Chord PowerHAUS M6 (MASTER)

Chord Company uvádí na trh své vůbec první zařízení pro distribuci energie, která přináší osvědčenou kvalitu Chord PowerHAUS M6 ( MASTER ) je lišta pro 6 audio-video komponentů nabízí čistý proud, jež zvyšuje výkon a životnost celého systému. Oproti S6 je lišta navíc vybavena aktivní složou pro efektivnější potlačení šumu a brumu.

Na objednávku - termín upřesníme
Značka: CHORD
59 990 Kč
Kategorie: Pasivní filtrace
Záruka: 24 měsíců
Typ filtrace: pasivní
Počet zásuvek: 6
chordco powerhaus m6 euro 72
můžete vidět na showroomu

Společnost Chord Company poprvé uplatnila 38let svých odborných znalostí z oblasti výroby kabelů při distribuci energie. Specialisté z Wiltshire odhalili své nové distribuční zařízení PowerHAUS, které představuje nekompromisní syntézu odborných znalostí v oblasti designu, všestrannost a vysokou kvality provedení. Šestizásuvkové distribuční zařízení PowerHAUS je založené na originálním designu a dostupné ve dvou výkonnostních úrovních, S6 (Studio) a vlajková loď M6 (Master), jsou výsledkem jedné z nejdelších fází vývoje produktu, kterou kdy společnost podnikla, proces započal již v roce 2003. Zařízení navržená a sestavená ve Spojeném království, jsou k dispozici v provedeních jak pro Velkou Británii tak i Evropu, ztělesňují desetiletí zkušeností společnosti Chord s přenosem signálu a výkonu a těží z jedinečné a časem prověřené vlastní technologie ARAY, nyní MainsARAY, která byla speciálně vyvinuta pro distribuci energie. Prakticky každý komponent použitý uvnitř PowerHAUS je nekompromisní a byl vyroben speciálně pro zamýšlený účel. V souladu s tím se M6 i S6 vyhýbají používání hlučných filtrů, neonových indikátorů napájení a přepínačů, které všechny snižují kvalitu zvuku. Jejich pevná hliníková konstrukce také minimalizuje mikrofonní efekt. Dlouhodobý výzkum společnosti Chord Company ukázal, že nejlepší konfigurace kabeláže pro kvalitu zvuku se vyhnula zapojení do hvězdy, místo toho se upřednostnily tři izolované sběrnice běžící paralelně, jenž omezily kontakt a následně snížily vysokofrekvenční šum (a přitom zůstaly mimo obvod). Oddělení zemní sběrnice od živé a zemnící fáze také přineslo další zlepšení kvality zvuku během testování. Vlajková loď M6 nabízí nejlepší přímý výkon a využívá tři hybridní MainsARAY zapojené paralelně (spíše než sériově). Verze S6 si zachovává mnoho základních funkcí verze M6, přesto byla představena za nižší cenu. Napájecí lišta PowerHAUS těží ze speciálně vybraných, vysoce kvalitních kabelů s velkým průřezem, se zásuvkami vybranými nejen pro jejich spolehlivost, ale také pro jejich zvukový výkon. Vysoce výkonná 16ampérová IEC zásuvka umožňuje PowerHAUS napájet i ty nejnáročnější domácí audio systémy. 

Úspěšná implementace MainsARAY vedla k vývoji PowerHAUS:


Společnost Chord Company se od svého založení v roce 1984 zabývá síťovou distribucí v rámci vývoje a testování svých kabelů přenášejících signál. V průběhu let byla společnost svědkem prosazování se mnoha různých forem kabeláže a topologií zapojení, a to jak profesionálních, tak jednorázových návrhů. Ty se lišily od použití velmi odolných kabelů se speciálními konektory a mnoha různými kombinacemi filtrů až po pevné zapojení k zařízení. Tyto různé přístupy někdy vedly k omezeným zlepšením a bohužel mnoho z těchto návrhů nesplňovalo současné předpisy o elektrické bezpečnosti. Společnost Chord Company začala v roce 2003 vyvíjet svůj napájecí systém, který byl nejprve testován zaměstnanci v rámci domácího použití a později i zákazníky, za použití hvězdicového vedení. První fáze zahrnovala zlepšení kvality všech kabelů uvnitř boxu. Postupem času se však objevily požadavky na vývoj něčeho vhodného pro větší systémy, které vyžadují více zásuvek pro napájení. S masivním nárůstem RFI a přepínaných zdrojů napájení, které jsou přítomné v moderních audio systémech, již hvězdicová kabeláž dle názoru společnosti Chord Company není řešením pro poskytování více zdrojů energie. Společnost již dříve vyvinula technologii ARAY pro propojení a již zvažovala vytvoření GroundARAY a PowerARAY, aby se pokusila zlepšit napájení systémů. Začalo to tím, že se zaměřili na interakci živého a neutrálního na zemnící fázi a snažili se udržet co nejčistší zásobování země (jakýkoli hluk na zemnící fázi způsobuje problémy ve finálním výsledku).

 

Oficiální stránky výrobce: Chord Power Haus S6

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu