Audioquest Carbon AES/EBU

Vynikající digitální kabel AES/EBU s vodiči s tuhým jádrem a 5 % stříbra, 5-ti vrstvý systém stínění karbonem.

Varianta
Možnosti doručení
Na objednávku - termín upřesníme Na objednávku - termín upřesníme Zvolte variantu
Značka: AudioQuest
5 390 Kč 6 090 Kč od 5 390 Kč
Kategorie: AES/EBU kabely
Záruka: 24 měsíců

   Kabel Carbon obsahuje vodiče s tuhým jádrem, které eliminují interakce mezi vlákny, jež velmi často bývají zdrojem rušení. Díky těmto vodičům se vzájemná interakce vláken minimalizuje. S ohledem na omezení RF rušení jsou všechny vodiče v tomto kabelu směrové.

   Pro vysokofrekvenční signály jsou ideální postříbřené vodiče (5% stříbra) o průměru 0,2 mm s pevným jádrem. Při použití vysokofrekvenčních signálů, které pro svou vysokofrekvenčnost cestují téměř výlučně na povrchu vodiče, jsou pevné postříbřené vodiče perfektní volbou. Protože je na povrchu tenká vrstva z vysoce čistého stříbra, výkon je velmi blízko výkonu kabelu z čistého stříbra, ale cena takového kabelu se blíží spíše kabelu měděnému.

    5-vrstvý (karbonový) systém pro rozptýlení vnějších vlivů, jinak také NDS systém, obsažený v kabelu dokonale odstíní rušení přenášené na uzemnění přístrojů a tak zabrání změnám zvuku.

   Carbon v sobě má zabudované stínění folií a pocínovaným opletem. Opláštění vždy hraje velmi důležitou roli v jakémkoliv provedení kabelu, nicméně plášť na koaxiálním propojovacím kabelu hraje roli ještě mnohem důležitější, protože jeho role není jen sloužit jako plášť ale také jako zpětné vedení. Audioquest věnuje speciální pozornost výběru kvality kovu a výrobním technikám opláštění právě proto, že výsledek značně ovlivní poslech i pohled.

   Pěnová izolace z tvrdých buněk (HCF) zajišťuje geometrii párů vodičů. Jakýkoliv pevný materiál blízko vodiče se ve skutečnosti stává součástí nedokonalého obvodu. Izolace kabelů a desky plošných spojů absorbují energii a způsobují ztráty. Část této energie je uložena a následně uvolněna ve formě zkreslení. Izolace z pěnové hmoty z tvrdýcmi buňkami je podobná izolaci z pěnového PE používaného u AudioQuest cenově dostupnějších kabelů, ale je injektována dusíkem za účelem vytvoření vzduchových kapes, protože dusík (podobně jako vzduch) neabsorbuje energii a proto se z vodiče neuvolňuje žádná energie a tím pádem ani nevzniká zkreslení. Díky tuhosti tohoto materiálu udržují vodiče po celé délce kabelu stabilní vztah a výsledkem je konstatní charakter impedance a další minimalizace zkreslení.

 

Oficiální stránky výrobce: AudioQuest Carbon AES/EBU

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Zakladatel a hlavní konstruktér AudioQuestu William E. Low, považuje AudioQuest za společnost, která vyvíjí produkty pro zlepšení domácího zážitku z audia a video zábavy. Ať už jde o kabel k reproduktorům, k audio - video komponentům, HDMI nebo k přenosným digitálním audio zařízením. Tato pestrá nabídka AudioQuest poskytuje již dlouhá léta hodnotu a výkon nadšeném spotřebitelům.

Zpět do obchodu