Deeptime Spirula Speakers 3

Spirula speakers jsou nádherné "šnekové" designové reproduktory a zároveň první 3D satelitní reproduktory potištěné pískem na světě. Reproduktory jsou vyrobené v omezené produkční sérii 1618 párů.

Na objednávku - termín upřesníme Na objednávku - termín upřesníme Zvolte variantu
Značka: Deeptime
22 000 Kč
Kategorie: Regálové
Frekvenční rozsah: 75 Hz – 20 kHz
Impedance: 8 Ω
Hmotnost: 3 kg
Doporučený výkon zesilovače: 60 W (max)
Citlivost: 87 dB
Rozměry: V: 23 cm, Š: 12 cm, H: 21 cm

Deeptime Spirula Speakers 3 jsou navrženy v "hlemýždím tvaru" tak, aby poskytovaly nejlepší možný zvuk, díky jedinečnému úhlu náklonu posílají zvuk přímo k vám. Šnekové kabinety reproduktorů jsou vyrobeny z ekologických materiálů s perfektní životností a odolností. „Spiruly“ jsou vybaveny vynikajícím 3 ” širokopásmovým měničem s membránou z papíru s bambusovým příměsem poskytující minimální zkreslení. 

 

Oficiální stránky výrobce: Deeptime Spirula Speakers


Enclosure Design: Passive sealed enclosure
Enclosure Material: Silica sand composite developed by DEEPTIME
Full-Range Driver: 3“ bamboo fibre paper cone
Power Handling (RMS): 12 Watts
Power Handling (max): 25 Watts
Frequency Range: 75 Hz – 20 kHz
Nominal impedance: 8 Ohm
Sensitivity 1W/1m: 87 dB
Dimensions (L × W × H): 208 × 117 × 222 mm
Weight: 2.4 kg

Deepime Spirula video

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
RS Avatar autora pochvala 26.2.2021 13:52
Spirula jsem si vyhlédl na veletrhu, pak nějaký čas trvalo, než jsem si je šel koupit. Asi budu jen opakovat, co najdete napsáno jinde. Vzhledem k rozměru byste je pasovali na nějaký šum vyplňující pozadí při práci, ale opak je pravdou. Posuzuji v běžné bytové místnosti 3x6metrů, kterou kvalitním zvukem vyplní dokonale i bez subwooferu. Se subwooferem (asi jakýmkoliv) budete chtít prodat své dosavadní velké bedny (pokud to nejsou zrovna B&W Nautilus...:-) A navíc Spirula vypadají úžasně! Musím poděkovat i personálu prodejny (p. Jiří) v naprosto vstřícném přístupu.

České designové studio Deeptime představuje jako první na světě komerčně dostupnou audio sestavu vyrobenou z písku. Unikátní limitovaný set reproduktorů Ionic Sound System staví na symbióze netradičního organického designu s inovativním využitím technologie průmyslového 3D tisku. Díky extrémně kvalitnímu zvuku ocení novinku nejen milovníci designu a nových technologií, ale i ti nejnáročnější hudební nadšenci.

Zakladatelé studia, Martin Hřeben a Ondřej Chotovinský, vychází z dlouholetých zkušeností průmyslového designu zejména v automobilovém průmyslu (např. Škoda, McLaren nebo Honda). Do vývoje unikátní audio sestavy se tak promítl důraz na invenční přístup a maximální možnou kvalitu v návrhu i výrobním procesu. “Design pro nás znamená hledání formy, která odpovídá povaze a funkci předmětu a která staví na výhodách nejnovějších technologií. Nechceme jen zkrášlovat standardní řešení. I proto u našich reproduktorů nepoužíváme klasické kvádrové ozvučnice, ale především organické tvary, které jsou navržené tak, aby přispívaly ke kvalitě zvuku” vysvětluje Martin Hřeben. “Inspiraci hledáme především v přírodě. Všechny tvary v přírodním světě mají svojí funkci. Kvádr nebo krabici v ní najdete jen stěží,” dodává Ondřej Chotovinský.

Vznik studia Deeptime a počátek vývoje Ionic Sound System sahá již do roku 2014, kdy Martin Hřeben a Ondřej Chotovinský, ještě pod značkou Akemake, představili první reproduktory na světě vytištěné ze dřevěného kompozitu. Zájem tisku a veřejnosti o tehdejší prototypy motivoval zakladatele studia k hledání materiálů a výrobních procesů, které by umožnily koncepty přetvořit v komerčně dostupný produkt a dotáhnout je k akustické a estetické dokonalosti. Do budoucna designerské duo plánuje obohatit Ionic Sound System o rodinu produktů, která pokryje řadu dalších velikostí, barevných variant a typů povrchových úprav reproduktorů.

Zpět do obchodu