KEF R11

Jihoanglická značka KEF už víc než 50 let vyrábí reproduktorové soustavy pro všechny milovníky reprodukované hudby. V jejím portfoliu najdete nejen dostupnou modelovou řadu Q, ale i highendovou dvojici Blade nebo zcela vrcholný a stále futuristický model Muon.

Nově přepracovaná modelová řada R nabízí materiály, technologie i vizuální podobu nejvýše posazené řady Reference, ale za zlomek její ceny.  

Můžete mít následující den Můžete mít následující den Můžete mít následující den Zvolte variantu
Značka: KEF
112 980 Kč 56 490 Kč / 1 ks 56 490 Kč / 1 ks 56 490 Kč / 1 ks
Kategorie: Sloupové
Záruka: 24 měsíců
R11 White SideFront final
Vystaveno na showroomu

img-clp-rseries-stn02-ftts

Řada R.

Řada R nabízí výběr ze tří stojatých reproduktorů, držáku stojanu pro kompaktnější prostory a doprovodných odpovídajících divadelních modelů. Každý z nich nabízí nejlepší zvuk, jaký kdy KEF ve své kategorii vydal, bez ohledu na rozměry místnosti nebo konfigurace systému.
img-clp-rseries-stn03-ftts-dt

R začíná Reference

KEF Reference představují špičkovové technologické inovace. Jsou výsledkem pilného, kreativního výzkumu a vývoje těch nejlepších inženýrů v oboru. Nová řada R těží z mnoha technologií, materiálů a vývoje vytvořených pro referenční řadu.
img-clp-rseries-stn04-ftts-dt

Prožívat emoce z hudby

Pokud chcete zapomenout na svět kolem vás a jednoduše se ztratit ve vaší hudbě. Řada R vás tam zavede. Snaha o vývoj dokonalých reproduktorů na KEF trvala více než 50 let. Stejně jako vy nechceme jen poslouchat hudbu. Chceme jí prožít, dostat se do jejího děje a být její součástí.
img-clp-rseries-stn05-ftts-dt

Příběh se často skrývá ve zvuku

Ve filmové branži jsou ti nejlepší zvukoví inženýři schopni vytvářet stále úžasnější zvukové zážitky a nová řada R je vaší vstupenkou k získání toho nejlepšího z filmů a přináší přirozený a konzistentní zvuk nezbytný pro fenomenální zážitky z prostorového zvuku.
img-clp-rseries-stn06-leftcltsimg-clp-rseries-stn06-rightclts

Krásný design

Tvar plní funkci v reproduktorech KEF, takže i když je řada R poháněna akustikou, všechna upevnění jsou skrytá, takže vše, co vidíte, je krásný a čistý exteriér. Řada R je dodávána ve dvou elegantních lesklých povrchových úpravách nebo v klasické dřevěné dýze. Styl KEF tón v tónu znamená, že detaily jsou barevně sladěny s povrchem.

 

Mřížky z mikrovlákna

Řada R byla vytvořena, aby zněla co nejlépe s mřížkami nebo bez nich. Design mřížky z mikrovlákna je pro KEF první a nejenže vypadá krásně, ale má zanedbatelný vliv na výkon. Pokračují v přístupu tón v tónu, aby ladily s různými povrchovými úpravami skříněk, a hrany jsou leštěny pro semišový efekt.

 

Technologie a Zvuk

uniqunnamed

img-clp-rseries-stn07-rightclts

Uni-Q

Vývoj ovladače Uni-Q od společnosti KEF dosáhl své 12. generace v řadě R. Pomocí simulačních a analytických nástrojů dokázali inženýři společnosti KEF dramaticky snížit zbarvení snížením rezonance v malých mezerách mezi prvky Uni-Q. Výsledkem je čistší a přesnější zvuk se silnějším obrazem.

 

Shadow Flare

Shadow Flare je inovativní způsob, jak snížit škodlivou vysokofrekvenční difrakci skříně. Jedná se o pečlivě profilovaný přechod, který rozšiřuje vlnovodový efekt Uni-Q. Výšky unikají přirozeně, protože „stínová oblast“ ji zastaví v pronikání k okrajům skříně. Výsledkem jsou výrazně vylepšené jemné detaily.

 

img-clp-rseries-stn09-leftcltsimg-clp-rseries-stn09-rightclts

Nízkofrekvenční ovladače

Basové měniče řady R mají dvoudílnou strukturu s mělkou konkávní hliníkovou kůží na vrcholu papírového kuželu. Zkombinujte tuto tuhost s jedinečnou geometrií kužele a získáte úder a rychlost téměř pístového pohybu. KEF také zvýšil linearitu v magnetickém systému, což znamená působivější a působivější basy.

 

Flexibilní technologie portů

Pokud jde o generování hlubokých, artikulovaných basů, je rozhodující design portů. Porty řady R mají inovativní flexibilní stěny. Pomocí výpočetní dynamiky tekutin se vypočítá vzplanutí a profil každého portu, aby se oddálil nástup turbulence, a pružné stěny portů zabraňují rezonancím zabarvení středního pásma.

 

img-clp-rseries-stn08-clts

Ztužená skříň

Pro skvělý zvuk je nezbytná pevná platforma. Nová řada R těží z omezeného tlumení vrstev. Tento systém využívá vnitřní vzpěry spojené se „lossy“ rozhraním a je vysoce účinný při rozptýlení nežádoucích vibrací, které by jinak uměle změnily zvuk a hudbu.

 

 

Třípásmová bassreflexová podlahová reprosoustava; osazení měničů: čtyři 165 mm basové měniče, nová generace koaxiálního reproduktoru Uni-Q se 125 mm středovým reproduktorem a 25 mm výškovým měničem. 

Frekvenční rozsah 46 Hz - 28 kHz; doporučený výkon zesilovače 50 - 300 wattů; citlivost 90 dB; impedance 8 ohmů. Rozměry 1249 x 200 x 387 mm, hmotnost 37,7 kg/kus.

Barevná provedení černý nebo bílý klavírní lak, ořech.

Cena za pár. 

Příslušenství: magnetická perforovaná mřížka (dle provedení - černá/šedá/hnědá), bassreflexové ucpávky, sada podstavců vč. hrotů, podložek a nářadí pro seřízení do roviny.

Recenze magazínu Hifi-Voice

Oficiální stránky výrobce: KEF R11

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

 

Anglický výrobce KEF s více než padesátiletou tradicí má široký sortiment reprosoustav pro náročné i velice náročné posluchače a to jak v klasické podobě (soliterní provedení ozvučnice v různých úpravách), tak i ve vestavných (Ci - Custom installation) reproduktorech pro instalaci do zdi, stropu či připravených nábytkových stěn. V nabídce KEF "Ci" reproduktorů najdete rovněž ozvučení pod označením Ventura určené pro venkovní účely jako např. terasa, bazén, sauna, jachta apod.

 

Vlajková řada The Reference od KEF z jihoanglického Maidstone, ležícího napůl cesty mezi Londýnem a bílými útesy doverskými je již pěkných pár let jednou ze stálic high-endového světa, byť od doby kdy byla tato řada králem celého výrobního programu firmy přibyly fascinující modely jako Muon nebo Blade. Řada Reference je tak high-endem pro ty, kteří stále ještě ctí klasické tvary. Navíc je Reference, v porovnání s většinou dramaticky zdražující konkurence, v dnešním světě vlastně ještě docela dostupnou řadou.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení