Matrix Audio Element X2

Element X2 je plně vybavený High-Endový audio streamer, předzesilovač, sluchátkový zesilovač a špičkový D/A převodník s moderní ovládací aplikací pro snadné streamování z hudebních služeb či externích úložišť.

Na objednávku - termín upřesníme
Značka: Matrix Audio
119 990 Kč
Kategorie: Streamery, síťové přehrávače
Záruka: 2 roky
Frekvenční rozsah: 20 Hz - 20 kHz
Hmotnost: 4 kg
Audio formáty: AIFF, WAV, WMA, MP3, FLAC, OGG, APE, DFF, AAC, ALAC, AIF, M4A, DSF, CUE, AIFC
Digitální vstupy: koaxiální, optický, USB B, HDMI, IIS LVDS
Maximální rozlišení: 16-24Bit, 44.1 kHz – 192 kHz
Rozměry: H: 26 cm, V: 6 cm, Š: 34 cm
Streamování: AirPlay 2, Spotify Connect, DLNA/UPnP, TIDAL Connect, Roon Ready
Analogové vstupy: RCA, Trigger in
Analogové výstupy: RCA, XLR, 6.35 mm SNR, Trigger out
THD: 131 dB

Konstrukce a hardware na špičkové úrovni

High-End audio komponent Matrix Audio Element X2 je navržen s maximálním důrazem na výkon a flexibilitu pro uživatele. Vnitřek tohoto streameru je pečlivě uspořádán do dvou hlavních částí - jedna je vyhrazena pro procesor NXP i.MX 6Quad Cortex-A9 a druhá pro digitální zpracování zvuku. Tyto oddělené části jsou izolovány od sebe, aby eliminovaly digitální šum a vzájemné rušení. Kvalita digitálního zpracování zvuku je klíčovým faktorem pro výslednou zvukovou kvalitu, a Element X2 se může pochlubit špičkovým ultra nízkým fázovým čipem Crystek CCHD-950, který přispívá k realističnosti zvuku a přesnosti detailů. Tento čip umožňuje také volbu mezi Asynchronním a Synchronním režimem. Pro převod digitálního signálu na analogový signál je využit D/A převodník ES9038PRO.

Vybavenost a flexibilita 

Element X2 je navržen tak, aby byl snadno integrovatelný do různých audio systémů. Má mnoho digitálních vstupů včetně 2x Coaxial, 2x Optical, USB B a proprietárního IIS LVDS pro připojení externích audio video zařízení. Nechybí ani analogový RCA vstup a moderní HDMI ARC pro lepší zvuk z TV. Pro přehrávání z přenosných úložišť jako jsou flash disky nebo HDD je k dispozici také USB C vstup, což umožňuje vytvoření hi-fi centrály s vysokou kvalitou zpracování zvuku. Element X2 má předzesilovač s analogovým zesílením +10dB (až do 15,8 VRMS) a díky technologii Hyper-Control udržuje extrémně nízký šum a zkreslení, což umožňuje připojení k výkonovému zesilovači bez potřeby dalšího předzesilovače. Je také vybaven prémiovým plně symetrickým sluchátkovým zesilovačem pro uživatele, kteří si cení nízkého zkreslení a minimálního šumu. Plně symetrický zesilovač je konstruován z 8 nezávislých zesilovacích jednotek, což vede k velmi nízkému zkreslení a šumu.

Přehledný displej

Tento streamer má přehledný 3,46 palcový dotykový LCD displej, který umožňuje sledovat všechny informace o právě přehrávané skladbě a přizpůsobit nastavení podle vašich preferencí. Přední panel je navíc vybaven ovládacím potenciometrem pro pohodlné nastavení hlasitosti.

Jednoduché a spolehlivé ovládání:

Matrix Audio streamery používají vlastní ovládací aplikaci, kterou si můžete snadno stáhnout z obchodů App Store nebo Google Play. Tato aplikace je navržena tak, aby poskytovala co nejefektivnější a pohodlnější způsob ovládání vaší hudební zkušenosti. S touto aplikací můžete ovládat oblíbené hudební streamovací služby včetně TIDAL, Qobuz a HIGHRESAUDIO, poslouchat internetové rozhlasové stanice, přehrávat vlastní hudební soubory skrze DLNA/UPnP a využívat populární funkce jako AirPlay 2, Roon Ready, Spotify Connect a TIDAL Connect. Aplikace je pravidelně aktualizována, aby zajistila plynulý provoz. Pro základní ovládací funkce je k dispozici i elegantní hliníkový dálkový ovladač.

Wifi nebo LAN připojení:

Streamer Element X2 je vybaven gigabitovým Ethernetem a dvoupásmovým Wi-Fi připojením (2,4 GHz / 5 GHz), což poskytuje svobodu a spolehlivost internetového připojení s dostatečnou rychlostí pro streamování hudby z online služeb nebo přehrávání vašich hudebních souborů z lokálních úložišť.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Into The Music je slogan, který vyjadřuje stav života s obklopující hudbou všude kolem nás, užívejte si hudbu a integrujte hudbu do našeho života. Hudba je původní záměr.
Matrix Audio v nedávné době oslavilo 10 leté výročí od založení značky společně s nespočet ocenění a spokojených zákazníků po celém světě. Vývoj a historie začala však o mnoho let dříve, když již v roce 2001 v Xi'anu krásném starobylém městě s hlubokou kulturní historií 3 spolužáci ze střední školy spolupracovali na stavbě svých prvních reproduktorů. Jak to tak bývá vášeň v oboru pro dosažení co nejlepšího zvuku spojila jejich nadšení a začít spolupracovat na vývoji zcela nových audio zařízeních. Brzy následovalo rozhodnutí založit novou značku Matrix Electronic Technology Co., LTD Matrix Audio byl tedy na světě!
Zpět do obchodu