Sonus Faber Maxima Amatro

Dvoupásmové sloupové reprosoustavy Maxima Amator jsou nevyšším modelem v nově oživené řadě Heritage, reprezentující hodnoty a zkušenosti firmy Sonus Faber společně s italskými tradicemi. Jejich ozvučnice je zhotovená z pravého masivního dřeva má celkem tři komory. Hlavní akustickou, jejíž objem i tvar je přesně vypočítán a uzpůsoben tak, aby poskytovala co nejlepší podmínky pro práci použitých reproduktorů a nezabarvovala zvuk rezonancemi, ve které je také použit nový druh třívrstvého tlumícího materiálu obsahujícího křemičitá vlákna.

Na centrálním skladu (můžete mít následující den)
Značka: Sonus Faber
379 990 Kč
Kategorie: Sloupové
Záruka: 2 roky
VÁŠEŇ, POZNÁNÍ, TRADICE

MAXIMA AMATOR

Podívejte se zpět, abyste viděli dopředu

OBOUSTRANNÝ DESIGN PRO SONUS FABER

Obousměrný design byl silnou součástí identity značky produktů Sonus faber. Obecně platí, že hi-fi nadšenci považují dvoupásmový reproduktorový systém za jeden z nejčistších dosažitelných systémů. Z tohoto důvodu byl pro nás Maxima Amator zábavným projektem, který sloužil jako oslava úspěšného sloučení dvou reproduktorů za účelem dosažení jedinečné emoce s maximální reprezentací „Voice of Sonus faber“ – cíle dosáhnout přirozeného zvuku.
Maxima Amator
Maxima Amator

SRDCE A MOZEK

Masivní dřevo je živý materiál, který se v čase neustále mění. Kvůli tomu musela být velká skříň Maxima Amator pečlivě prostudována a vyladěna, aby se zabránilo riziku deformace nebo rozbití, jak dřevo stárne.
Sonus faber dokázal tuto hranici překonat díky moderním metodám sušení dřeva, použití vnitřních konstrukčních žeber fixovaných flexibilními lepidly a novým CNC metodám, které nám umožňují udržet užší toleranci oproti minulosti.
Po studiích kabinetu a výběru ovladačů jsme se zaměřili na definování dokonalé tónové rovnováhy projektu.
Maxima Amator
Výsledkem je IFF Crossover „Interactive Fusion Filtering“, perfektní zvukový výkon nad rámec našich osvědčených klasických implementací. Toto je srdce a mozek Maxima Amator, který nám to umožňuje
k dosažení úplného spojení obou měničů pro extrémně přirozenou a plynulou reprodukci zvuku.

SPECIFIKACE

SYSTÉM
2pásmový systém stojacích odvětrávaných reproduktorů

REPRODUKTORY
Tw: H28 XTR-04 DAD™, Ø 28 mm / 1,1 palce
Mw: MW18XTR-04, Ø 180 mm / 7 palců

CROSSOVER
2,100 Hz

FREKVENČNÍ ODEZVA
35 Hz – 35 000 Hz

CITLIVOST
88 dB SPL (2,83 V/1 m)

NOMINÁLNÍ IMPEDANCE
4 ohmy

DOPORUČENÝ VÝKON ZESILOVAČE
25 - 125W, bez klipování

ROZMĚRY REPRODUKTORŮ (VXŠXH) A HMOTNOST
1120 x 300 x 350 mm
44,1 x 11,8 x 13,8 palce
38 kg každý – čistá hmotnost
83,7 lb každý – čistá hmotnost

Oficiální stránky výrobce: Sonus Faber Maxima Amatro

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Italská firma Sonus Faber byla založena v roce 1983 a dnes je, coby jeden z nejvýznamnějších výrobců reprosoustav, součástí skupiny Fine Sounds Group, do které patří také například legendární výrobce High-End audio elektroniky, firma McIntosh.
Na první pohled u výrobků Sonus Faber zaujmou precizně vyrobené ozvučnice, ve kterých se odrážející italský smysl pro krásu a řemeslná zručnost. Každý detail je zpracován s neuvěřitelnou precizností. Můžete si však být jisti, že jejich tvar i prvotřídní materiály byly zvoleny především na základě jejich vlivu na zvuk. Se stejnou pečlivostí je přistupováno k vývoji a volbě jednotlivých reproduktorů.
Reprosoustavy Sonus Faber jsou tedy vyjímečné nejen svým luxusním designem, ale hlavně čistým, temperamentním zvukem, bohatým na detaily i prostor.

Zpět do obchodu