Sonus Faber Il Cremonese Ex3me

Elegantní, 3.5-pásmový model Il Cremonese svým názvem vzdává hold velkému mistrovi, jakým byl Antonio Stradivari. Tyto reprosoustavy se vyznačují dokonalým zpracováním a citem pro každý detail. Pětistranná ozvučnice ve tvaru kosodélníkového diamantu, prozrazuje příbuznost s větším modelem Lilium a je řešena tak, aby potlačovala rezonance i zabraňovala vnitřnímu stojatému vlnění. Basreflexové vyústění je řešeno technologií Stealth Reflex, která zabraňuje vzniku slyšitelných turbulencí a od země je reprosoustava antivibračně oddělena systémem Z.V.T. (Zero Vibration Transmission). 

Na objednávku - termín upřesníme
Značka: Sonus Faber
1 499 990 Kč
Kategorie: Sloupové
Záruka: 2 roky
SMĚS DVOU ŠPERKŮ

IL CREMONESE EX3ME

Velká vitalita a překvapivá tonální rovnováha
Il Cremonese Ex3me

FÚZE

Tím, že jsme se zabývali především chováním horního i spodního konce zvukového spektra, bylo možné extrahovat výkon, aniž bychom se vyhnuli jakékoli interpretaci hudebního poselství, takže Il Cremonese ex3me bylo možné dokonce použít jako extrémně vysoce výkonný. profesionální studiový monitor.
Nový reproduktorový systém ožil spojením prvků původního projektu, jako jsou středobasové a basové reproduktory, s nejikoničtějším řešením odvozeným od koncepčního modelu reproduktoru k oslavě 30. výročí společnosti, Ex3ma.
Il Cremonese ex3me
Il Cremonese ex3me

DLC BERYLLIUM

Od Ex3ma zdědí Il Cremonese ex3me výškový reproduktor Beryllium DLC (Diamond Like Carbon).
Sonus faber odložil svou klasickou hedvábnou membránu Damped Apex Dome™ výškový reproduktor, aby se přiblížil této konstrukci měniče.
Membrána výškového reproduktoru Beryllium, brilantní z hlediska průhlednosti a mikrodynamiky, má impozantní fyzikální vlastnosti, ale má zvukový projev, který je často popisován jako „kovová příchuť“, která může často znepříjemňovat poslech.
Il Cremonese ex3me
Ke zmírnění této typické vlastnosti Beryllia jsme použili úpravu nazvanou „Chemical Vapour Deposition“. Vrstva D.L.C. se ukládá na povrch membrány, zčerná a dává beryliu některé z typických vlastností diamantu – nejdůležitější je jeho amorfní povaha a bezkonkurenční síla.
Výsledkem je, že nová membrána je stále pevnější s téměř nepostřehnutelnou vyšší rezonanční frekvencí, díky čemuž je schopna extrémně rychlého zvuku, velmi detailního a vzdušného – bez zabarvení.

SPECIFIKACE

TYP
Stojací
3,5 cest, 6 reproduktorů

AKUSTICKÉ ZATÍŽENÍ
Bass-Reflex, podlahové (woofery) / zadní (střední) porty. Technologie „Stealth Reflex“.

ŘIDIČI
Výškový reproduktor: 30 mm diamantová beryliová kupolová membrána podobná uhlíku
Střed: 150mm kompozitní kužel, Nd magnet
Basové reproduktory: 2x180mm kompozitní kužel, Fe magnet
Infrawoofery: 2x220mm nanokarbonové vlákno/nomex voštinový subwoofer s dlouhým dosahem

CROSSOVER FREKVENCE
250 Hz a 2 500 Hz

FREKVENČNÍ ODEZVA
25 Hz – 35 000 Hz

CITLIVOST
92 dB SPL (2,83 V/1 m)

NOMINÁLNÍ IMPEDANCE
4 ohmy

DOPORUČENÝ VÝKON ZESILOVAČE
100W – 800W, bez klipování

ROZMĚRY (VXŠXH)
1 450 x 398 x 622 mm
57 x 15,3 x 24,5 palce

HMOTNOST
84 kg každý – čistá hmotnost
185 lb každý – čistá hmotnost

Oficiální stránky výrobce: Sonus Faber Il Cremonese Ex3me

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Italská firma Sonus Faber byla založena v roce 1983 a dnes je, coby jeden z nejvýznamnějších výrobců reprosoustav, součástí skupiny Fine Sounds Group, do které patří také například legendární výrobce High-End audio elektroniky, firma McIntosh.
Na první pohled u výrobků Sonus Faber zaujmou precizně vyrobené ozvučnice, ve kterých se odrážející italský smysl pro krásu a řemeslná zručnost. Každý detail je zpracován s neuvěřitelnou precizností. Můžete si však být jisti, že jejich tvar i prvotřídní materiály byly zvoleny především na základě jejich vlivu na zvuk. Se stejnou pečlivostí je přistupováno k vývoji a volbě jednotlivých reproduktorů.
Reprosoustavy Sonus Faber jsou tedy vyjímečné nejen svým luxusním designem, ale hlavně čistým, temperamentním zvukem, bohatým na detaily i prostor.

Zpět do obchodu