GoldenEar Triton Three+

Sloupové reprosoustavy s vestavěným aktivním subwooferem 800 W.

Na objednávku - termín upřesníme
Značka: GoldenEar
94 990 Kč
Kategorie: Sloupové
Záruka: 2 roky

 

Sloupové reprosoustavy s vestavěným aktivním subwooferem 800 W


  

O značce GoldenEar Technology

 

Sandy Gross, zakladatel a duchovní otec značky GoldenEar, se prosadil již v minulosti díky velmi dobře přijatým a hodnoceným produktům jím založené značky Polk Audio nebo zejména v USA podobně úspěšné značky Definitive Technology. Sandy za svou dlouhou kariéru vytvořil nebo pomáhal vytvořit některé z nejlépe znějících a nejlépe hodnocených reprosoustav historie. Aby nemusel brát ohled na přání investorů či spoluzakladatelů a mohl se maximálně věnovat návrhům směrovaných ke zvukovému ideálu, založil v roce 2010 jako poslední počin značku GoldenEar. Nutno říct, že svůj životní ideál - skvělý zvuk za rozumné peníze - vtiskl ze všech tří svých firem nejhlouběji právě do produktů GoldenEar.

 

Triton THREE+

 

Reprosoustavy Triton THREE+ jsou navrženy pro všechny opravdové milovníky věrného poslechu. Nadšené hodnocení mnoha recenzentů dokládá, že tyto reprosoustavy lze s ohledem na příznivou cenu zařadit na vrchol v kategorii dostupného High-Endu.

 

"...S ohledem na cenu lze GoldenEar Triton Three+ nadšeně doporučit audiofilům, nadšencům domácího kina i hráčům. Může to být jediný cenově výhodný reproduktor, který bude vládnout všem...." 

Steven R. Rochlin (Enjoy The Music - Review)

 

V elegantní štíhlé skříni kryté černou průzvučnou tkaninou jsou osazeny výškový reproduktor GoldenEar Signature HVFR, patentované basové a středobasové měniče s litým košem a vestavěný aktivní subwoofer o výkonu 800 W; vše dokonale sladěno s DSP a symetrickým crossoverem. Triton THREE+ prezentují širokou zvukovou scénu s přirozenými detaily a hluboké, silné basy.

 

Sloupové reproduktory řady Triton jsou reproduktory navržené pro vynikající výkon jak ve vysoce kvalitních dvoukanálových stereo systémech, tak i ve vícekanálových domácích kinech. Nápadný, ale harmonicky minimalistický design Triton se hodí do všech prostorů, kde zároveň dokáže působit téměř neviditelně. Jejich úzká ozvučnice pomáhá reproduktorům vytvářet skutečně velkolepé 3D zobrazení s hloubkou, výškou a šířkou přesahující samotné reproduktory. Reprosoustavy Triton THREE+ tak dosahují parametrů, ke kterým se dokáží přiblížit jen mnohem větší a dramaticky dražší reproduktory.

 

Vestavěný aktivní subwoofer s výkonem 800 W řízený DSP

 

Napájené subwooferové sekce v každém reproduktoru Triton THREE+ obsahují vysoce výkonný digitální zesilovač GoldenEar. Konstrukce DSP zesilovače zaručuje nejen lineární odezvu s extrémně nízkým zkreslením, ale také dynamicky řídí provozní parametry pro optimální výkon. Interní zesilovač subwooferu ForceField pohání kvadratický  5" x 9" basový měnič subwooferu směrovaný dopředu v součinnosti se dvěma obdélníkovými pasivními planárními infrazvukovými měniči 6,8" x 8" (symetricky umístěnými z boku na každé straně). Výsledkem jsou sametové autoritativní basy, které dokáží zcela zaplnit poslechovou místnost.

 

K dispozici je také vstup Low Frequency Effect (LFE), ke kterému lze přímo připojit linkový signálu pro subwoofer s AV procesoru, čímž se obejde nízkofrekvenční výhybka v Triton THREE+. Tento způsob zapojení je vlastně totéž, jako mít dva samostatné subwoofery zpracovávající signály LFE. Úroveň kanálu LFE lze nastavit z AV procesoru nezávisle na předních reproduktorech.

 

Zabudování subwooferu přímo do těla reprosoustavy přináší mnoho výhod. Za prvé to samozřejmě eliminuje potřebu dalších samostatných subwooferů v místnosti, ale podstatnější jsou především výkonnostní výhody. Díky konstrukci subwooferu jako nedílné součásti reproduktoru je dosaženo mnohem lepší integrace a prolínání frekvencí, než jaké lze dosáhnout se samostatnými subwoofery, a to i v případech použití dvou samostatných subwooferů. Dva subwoofery v páru Triton THREE+ se mnohem lépe rozptýlí v místnosti, což pomáhá eliminovat problémy prostoru a vyhladit výslednou odezvu. Duální subwoofery jsou také jednoznačně, už ze své podstaty výkonnější, synergicky se spojují a přináší skutečně výjimečné autoritativní basy již od 21 Hz a to dokonce i při velmi nízkých úrovních hlasitosti.

 

GoldenEar technologie pro transparentnost a detail v celém zvukovém spektru

 

O nízké a střední frekvence se stará 4,5" horní basový / středobasový měnič v litém koši MVPP™ s membránou ze speciální polymerové hmoty. Měnič je umístěn v diskrétní komoře společně s výškovým reproduktorem. Střední a basové frekvence jsou tak za všech okolností adresné a transparentní s výrazně rozšířeným rozptylem.

 

Charakteristickým znakem všech reproduktorů GoldenEar Triton je design výškového reproduktoru High-Velocity Folded Ribbon (HVFR™), který vytváří zvukové vlny tak, že na rozdíl od konvenčních měničů stlačuje akordeonovou skládanou membránu. Větší účinnost, nižší zkreslení, vylepšená dynamika a čistý detailní zvuk jsou výsledkem této inovativní technologie. 

 

 

Materiály

 

Triton THREE+ představuje souhrn mnoha unikátních technologií a vylepšení, včetně vysoce kvalitní vnitřní kabeláže a charakteristického symetrického crossoveru. Také unikátní patentovaná směs DACRON z jehněčí vlny s dlouhým vláknem má zásadní význam pro vyšší a účinnější vnitřní tlumení. Tuhost ozvučnice je maximalizována díky komplexnímu vnitřnímu vyztužení a ocelové desce zabudované do základny. Ta zvyšuje také celkovou hmotnost a stabilitu reprosoustavy, což má za následek vyšší rozlišení a více detailů napříč celým zvukovým spekterm. Součástí balení jsou i nerezové podlahové hroty a misky. 

 

Povrchová úprava

 

Reproduktory jsou kryté černou průzvučnou tkaninou. 

 

Dokonalost

 

Rafinovanost a elegance designu Triton THREE+  potěší vyznavače vysoké estetiky a puritánské posluchače nadchne svou dynamickou vizuální přítomností a také mimořádným zvukovým výkonem. Speciálním bonusem je vysoká citlivost 90 dB, která přináší obrovský dynamický rozsah a umožňuje použití reprosoustav s ​​téměř jakýmkoli vysoce kvalitním zesilovačem, včetně lampových zesilovačů SET.

 

 

ODKAZY


 

„...Stručně řečeno, tyto kompaktní stojany nebudou vizuálně dominovat místnosti ani nebudou stát spoustu peněz, ale za svou cenu budou produkovat zvuk, který je ve své třídě nejlepší...." 

 (Roger Kanno, Sound Stage - Review)

 

„..Je to prostě jeden z nejlepších sloupových reproduktorů, které jsem recenzoval bez ohledu na cenu. Skutečnost, že to zní tak dobře za cenu těsně pod 2 000 $ za pár, z něj dělá skutečně vynikající nákup...." 

(Andrew Robinson, Home Theater - Review)

  

Recenze HIFI-VOICE (CZ)

Recenze SOUND STAGE (EN)

Recenze HOME THEATER REVIEW (EN)

Recenze SOUND and VISION (EN)

Recenze ENJOY THE MUSIC (EN)

Videorecenze YOUTUBE (EN)

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Sandy Gross, zakladatel a duchovní otec značky GoldenEar, se prosadil již v minulosti díky velmi dobře přijatým a hodnoceným produktům jím založené značky Polk Audio nebo zejména v USA podobně úspěšné značky Definitive Technology. Sandy za svou dlouhou kariéru vytvořil nebo pomáhal vytvořit některé z nejlépe znějících a nejlépe hodnocených reprosoustav historie. Aby nemusel brát ohled na přání investorů či spoluzakladatelů a mohl se maximálně věnovat návrhům směrovaných ke zvukovému ideálu, založil v roce 2010 jako poslední počin značku GoldenEar. Nutno říct, že svůj životní ideál - skvělý zvuk za rozumné peníze - vtiskl ze všech tří svých firem nejhlouběji právě do produktů GoldenEar.

Zpět do obchodu