Cabasse The Pearl Akoya

Designový klenot

The Pearl Akoya je klenotem z hlediska designu i technologie, který je vyroben a vyvinut ve Francouzské Bretani. 

Bezkonkurenční kompaktní velikost díky třípásmové koaxiální konstrukci s vlastním basovým reproduktorem se pyšní výjimečnou kvalitou reprodukce.

Pearl Akoya je luxusní bezdrátová reprosoustava určená nejnáročnějším uživatelům. Kombinuje vynikající design, materiály nejvyšší kvality a výborný zvuk. Je kompaktnějším mladším bratrem úspěšného modelu The Pearl.

Uvedená cena 1ks

Na objednávku - termín upřesníme Skladem na showroomu Zvolte variantu
Značka: Cabasse
42 990 Kč
Kategorie: WiFi Reproduktory
Záruka: 24 měsíců
Frekvenční rozsah: 30 Hz - 27 000 Hz
Streamovací služby: Deezer, Spotify, Tidal
Konektivita: Airplay 2, Ethernet / WiFi - Bluetooth - SPDIF Optical - RCA Analog - USB
Aplikace pro chytrá zařízeni: Cabasse StreamCONTROL
Celkový špičkový výkon: 2100 W
D/A převodník: MP3 - AAC-WMA - AIFF - FLAC - ALACDAC 768 kHz / 32 bitů
Nominální výkon: 1050 W RMS
Počet zesilovačů: 3 - pro každé pásmo jeden (300, 300, 450W)
Reproduktory: Koaxiální středovýškový reproduktor BCI 13 cm, Basový reproduktor 17 cm
Účinnost: 115 db mono / 121 dB stereo
Rozměr: ⌀ 22 cm
Hmotnost: 6 kg
pearl akoya black
Tip můžete vidět na showroomu

Nechte se ohromit

Na první pohled, či spíše poslech Vás překvapí, jak může tak malé zařízení produkovat tak realistický zvuk. Jde však o kombinaci mnohaletých zkušeností a nejnovějších řešení v oblasti materiálů. Koncepčně Pearl Akoya funguje přesně jako vlajková loď Cabasse La Sphére. Je to koule, ve které jsou reproduktory namontovány koaxiálně.

Všechny frekvence, ať už nízké nebo vysoké, vycházejí prakticky ze stejného místa, reproduktory jsou velmi blízko u sebe. Směrování celku ovšem není náhodné, široká disperze vytváří „sweet spot” (místo, kde hudba z reprosoustavy zní nejlépe). Vysoké a střední tóny jsou doménou koaxiálního měniče na přední straně. Uhlíková membrána BCI midrange driver je konvexní a méně tak ovlivňuje membránu tweeteru, zodpovědnou za směrovost. Subwoofer je ve stejné ose, ale v zadní části zařízení. Využívá 17cm reproduktor HELD (High Excursion, Low Deformation) s lineární výchylkou (20 mm), která dovoluje pohybovat vzduchovými hmotami i bez velkých membrán. Všechny reproduktory jsou navrženy od začátku speciálně pro toto zařízení.

 

Vysoký výkon

I nejlepší reproduktory potřebují správnou elektroniku k napájení. Pearl Akoya skrývá zesilovač s celkovým výkonem 1050 W (RMS), jeden reproduktor získává až 115 dB intenzity zvuku, což je dostatečné pro symfonický orchestr, stereopár až 121 dB. Rozsáhlý systém DSP funguje nejen jako dokonalý crossover, ale také zavádí akustickou korekci CRCS: Systém měří vliv místnosti na zvuk a poté provádí vlastní opravy, aby přiblížil příjem ideálu neutrality a přirozenosti.

 

All-in-one řešení ozvučení

Funkčně jde o komplexní zařízení, uživatel má k dispozici dálkový ovladač, ale může také využít hlasových povelů a rovněž aplikaci Cabasse StreamControl, jejímž prostřednictvím si může vybudovat multiroomový systém.

Pearl Akoya podporuje zvukové soubory až do rozlišení 192 kHz/24 bit. Hudbu lze také streamovat ze služeb jako Tidal, Spotify, Deezer, Qobuz, vTuner a další. Nechybí ale ani „klasičtější“ sada vstupů: Bluetooth a optický, analogový a USB vstup.

 

Společník na doma i na cesty

Zařízení je k dispozici ve dvou variantách: kovová černá s chromovanými prstenci a perlově bílá se stříbrnými prstenci. Sada obsahuje cestovní obal, k dispozici jsou vyhrazené podstavce i pro montáž na zeď, což poskytuje další možnosti umístění reprosoustav v místnosti.

Oficiální stránky výrobce: Cabasse

Recenze magazínu Hifi-Voice

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
  Firma Cabasse byla založena roku 1950 Georgem Cabassem, od něhož zdědila nejen jméno, ale také génia. Georges Cabasse je trvale svázán se světem hudby, díky svému nezvyklému talentu a neobvyklou pamětí pro zvuky. Tyto vlastnosti pochází pravděpodobně od jeho předka – tvůrce houslí, který podepsal svůj nástroj značkou Cabasse již v roce 1740 v Mirecourt. Následujících pět generací řemeslníků vytvářelo dokonale znějící housle, altovky a violoncella, které jsou většinou stále využívány evropskými orchestry. Faktem zůstává, že zakladatel firmy Georges Cabasse pracoval celý život na systému přenosu zvuku bez jakýchkoli změn či zkreslení.
Všechny produkty (Baltic, Bora, Jersey ... ) firmy Cabasse čerpají svou inspiraci z pohledu na Atlantický oceán v Bretani v západní Francii, v kraji námořníků, vědců a hudebníků. Firma je pionýrem v elektronické branží ve městě Brest. V roce 2003 zde bylo vybudováno nové Akustické centrum Cabasse, které je společnou investicí komerčních společností, prestižních technických škol a univerzit, které se specializují na telekomunikace, akustiku a elektrotechniku.

 

Zpět do obchodu