EMOTIVA RMC-1

Emotiva RMC-1 je 9.1.6 kanálový DOLBY ATMOS & DTS:X audio video procesor, podpora Full 4K UHD obraz s vysokorychlostním přepínáním, HDMI 2.0b s HDR, 16 x XLR výstupy, vyrobeno v USA, model: RMC-1, výrobce: Emotiva

Na objednávku - termín upřesníme
Značka: Emotiva
125 900 Kč
Kategorie: Procesory
Záruka: 24 měsíců
Podporované formáty:: Dolby Atmos (up to 9.1.6), DTS:X (up to 7.1.4), Multi-Channel PCM
Digitální vstupy: 8x HDMI 2.0b with HDCP 2.2, 4x optical S/PDIF (up to 24/192), 4): Coax (up to 24/192), AES/EBU (XLR), USB B (up to 24/192k)
Digitální audio výstupy: 1x optical, 1x Coax
Analogové vstupy: 1x stereo: Reference quality XLR, 3x Reference quality RCA
Analogové výstupy: 16 channels: Main (XLR), (1) pair; stereo Zone 2 output RCA, high quality 1/8” stereo headphone output
Video výstupy: HDMI 2.0b with HDCP 2.2 (1xARC)
Rozměr předzesilovače: 43,18 x 17,78 x 39,37
Hmotnost předzesilovače:: 11 Kg

Podpora nejnovějších Audio a Video formátů

Systém domácího kina se stále vyvíjí, aby poskytoval ostřejší obraz, větší škálu barev a více pokročilých funkcí - což může ztěžovat získávání informací o tom, co opravdu potřebujete, abyste mohli využívat nejnovější video obsah a letošní 4K displeje. RMC-1 má osm HDMI video vstupů a dva HDMI video výstupy, všechny podporují HDMI 2.0b a HDCP 2.2. RMC-1 podporuje plnou HDMI 2.0b 18 GB/s rychlost přenosu dat, podporuje tedy také 4K UHD video až do 4K/60, s 12-bit barevnou hloubkou a 4.4.4 vzorkováním. Podporuje také dynamické HDR, včetně Dolby Vision pro skvělý obraz s čistými intenzivními barvami a pozoruhodným kontrastem. RMC-1 zajišťuje vše, co potřebujete pro dosažení nejvyšší kvality streamovacího obsahu a 4K UHD Blu-Ray disků.

RMC-1 podporuje Dolby Atmos a DTS:X, nejnovější formáty prostorového zvuku a Dolby TrueHD a DTS Master Audio aktuální klasické formáty prostorového zvuku. RMC-1 také plně podporuje všechny běžné analogové a digitální audio formáty, včetně PCM a DSD digitálního audia přes HDMI a USB. 

Opravdová audiofilská kvalita zvuku

RMC-1 byla navržena tak, aby poskytovala opravdovou audiofilskou kvalitu zvuku, tak že bude znít vždy skvěle při jakékoliv konfiguraci. Jako audio komponent, ať už přehráváte stereo hudbu nebo vícekanálový prostorový zvuk, RMC-1 procesor poskytuje výkon a kvalitu zvuku stejnou, jako byste očekávali od nejlepšího high-end analogového předzesilovače. Jako procesor domácího kina podporuje  RMC-1 oba formáty prostorového zvuku - Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio a také nejnovější formáty – Dolby Atmos a DTS:X.

Světová jednička v automatické korekci místnosti - DIRAC LIVE

Jedna z hlavních vlasností RMC-1 je systém automatické korekce místnosti - Dirac Live, který vás vezme dramaticky blízko akce dnešních trháků a zároveň vám umožní zažít i skvělý žážitek při poslechu hudby. Dirac Live je považován za nejpokročilejší systém pro korekci místnosti, který je k dispozici. Výkonný Dirac Live je zabudován přímo do procesoru RMC-1, zatímco kalibrační software je nainstalován ve vašem počítači pro následnou kalibraci vašeho systému. Každý RMC-1 procesor obsahuje vlastní kalibrační mikrofon a licenci pro Dirac Live Emotiva™ software.

Navrženo a zkonstruováno v USA 

Konstrukce zařízení, která probíhá v USA, umožňuje veškerou kontrolu nad všemi aspekty procesu od navrhování až po výrobu, což pomáhá vyrábět zařízení nejvyšší kvality a zároveň minimalizovat zbytečné komplikace a zpoždění ve výrobě. Jako většina produktů Emotiva je procesor RMC-1 vyráběný ve výrobním centru ve Franklin, Tennessee.

 

Oficiální stránky výrobce: Emotiva RMC-1

Recenze magazínu Hi-Fi Voice

Emotiva RMC-1 video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Image result for emotiva logo png   Americká značka Emotiva ve svojí poměrně krátké historii stihla získat pozornost těch, kteří chtějí "hodně muziky za málo peněz". Firma se nebojí ani domácího kina a v jejím katalogu najdete kompletní řešení pro dvou i multikanálové audio zážitky. Za návrhem produktů stojí několik lidí se zkušenostmi z vývoje pro opravdu zvučná a tradiční jména amerického high-endu. 
 
Ačkoliv se jeden čas zdálo, že systémy domácího kina po boomu před 20 lety zase poněkud ztratily na důležitosti, poslední léta se profiluje skupina lidí, kteří si chtějí dopřávat plnohodnotné vícekanálové kino zážitky nejen ve velkých kinosálech, ale i v pohodlí domova. Sehnat nicméně adekvátní výbavu, která nestojí stovky tisíc až několik milionů není úplně nejjednodušší - buď jsou totiž k dispozici vlastně poměrně levné A/V receivery nebo ultimativní řešení s oněmi astronomickými cenovkami. Do poměrně prázdné sféry mezi nimi se nyní trefuje na cenovou výhodnost orientovaná Emotiva z Franklinu ve státě Tennessee.
Zpět do obchodu