Lyngdorf MP-40 vč. montážní sady do racku

Na objednávku - termín upřesníme
Značka: Lyngdorf
264 990 Kč
Kategorie: Procesory
Záruka: 24 měsíců

Zcela nový procesor pro domácí kino s prostorovým zvukem Lyngdorf MP-40 má všechny zvukové kvality a procesní výkon jako vlajková loď značky, model MP-60. Lyngdorf MP-40 nabízí všechny kvality produktů Lyngdorf plus snadnou instalaci a používání a je perfektní volbou pro náročné nadšence domácího kina.


Nejmodernější zpracování zvuku

Lyngdorf MP-40 nabízí dekódování 12 kanálů se symetrickými výstupy. Má 3 HDMI vstupy a 1 HDMI výstup s podporou HDMI 2.0b a HDMI 2.1 funkcemi eARC a dynamický lip-sync.

Plně podporuje prostorové zvukové formáty DOLBY ATMOS®, DTS:X®, and AURO-3D® s kalibrací RoomPerfectTM pro všechny kanály. Výsledný prostorový zvuk překonává obdobné přístroje ve své třídě. V oblasti videa je podporována šířka pásma 18 Gbps s plnou podporou 4K 60Hz video streamů včetně Dolby Vision, HDR10 a HLG.

Funkce eARC umožňuje plný přenos zvukového streamu Dolby Atmos z televizoru do procesoru, což dovoluje dosáhnout plné zvukové kvality také z přehrávačů médií, vestavěných do TV. MP-40 podporuje také průchod nového vysílacího HDR standardu, HLG (Hybrid Log Gamma).


Vestavěný přehrávač médií

Lyngdorf MP-40 má vestavěný přehrávač médií, který umožňuje připojení ke službám, jako je Spotify, AirPlay, UPnP nebo Roon a také k internetovým rádiím. Přes kabelové připojení k síti nebo USB vstup můžete přehrávat také hudební knihovny (FAT32 formátování) a to jak ve stereu, tak upmixované do prostorového zvuku.


Korekce místnosti RoomPerfect

Lyngdorf MP-40 je vybaven systémem RoomPerfectTM - světově nejsofistikovanější technologií pro adaptaci zvukového systému k prostředí. Kalibrace RoomPerfectTM zaručuje zážitek z perfektního prostorového zvuku bez ohledu na typ použitých reprosoustav a prostoru, ve kterém domácí kino postavíte. Zcela eliminuje potřebu instalace rozměrných basových pastí a dalších nákladných akustických úprav.

S technologiemi RoomPerfectTM a Bass management, zajišťujících skutečnou integraci hlavních reprosoustav a subwooferů, je nyní možné získat plynulé nastavení zvukových úrovní, zajišťující realistický zážitek celistvé zvukové scény místo vnímání zvuku jednotlivých reproduktorů. Toto řešení dává více volnosti při volbě reprosoustav a jejich umístění v prostoru a garantuje konzistentní výkon.


Tichý jak pěna

Lyngdorf MP-40 nemá nucené chlazení, takže nikdy neuslyšíte hlučné ventilátory. Pokud ho zkombinujete s výkonovými zesilovači Lyngdorf SDA-2400, které také nemají žádné větráky, získáte systém tichý jako pěna. Užijete si tak celou škálu zvuku od těch nejjemnějších detailů až po nejhlasitější výbuchy s plnou dynamikou a opravdovostí.Vlastní zvukové filtry

Vestavěný nástroj pro úpravu zvukových filtrů (voicing tool) vám umožňuje přizpůsobit si až 32 různých předvoleb a změnit tak celkovou tonalitu systému podle vašich preferencí. Předvolby lze přiřadit jednotlivým vstupům MP-40. Můžete např. vytvořit filtr pro kompenzaci špatně znějících nahrávek. Každá předvolba se může skládat až z osmi různých filtrů s nastavitelným ziskem a Q faktorem. Vše je nastavitelné přes webové rozhraní procesoru, kde se ukazuje efekt každého filtru spolu s celkovým vlivem na tonalitu.Technická specifikace:

 • Popis: Procesor prostorového zvuku pro domácí kino
 • Dekódované formáty: Dolby Atmos®, Dolby Digital (EX & Plus), Dolby TrueHD, DTS:X, DTS ES
 • Discrete 6.1, DTS ES Matrix 6.1, DTS 96/24, DTS-HD High Res. Audio, DTS-HD Master Audio, Auro 3D
 • Možnosti postprocesingu: Dolby Surround, AURO-MATIC®, DTS Neural:X
 • Audio vstupy: 3 x HDMI (max. 192kHz/24bit), 1 x HDMI eARC, 1 x AES/EBU S/P-DIF vstup (max. 192kHz/24bit), 3 x S/P-DIF koaxiální vstupy (max. 192kHz/24bit), 4 x S/P-DIF optické vstupy (max. 96Hz/24bit), 1 x USB audio vstup (max. 192kHz/32bit), 1 x vstup pro kalibrační mikrofon RoomPerfect™ (XLR)
 • Audio výstupy: 16 x symetrický linkový XLR výstup (5.0 Vrms), 1 x SPDIF koaxiální digitální zónový výstup (pevný 96kHz/24bit)
 • Frekvenční rozsah: 20 - 20,000 Hz v pásmu ±0,5dB
 • Celkové harmonické zkreslení: max. 0.005% v pásmu 20 - 20,000 Hz
 • EQ: RoomPerfect™, asistent nastavení úrovně subwooferu, 32 nastavitelných předvoleb, každá s až 8 filtry (shelving, high/low pass nebo parametrický) s nastavitelným ziskem a Q faktorem
 • Přehrávač médií: internetová rádia (vTuner), Airplay, Spotify Connect, Roon Endpoint, podpora DLNA, podpora úložišť formátu FAT32
 • Video vstupy: 3 x HDMI (2.0b - HDCP 2.2), podpora 3D 30Hz, 4K 60Hz (18 Gbps), podpora HDR formátů: Dolby Vision, HDR, HLG
 • Video výstupy: 1 x HDMI (2.0b - HDCP 2.2 - eARC)
 • Ovládací rozhraní: 1 x DB9 RS232 konektor, 2 x vstup pro IR senzor, 1 x IR výstup (smyčka z jednoho ze vstupů pro IR senzor), 1 x trigger in, 4 x trigger out, 1 x RJ45 ethernet LAN konektor, 2 x USB A konektory, 1 x slot na SD kartu (záloha / uložení systémového software a nastavení)
 • Přibalené příslušenství: RoomPerfect™ mikrofon, stojan na mikrofon, kabel k mikrofonu, RF dálkové ovládání
 • Možnosti umístění: volně stojící nebo montáž do racku pomocí standardně dodávané sady
 • Rozměry (v x š x h): 140 x 450 x 359 mm
 • Hmotnost: 6,7 kg

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu