Bang & Olufsen Beosound Level

Přenosný, luxusní bezdrátový reproduktor

Bang & Olufsen představuje svůj nový Beosound Level, přenosný bezdrátový stereo domácí reproduktor. Nabízí impozantní zvuk, bezkonkurenční řemeslné zpracování, ale také modulární design, který zvyšuje jeho životnost.

Skladem na showroomu Na centrálním skladu (můžete mít následující den) Zvolte variantu
Značka: Bang & Olufsen
34 990 Kč 39 990 Kč od 34 990 Kč 34 990 Kč / 1 ks 39 990 Kč / 1 ks
Kategorie: Bezdrátové reproduktory
Záruka: 24 měsíců
Doporučená velikost místnosti: 10 - 50 m2
Výkon zesilovače: 4x výkonový zesilovač D o celkovém výkonu 105W
Frekvenční rozsah: 39 - 23 000 Hz
Snímek obrazovky 2023 03 28 v 10.51.18
můžete vidět na showroomu

Zvuk a ergonomie

Má štíhlý design, dá se postavit i položit na stůl, nechybí možnost pověsit ho na stěnu. Samozřejmostí je zabudované držadlo pro přenášení. Reproduktor je osazen pěticí měničů – dva 0,8“ tweetery a dva basové 4“ měniče doplňuje jeden širokopásmový 2“ měnič. Napájeny jsou čtveřicí digitálních zesilovačů o celkovém výkonu 105 W, výkonově má být reproduktor vhodný pro místnosti o velikosti 10 m2 až 50 m2. Udávaný frekvenční rozsah je 39 Hz až 23 000 Hz, maximální hlasitost je 96 dB. Samotná reprodukce je monofonní, nechybí ale možnost párování dvou Beosound Level reproduktorů pro stereo.

 

 

O vyladění zvuku se stará automatická kompenzace zvuku dle místnosti a adaptivní basy, nechybí samozřejmě možnost plné úpravy zvuku přes firemní aplikaci. Vyzařování zvuku je automaticky upravováno dle umístění a polohy v rozsahu od 180 do 360 stupňů.

 

 

Uživatelské rozhraní reproduktoru je integrováno do hliníkového rámu a jeho tlačítka lze aktivovat lehkým dotekem. Když se přiblížíte k reproduktoru, integrované snímače Beosound Level rozsvítí, přičemž intenzita závisí na tom, zda je den či noc.

 

 

Baterie a konektivita

Výdrž na jedno dobití je 16 hodin, co se konektivity týče, tak potěší, že streamovací modul je výměnný, podobně jako baterie, takže v budoucnosti bude upgrade velmi jednoduchý. Aktuálně pro připojení poslouží Bluetooth 5.0 a Wi-Fi 802.11 b/g/a/n/ac (2.4 GHz & 5 GHz), či LAN. ChromeCast, Spotify Connect, podpora Apple AirPlay2, snadné začlenění do multiroom systému. Podporován je Google Assistant.

 

 

Materiály

Tradičně už Bang & Olufsen velmi dbá na čistý design. Ten dostal na starost Torsten Valeur a byl vytvořen ve Factor 5 v dánském městě Struer. Kryty reproduktorů  jsou dostupné v přírodní dubové dýze a bezešvé pletené textilii Kvadrat, v prvním případě je hliníkový rám ve zlatém odstínu, v druhém z přírodního hliníku. Bezdrátový reproduktor má odolnost proti prachu a stříkající vodě stupeň krytí IP54, takže jej lze vzít klidně i na zahradu.

 

 

Beosound Level Wall Bracket - Bezkonektorové, stylové dobíjení 

Užijte si snadné a elegantní nabíjení s bezproblémovou kruhovou zástrčkou. Magnetické zaklapnutí do prohlubně v zadní části reproduktoru zanechá uspokojivý dojem. Nasuňte Beosound Level na elegantní, bezpečný nástěnný držák a naplňte svou místnost zvukem, jak se nabíjí. Nástěnný držák není součástí balení. Lze dokoupit samostatně kliknutím na Beosound Wall Bracket.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Dánská značka byla založena již v roce 1925 a vyrobili například první rádio do zásuvky. Peter Bang a Svend Olufsen od začátku věděli, že budou dělat vyjímečné věci, nechtěli dělat totéž co ostatní a tak od začátku razili kromě skvělé techniky také pokrokový design. Za krátkou dobu představili rádio Beolit 39, které bylo z bakelitu a stalo se díky do té doby nevídanému provedení trhákem. Ve válce utrpěli ohromné ztráty protože management B&O odmítl spolupracovat s nacisty a ti se jim pomstili vypálením výrobního závodu. Firmu to ale naopak zocelilo a  povstali z popela a najali designéra Fabiansena, který zajistil díky originálnímu designu odbyt na další léta.

Zlom ale nastal v době, kdy se šéfdesignérem stal David Lewis – vytvořil ikonické přístroje, které dnes najdete v nejprestižnějších hotelích, prezidentských kancelářích a také galeriích (většinu z produktů B&O najdete v newyorském muzeu designu). Od té doby je tato firma etalonem kvality a z hlediska dokonalosti zpracování hliníku. B&O je ale velmi tradiční značka, používá špičkové matreiály a technologie již nejméně 50 let a některé věci celá desetiletí nemění. Příkladem je dálkový ovládač k jejich televizím, dělá se již 30 let, je stále stejný a kompatibilní se všemi aktuálnímu modely (to znamená, že už tehdy věděli, jak to udělat univerzálně na léta dopředu). Dalším takový produktem jsou sluchátka Form 2, která máme v prodeji, vyrábí se již přes 20 let (verze “i” má navíc dálkové ovládání).

Systémy níže byly nejen zvukovými klenoty, ale také měly velmi nezvyklé ovládání – stačí projít kolem hifi systému BeoSound Ouverture – skleněná dvířka s bleskově odsunou a vyklopí se kryt na CD. Unikátem je i zřejmě nejdražší a nejrychlejší CD měnič na světě, BeoSound 9000. I on se již přes 20 let vyrábí, dokáže mezi šesti CD přejíždět tak rychle, že přechod mezi skladbami na různých CD nepoznáte (max šest sekund). 

Legendou se staly také reproduktory BeoLab 8000 i z hliníku o průměru jen 11 cm jste mohli slyšet hluboké basy i z velmi tenkého reproduktoru (to, co dnes umí malý Soundlink mini od Bose, ale 10x výkonnější) – Bang & Olufsen začal používat špičkovou technologii na kontrolu basů (do reproduktoru zabudoval senzor, který sleduje výchylku membrány a pokud by kmitala tak, že by zvuk byl zkreslený, zasáhne elektronika a sníží hloubku basu) – tím se dá z malého reproduktoru dostal VELKÝ bas při minimálním zkreslení, ale něco to stojí.

B&O vyrábí také léta televizory – už vás asi nepřekvapí, že TV se otáčí na motorizovaném stojanu za tím, kdo drží ovladač, také výška TV se mění motoricky. BO vyrábí obří displej, který má neskutečných 216 cm úhlopříčky a váží 200 kilo, to si na stěnu jen tak nepověsíte. Že za ni dáte milion vás už nepřekvapí. Jakmile jejich TV zapnete, černá obrazovka se rozhrne do stran jako opona. Ty divné věci dole jsou nejvýkonnější komerční reproduktory na světě – mají neskutečných 2500W výkonu (asi 10x tolik než cokoliv v podobném rozměru) a mohu vám z osobního setkání říct, že nic lepšího jste nikdy neslyšeli. Ty disky se starají o všesměrové šíření vysokých tónů, takže nemusíte sedět přesně uprostřed (jak je u 99% hifi reprosoustav nutné) a zvuk je i tak velmi věrný. Basy mají takovou hloubku, že fyzicky cítíte přítomnost klidně celého hudebního tělesa…Stojí asi 2,5 milionu, ale kdo na to má, bude zcela jistě spokojen. Technologii diskových reproduktorů B&O najdete i v limuzínách, například Audi A8 (od roku 2008), Bentley atd…

Zpět do obchodu