Přenoska: Ortofon OM 10


- Talíř: MDF, průměr 300 mm, s plstěnou podložkou.


- Odchylka rychlosti: ± 0,7 % (33), ± 0,6 % (45)


- Kolísání otáček: ± 0,21 % (33), ± 0,19 % (45)


- Rameno: 8,6" (efektivní délka 218,5 mm), 8 g, hliníkové


- Přesah: 22 mm


- Přítlak: 0 - 25 mN


- Rozměry: 415 (Š)× 112 (V)× 330 (H) mm – s protiprachovými krytem


- Hmotnost: 5 kg


Příslušenství: protiprachový kryt, plstěná podložka

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Jeden z největších výrobců gramofonů na světě má ve svém portfoliu přístroje od cenové dostupných až po ty pro náročné. Rakouská značka s výrobním závodem v moravské Litovli však dnes kromě populárních gramofonů nabízí i řadu Box Design, ve které naleznete nejen příslušenství ke gramofonům, ale i CD přehrávače, zesilovače, D/A převodníky a další komponenty.