Audioquest Forest Digital Coax

RCA - RCA koaxiální digitální kabel. Odpor 75 Ohm, průměr 24 AWG, postříbřené vodiče s 0,5 % stříbra

Varianta
Možnosti doručení
Na centrálním skladu (můžete mít následující den) Na objednávku - termín upřesníme Na centrálním skladu (můžete mít následující den) Na objednávku - termín upřesníme Zvolte variantu
Značka: AudioQuest
1 090 Kč 1 390 Kč 1 890 Kč 2 490 Kč od 1 090 Kč
Kategorie: Koaxialní kabely
Záruka: 24 měsíců

   Kabel Forest obsahuje pevné vodiče s tuhým jádrem, které eliminují interakce mezi vlákny, jež bývají častým zdrojem rušení. Tyto vodiče eliminují zkreslení tvořené vzájemnou interakcí vláken. Použitá měď přináší jasnější a jemnější zvuk než kabely z běžné OFHC mědi, protože obsahuje méně přechodů v rámci materiálu, méně nečistot a zcela jednoznačně podává lepší výkon.

   Ideální volbou pro vysokofrekvenční signály jsou postříbřené vodiče (0,5 % stříbra). Tyto signály se, právě pro své vysoké frekvence, pohybují téměř výlučně na povrchu vodiče. Vodiče u kabelů řady FOREST mají na povrchu tenkou vrstvu z vysoce čistého stříbra. Výkon se téměř blíží celostříbrným kabelům, avšak cena takového kabelu je podobná spíše ceně měděného kabelu. Jedná se tak o neuvěřitelně cenově přijatelný způsob výroby velmi kvalitních digitálních kabelů.

   Ve většině video a digitáních audio kabelů v nabídce AudioQuestu je používána izolace z pevné buničité pěny. Podobně jako u pěnové polyetylenové izolace i tady se vstřikuje dusík, který vytvoří vzduchové kapsy. „Tvrdá“ pěna je použita, protože tuhost materiálu umožňuje vodiči v kabelu udržet si stejnou spojitost po celé délce kabelu a tím pádem zajistit charakteristickou neměnnou impedanci. Výsledkem je pak znatelně méně zkreslený zvuk než při použití běžných materiálů.

   Opláštění vždy hraje velmi důležitou roli v jakémkoliv provedení kabelu, nicméně plášť na koaxiálním propojovacím kabelu hraje roli ještě mnohem důležitější, protože jeho úkol není jen sloužit jako plášť ale také jako zpětné vedení. Proto si Audioquest zvolil jako řešení stínění fólií a pocínovaným opletem. Audioquest věnuje speciální pozornost výběru kvality kovu a výrobním technikám opláštění právě proto, že výsledek značně ovlivní poslech i pohled.

   Kovová vrstva pro rozptýlení vnějších vlivů (NDS) dokonale odstíní rušení přenášené na uzemnění přístrojů a tak zabrání ovlivnění zvuku.

   Zakončen je za studena svařovanými pozlacenými konektory, které jsou z vysoce kvalitní mosazi.

 

Oficiální stránky výrobce: AudioQuest Digital Coax Forest

  

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Zakladatel a hlavní konstruktér AudioQuestu William E. Low, považuje AudioQuest za společnost, která vyvíjí produkty pro zlepšení domácího zážitku z audia a video zábavy. Ať už jde o kabel k reproduktorům, k audio - video komponentům, HDMI nebo k přenosným digitálním audio zařízením. Tato pestrá nabídka AudioQuest poskytuje již dlouhá léta hodnotu a výkon nadšeném spotřebitelům.

Zpět do obchodu