KEF R7

Jihoanglická značka KEF už víc než 50 let vyrábí reproduktorové soustavy pro všechny milovníky reprodukované hudby. V jejím portfoliu najdete nejen dostupnou modelovou řadu Q, ale i highendovou dvojici Blade nebo zcela vrcholný a stále futuristický model Muon.

Nově přepracovaná modelová řada R nabízí materiály, technologie i vizuální podobu nejvýše posazené řady Reference, ale za zlomek její ceny.  

Varianta
Skladem Na objednávku Na objednávku Zvolte variantu
Značka: KEF
85 990 Kč 72 980 Kč 36 490 Kč / 1 ks 36 490 Kč / 1 ks 36 490 Kč / 1 ks
Kategorie: Sloupové
R7 White SideFront final
Vystaveno na showroomu
85 990 Kč

img-clp-rseries-stn02-ftts

Řada R.

Řada R nabízí výběr ze tří stojatých reproduktorů, držáku stojanu pro kompaktnější prostory a doprovodných odpovídajících divadelních modelů. Každý z nich nabízí nejlepší zvuk, jaký kdy KEF ve své kategorii vydal, bez ohledu na rozměry místnosti nebo konfigurace systému.
img-clp-rseries-stn03-ftts-dt

R začíná Reference

KEF Reference představují špičkovové technologické inovace. Jsou výsledkem pilného, kreativního výzkumu a vývoje těch nejlepších inženýrů v oboru. Nová řada R těží z mnoha technologií, materiálů a vývoje vytvořených pro referenční řadu.
img-clp-rseries-stn04-ftts-dt

Prožívat emoce z hudby

Pokud chcete zapomenout na svět kolem vás a jednoduše se ztratit ve vaší hudbě. Řada R vás tam zavede. Snaha o vývoj dokonalých reproduktorů na KEF trvala více než 50 let. Stejně jako vy nechceme jen poslouchat hudbu. Chceme jí prožít, dostat se do jejího děje a být její součástí.
img-clp-rseries-stn05-ftts-dt

Příběh se často skrývá ve zvuku

Ve filmové branži jsou ti nejlepší zvukoví inženýři schopni vytvářet stále úžasnější zvukové zážitky a nová řada R je vaší vstupenkou k získání toho nejlepšího z filmů a přináší přirozený a konzistentní zvuk nezbytný pro fenomenální zážitky z prostorového zvuku.
img-clp-rseries-stn06-leftclts img-clp-rseries-stn06-rightclts

Krásný design

Tvar plní funkci v reproduktorech KEF, takže i když je řada R poháněna akustikou, všechna upevnění jsou skrytá, takže vše, co vidíte, je krásný a čistý exteriér. Řada R je dodávána ve dvou elegantních lesklých povrchových úpravách nebo v klasické dřevěné dýze. Styl KEF tón v tónu znamená, že detaily jsou barevně sladěny s povrchem.

 

Mřížky z mikrovlákna

Řada R byla vytvořena, aby zněla co nejlépe s mřížkami nebo bez nich. Design mřížky z mikrovlákna je pro KEF první a nejenže vypadá krásně, ale má zanedbatelný vliv na výkon. Pokračují v přístupu tón v tónu, aby ladily s různými povrchovými úpravami skříněk, a hrany jsou leštěny pro semišový efekt.

 

Technologie a Zvuk

uniqunnamed

img-clp-rseries-stn07-rightclts

Uni-Q

Vývoj ovladače Uni-Q od společnosti KEF dosáhl své 12. generace v řadě R. Pomocí simulačních a analytických nástrojů dokázali inženýři společnosti KEF dramaticky snížit zbarvení snížením rezonance v malých mezerách mezi prvky Uni-Q. Výsledkem je čistší a přesnější zvuk se silnějším obrazem.

 

Shadow Flare

Shadow Flare je inovativní způsob, jak snížit škodlivou vysokofrekvenční difrakci skříně. Jedná se o pečlivě profilovaný přechod, který rozšiřuje vlnovodový efekt Uni-Q. Výšky unikají přirozeně, protože „stínová oblast“ ji zastaví v pronikání k okrajům skříně. Výsledkem jsou výrazně vylepšené jemné detaily.

 

img-clp-rseries-stn09-leftclts img-clp-rseries-stn09-rightclts

Nízkofrekvenční ovladače

Basové měniče řady R mají dvoudílnou strukturu s mělkou konkávní hliníkovou kůží na vrcholu papírového kuželu. Zkombinujte tuto tuhost s jedinečnou geometrií kužele a získáte úder a rychlost téměř pístového pohybu. KEF také zvýšil linearitu v magnetickém systému, což znamená působivější a působivější basy.

 

Flexibilní technologie portů

Pokud jde o generování hlubokých, artikulovaných basů, je rozhodující design portů. Porty řady R mají inovativní flexibilní stěny. Pomocí výpočetní dynamiky tekutin se vypočítá vzplanutí a profil každého portu, aby se oddálil nástup turbulence, a pružné stěny portů zabraňují rezonancím zabarvení středního pásma.

 

img-clp-rseries-stn08-clts

Ztužená skříň

Pro skvělý zvuk je nezbytná pevná platforma. Nová řada R těží z omezeného tlumení vrstev. Tento systém využívá vnitřní vzpěry spojené se „lossy“ rozhraním a je vysoce účinný při rozptýlení nežádoucích vibrací, které by jinak uměle změnily zvuk a hudbu.

 

 

Třípásmová bassreflexová podlahová reprosoustava; osazení měničů: dva 165 mm basové měniče, nová generace koaxiálního reproduktoru Uni-Q se 125 mm středovým reproduktorem a 25 mm výškovým měničem. 

Frekvenční rozsah 48 Hz - 28 kHz; doporučený výkon zesilovače 15 - 250 wattů; citlivost 88 dB; impedance 8 ohmů. Rozměry 1062 x 200 x 387 mm, hmotnost 31,4 kg/kus.

Barevná provedení černý nebo bílý klavírní lak, ořech.

Cena za pár. 

Příslušenství: magnetická perforovaná mřížka (dle provedení - černá/šedá/hnědá), bassreflexové ucpávky, sada podstavců vč. hrotů, podložek a nářadí pro seřízení do roviny.

Oficiální stránky výrobce: KEF R7

Recenze magazínu Hifi-Voice

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

 

Anglický výrobce KEF s více než padesátiletou tradicí má široký sortiment reprosoustav pro náročné i velice náročné posluchače a to jak v klasické podobě (soliterní provedení ozvučnice v různých úpravách), tak i ve vestavných (Ci - Custom installation) reproduktorech pro instalaci do zdi, stropu či připravených nábytkových stěn. V nabídce KEF "Ci" reproduktorů najdete rovněž ozvučení pod označením Ventura určené pro venkovní účely jako např. terasa, bazén, sauna, jachta apod.

 

Vlajková řada The Reference od KEF z jihoanglického Maidstone, ležícího napůl cesty mezi Londýnem a bílými útesy doverskými je již pěkných pár let jednou ze stálic high-endového světa, byť od doby kdy byla tato řada králem celého výrobního programu firmy přibyly fascinující modely jako Muon nebo Blade. Řada Reference je tak high-endem pro ty, kteří stále ještě ctí klasické tvary. Navíc je Reference, v porovnání s většinou dramaticky zdražující konkurence, v dnešním světě vlastně ještě docela dostupnou řadou.