Abyss AB-1266 Phi TC

Nekompromisní highendová sluchátka, které pod značkou Abyss vyrábí v americkém státě New York od roku 1990 firma JPS Labs. Aktuální firemní nabídka obsahuje dva modely, přičemž model Abyss AB-1266 Phi je ten vrcholný, při jehož navržení a konstrukci bylo vše podřízeno realizaci vize firmy a nic jiného než zvuk nehrálo roli. 

Na objednávku Skladem Na objednávku Zvolte variantu
Značka: Abyss
152 690 Kč 180 690 Kč 240 520 Kč od 152 690 Kč
1800 3 abyss ab 1266 phi complete voix premium
Vystaveno na showroomu

Abyss AB-1266 Phi TC jsou otevřená "magnetoplanární" sluchátka s konektory pro signálový kabel v každé mušli. Ty jsou vyrobeny z masivních hliníkových kusů. Váha 620 gramů se však rozloží na hlavu pohodlným a pružně ukotveným týlním mostem, její malá část pak spočívá i na měkkých náušnících z perforované jemné teletiny. 

Magnetoplanární elektroakustické reproduktory - měniče - jsou tvořeny dvojicí plochých magnetických mřížek, mezi kterými je napnutá tenká plochá membrána s extrémně tenkou kmitací cívkou, do které se přivádí elektrický signál z hudebního zdroje. Cívka se tak rozechvěje v magnetickém poli a vytváří zvuk.

Magetoplanární měniče sluchátek Abyss se stejně jako všechny jejich díly vyrábí v okolí Buffala na východě USA, přičemž firma jejich vývoji obětovala celých pět let. V každém kusu sluchátek jsou pečlivě spárované měniče. Pohání je silné neodymové magnety v pečlivě optimalizovaném rozložení. Před měniči je pak mřížka z uhlíkové oceli, vybavená navíc antirezonančním řešením.

Sluchátka Abyss AB-1266 Phi TC mají "papírově" frekvenční rozsah 5 - 28 000 Hz, impedanci 42 ohmů, citlivost 88 dB, zkreslení pod jedno procento, v pro ucho nejcitlivějším pásmu pod 0,2%.

Při poslechu s adekvátním sluchátkovým zesilovačem nabízejí nabízejí superrychlý a transparentní přednes s detaily, které jen tak někde neuslyšíte. V basovém spektru disponují naprosto fantastickou pevností, basová linka je tvrdá a pevná jako skála, bas je soustředěný a autoritativní. ale ne suchý nebo technicistní. Reprodukce je otevřená a přehledná, prezentovaná s jistotou a konkrétností. Rozlišení a čitelnost jsou na naprosto výjimečné úrovni, stejně jako pocit reálně nelimitované energie.

Sluchátka Abyss AB-1266 Phi TC jsou nabízena ve třech stupních výbavy:

AB-1266 Phi TC Lite

Součástí výbavy je 2,5metrový čtyřpinový XLR kabel značky JPS Labs s adaptérem na sluchátkový jack 6,3 mm a sametová taška Abyss na sluchátka.

Cena: 152 690,-

AB-1266 Phi TC Deluxe

Součástí výbavy je duální 2,5metrový třípinový XLR kabel značky JPS Labs s adaptéry na sluchátkový jack 6,3 mm a čtyřpinový XLR plus pevná kožená brašna s kapsami pro audio přehrávače a masivní hliníkový stojan na sluchátka Abyss.

Cena: 180 690,- 

AB-1266 Phi TC Complete

Součástí výbavy je nekompromisní supervodivý duální 2,5metrový třípinový XLR kabel značky JPS Labs s adaptéry na sluchátkový jack 6,3 mm a čtyřpinový XLR plus pevná  kožená brašna s kapsami pro audio přehrávače a masivní hliníkový stojan na sluchátka Abyss.

Cena: 240 520,- 

 

Recenze magazínu Hi-Fi Voice 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

 

Americká firma JPS Labs, vyrábějící sluchátka pod značkou Abyss, působí na trhu už od roku 1990. Všechny díly a tedy i celá sluchátka se vyrábí v okolí Buffala na východě USA. To platí i pro magneto-planární měnič v každé mušli, který stál firmu podle jejích slov pět dlouhých let vývoje. Jde o patentovaný a blíže nespecifikovaný systém, v každém kusu sluchátek jsou pečlivě párované měniče.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení