Cambridge CXC Series 2

Řadu integrovaných přístrojů doplňuje nový CD transport, určený jednak pro zesilovače řady CX, vybavené vlastními převodníky nebo jako spolehlivý partner pro síťové přehrávače či externí D/A převodníky.

Firma Cambridge Audio má s konstrukcí klasických CD přehrávačů, ale také univerzálních diskových přehrávačů, zvládajících nejen nejrozmanitější audio, ale také video formáty, letité zkušenosti. V nabídce má stále bohatý sortiment diskových přehrávačů, které využívají audiofilské D/A převodníky, kvalitní mechaniky, vlastní, špičková digitální serva a další patentované, originální technologie, pro dosažení výjimečné zvukové i obrazové kvality.

Skladem na showroomu
Značka: Cambridge Audio
17 990 Kč
Kategorie: CD/SACD
Záruka: 24 měsíců
Typ přehrávače: CD transport
Výstupy CD transportu: S/PDIF coaxial, TOSLINK optical
Rozměr přehrávače: 85 x 430 x 315mm
Hmotnost přehrávače:: 4.7kg

Transport CXC roztočí CD a s dokonalou přesností načte, na něm uložená zvuková data, takže uslyšíte v nahrávkách věci, které jste nikdy neslyšeli, i když jste je poslouchali již 100 krát. Po propojení digitálními výstupy, funguje v dokonalé harmonii s integrovanými zesilovači CXA61 a CXA81, síťovým přehrávačem CXN, ale i s jinými D/A převodníky či streamery. Jádrem CD transportu CXC je legendární "S3" servo, zkonstruované vývojáři firmy Cambridge Audio, pro co nejdokonalejší získávání digitálních dat z CD nosičů, s nejmodernějším systémem korekce chyb, zaručující brilantní reprodukci. Víceúčelové mechaniky prostě nemohou konkurovat. Jeho design byl původně vyvinut pro vlajkový CD přehrávač Azur 851C tak, aby měl minimální jitter a vynikající chybovou korekci. Elektronika (a tudíž i její zvuková kvalita) je mimořádně citlivá na vibrace, což je důvod, proč bylo, k jejich co nejlepší eliminaci, použito nízkorezonanční, akusticky tlumené kovové šasi. V napájecí části byl použit, jak už je u výrobků firmy Cambridge Audio dobrým zvykem, kvalitní toroidní transformátor. CD transport CXC je zkrátka jednoúčelové zařízení, optimalizované k získávání zvuku z CD disků, v té nejvyšší možné kvalitě. A že se britští konstruktéři trefili, ve své cenové kategorii, tímto přístrojem opravdu do černého, dokládá i ocenění známého magazínu What Hi-Fi?, udělené v roce 2015 tomuto zařízení v kategorii CD přehrávače a transporty, za Nejlepší CD transport do GBP500.

Oficiální stránky výrobce: CXC 2

Recenze magazínu Hi-Fi Voice

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Tato britská společnost, založená v roce 1968, dnes patří k předním světovým výrobcům kvalitní HiFi techniky. Milovníci hudby na celém světě vědí, že Cambridge Audio je synonymem pro vynikající poměr kvality vůči ceně.

Bezkonkurenční kvalita jejich zesilovačů a CD přehrávačů přispěla k obrození globálního zájmu o kvalitní stereofonní poslech. Je až neuvěřitelné, jak kvalitní zvuk tyto dostupné přístroje dokáží předvést. Léty ověřený klasický styl, vynikající zvuk a kvalita zpracování dělá z Cambridge Audio komponentů jedinečnou alternativu.

Zpět do obchodu