Pro-Ject Cleaning Set Advanced - Brush It + Clean It + Vinyl Clean

Komplexní čistící sada pro milovníky vinylu.

Kartáček na čištění drážek LP v setu s kartáčkem na hrot přenosky a hmotou pro čištění gramofonu

Skladem na showroomu
Značka: Pro-Ject
729 Kč
Kategorie: Audio
Záruka: 2 roky
Snímek obrazovky 2024 02 06 v 18.09.03
Novinka Tip

PRO-JECT CLEANING SET ADVANCED

Ekonomická sada složená z kartáčku na čištění drážek vinylových desek Brush It, kartáčku na čištění hrotu přenosky Clean It a čistící hmoty Vinyl Clean, se kterou se čištění přenosky i drahocenných desek ještě zkvalitní. Sada je doporučená použít před každým přehráváním, ale samozřejmě pravidelné čištění přináší celkový lepší zvukový zážitek a prodlužuje životnost hrotu přenosky a samotné desky. 


VINYL CLEAN

High-tech hmota pro šetrné a efektivní čištění vaší cenné vinylové sbírky a citlivých phono komponentů. Nejefektivnější hloubkové chemické čištění odstraňuje prach a nečistoty z drážek i hrotu přenosky.

Prach a škodlivé částice jsou z drážek absorbovány hmotou a díky tomu se snižuje tření hrotu přenosky a zlepšuje schopnost sledování. Výsledkem je významě lepší zvuková kvalita, minimalizace zkreslení a zároveň prodloužená životnost hrotu i záznamu. 

Při čištění se nesnažte čištěná místa utírat, pouze jemně hmotu natlačte na vinylovou desku nebo velmi opatrně zatlačte hmotu na hrot přenosky.

 

Hmota Vinyl Clean není vhodná pro čištění acetátových záznamů (duplikáty). Nepoužívejte ji ani na mastné nebo mokré povrchy! Před použitím si umyjte ruce mýdlem a dokonale osušte.

 

Opakovaně použitelné až do dosažení absorbční kapacity, ale vyměňte Vinyl Clean za nový nejpozději osm měsíců po prvním použití.


BRUSH IT

S tímto antistatickým kartáčkem můžete šetrně, rychle a účinně vyčistit z vašich drahocenných vinylových záznamů prach a nečistoty. Uhlíková vlákna jsou vodivá a dostatečně jemná, aby pronikla hluboko do drážek a zbavila je většiny nečistot, které by se jinak zachytily na hrotu přenosky. Vodivost tisíců vláken zároveň pomáhá vybíjet statický náboj a tím eliminovat praskání při přehrávání. Pravidelné čištění drážek gramofonové desky přináší lepší zvukový zážitek a prodlužuje zároveň životnost hrotu přenosky a záznamu.
Postup čištění:

  • Položte gramofonovou desku na otočný talíř a zapněte otáčení talíře.

  • Držte kartáček vodorovně se záznamem za hliníkovou rukojeť a jemně přitlačte štětiny kartáčku na drážky záznamu. (Dejte pozor, aby se drážek dotýkala pouze uhlíková vlákna kartáčku.)

  • Během otáčení kartáček pomalu táhněte k sobě a snažte se zachytit veškeré nečistoty (viz obrázek výše). Nechte gramofonovou desku jednou až dvakrát protočit, dokud se na štětiny kartáčku nezachytí všechen prach a nečistoty.

  • Výše uvedený postup opakujte před přehráváním každé strany gramofonové desky a mezi čištěními odstraňte ze štětinového kartáčku všechny zachycené nečistoty tak, že kolem štětin jednou nebo vícekrát otočíte plastový kryt kartáčku.

CLEAN IT

Clean it čistící kartáček je nejlepší nástroj pro rychlou údržbu a denní čištění hrotu přenosky. Díky tisícům extrémně jemných karbonových vláken šetrně odstraňuje prach a inkrustace. Výsledkem je čistý a dobře snímající hrot přenosky, díky kterému budou vaše nahrávky znít dokonale.
Odkaz na stránky výrobce: Pro-Ject Cleaning Set Advanced

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Jeden z největších výrobců gramofonů na světě má ve svém portfoliu přístroje od cenové dostupných až po ty pro náročné. Rakouská značka s výrobním závodem v moravské Litovli však dnes kromě populárních gramofonů nabízí i řadu Box Design, ve které naleznete nejen příslušenství ke gramofonům, ale i CD přehrávače, zesilovače, D/A převodníky a další komponenty. 

Zpět do obchodu