McIntosh MDA200

  • Prémiový digitální převodník
  • Přidejte digitální přehrávání hudby do zcela analogového systému nebo nahraďte starší, zastaralý převodník.
  • Dodává se s nainstalovaným digitálním zvukovým modulem DA2
  • Podporuje až DSD512 a 24 bitů/192 kHz
  • 7 digitálních vstupů: 2 koaxiální, 2 optické, 1 USB, 1 MCT, 1 HDMI (ARC)
  • Vyvážené a nevyvážené analogové výstupy
Na objednávku
Značka: McIntosh
134 990 Kč
Kategorie: Převodníky
Záruka: 2 roky
Roon Tested logo

 

Prémiový digitální převodník.


D/A převodník MDA200 od společnosti McIntosh poskytuje špičkové možnosti digitální hudby. Může rozšířit jinak zcela analogový domácí audiosystém o poslech digitální hudby nebo může být také užitečným upgradem staršího D/A převodníku, který již zastaral a je třeba jej vyměnit, abyste dosáhli lepšího výkonu při přehrávání a mohli využívat aktuální funkce. Jedná se o samostatný, externí D/A převodník, který lze snadno přidat k domácím audio systémům různých velikostí, stáří a konfigurací.

Srdcem modelu MDA200 je digitální zvukový modul McIntosh DA2. DA2 má 7 digitálních zvukových vstupů: 2 koaxiální, 2 optické, 1 USB a 1 MCT (pro použití s naší řadou SACD/CD transportérů MCT) a 1 pouze zvukové připojení HDMI Audio Return Channel (ARC)1. DA2 je napájen 8kanálovým 32bitovým digitálně-analogovým převodníkem (DAC) nové generace, který je čtyřnásobně vyvážený. Tento audiofilský D/A převodník se vyznačuje vylepšeným dynamickým rozsahem a lepším celkovým harmonickým zkreslením. DA2 podporuje přehrávání digitálního zvuku ve vysokém rozlišení, protože vstup USB podporuje nativní přehrávání až DSD512 a DXD až 384 kHz, zatímco koaxiální a optický vstup mohou dekódovat digitální hudbu až do 24 bitů/192 kHz.

Vstup HDMI (ARC) umožňuje připojit televizory s kompatibilním výstupem HDMI (ARC) k domácímu stereofonnímu systému a přinést tak novou úroveň zvukového výkonu při sledování televizoru a filmů, kterou reproduktory televizoru nebo soundbary nemohou poskytnout. Podporovány jsou oblíbené vícekanálové zvukové formáty Dolby® a DTS®, které budou odborně převedeny na dvoukanálový zvuk pro správné přehrávání. McIntosh MDA200 D/A Converter

DA2 získal od laboratoří Roon označení Roon Tested, což může být užitečné zejména v případě, že máte rozsáhlou knihovnu digitální hudby. Jako partner Roon Tested poskytla společnost McIntosh společnosti Roon zařízení k testování s různými operačními systémy a počítači a sdílela informace o jeho konstrukci a schopnostech.


Kromě toho, protože se formáty a technologie digitální hudby v průběhu času mění a zdokonalují, je možné nahradit modul DA2 v zařízení MDA200 novějším modulem digitálního zvuku, pokud bude v budoucnu uveden na trh. Tím je chráněna vaše investice do zařízení MDA200 a máte jistotu, že jej budete moci využívat jako hodnotnou součást systému domácí zábavy po mnoho dalších let.

McIntosh MDA200 D/A Converter

Pro připojení MDA200 k předzesilovači nebo integrovanému zesilovači zvukového systému je vybaven dvojicí symetrických i nesymetrických analogových výstupů. Společnost McIntosh nabízí pro tato připojení jak symetrické, tak nesymetrické kabely.

McIntosh MDA200 D/A Converter MDA200 je z výroby dodáván v režimu s pevným výstupem, ale nabízí možnost nastavení výstupu do variabilního režimu. To umožňuje připojit MDA200 přímo k výkonovému zesilovači v audio systému, který má pouze digitální zdroje zvuku; v této konfiguraci není potřeba žádný další předzesilovač. Hlasitost by pak bylo možné měnit pomocí knoflíku ADJUST na předním panelu nebo pomocí dodávaného dálkového ovládání.

Přední strana modelu MDA200 se vyznačuje klasickými designovými prvky značky McIntosh - černým skleněným čelním panelem s osvětleným logem, otočnými ovládacími knoflíky, na zakázku vyrobenými hliníkovými koncovkami a snadno čitelným displejem s nastavitelným jasem. Zadní panel obsahuje praktické ovládání napájení a datové porty. Další informace získáte u místního prodejce.

Oficiální stránky výrobce: McIntosh MDA200

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Americká společnost McIntosh, založená v roce 1949, je známá tím, že nabízí vynikající domácí audio systémy, které poskytují maximální zážitek z hudby a filmu. McIntosh, který nabízí produkty pro dvoukanálové stereo zvukové systémy a vícekanálová domácí kina s prostorovým zvukem, nadále definuje dokonalý zážitek z domácího audia a zábavy pro náročné posluchače po celém světě. Pro značku ikonický modrý wattmetr je celosvětově uznáván jako symbol kvalitního domácího zvuku. S domácím stereo systémem McIntosh nebo domácím kinem mají posluchači možnost vytvořit si svůj vlastní luxusní zvukový zážitek – a skutečně žít svou hudbou.

Zpět do obchodu