EMOTIVA XPA-5 GEN 3

Emotiva XPA-5 Gen 3 je 5 kanálový modulární koncový zesilovač o výkonu 5 x 250 W 8Ω, vhodný do náročnějších konfigurací domácího kina.EMOTIVA XPA-5 GEN 3

Na objednávku - termín upřesníme
Značka: Emotiva
59 900 Kč
Kategorie: Zesilovače
Záruka: 24 měsíců
Typ zesilovače: koncový modulární
Výkon zesilovače: 300 W RMS 8 Ω; 550 W Ω - jeden kanál, 250 W 8 Ω ; všech pět kanálů
Frekvenční rozsah: 20 Hz až 20 kHz + 0 / -2 dB
S/N (odstup signál/šum): > 117 dB
Damping factor: > 500
Zisk: 29 dB
Rozměr zesilovače: 62,23 x 30,5 x 62,9 cm
Hmotnost zesilovače: 20,87 kg

Modulární 5 kanálový koncový zesilovač

  • 5 kanálový koncový zesilovač
  • Modulární design - možnost dvou až jedenácti kanálů (možnost budoucího rozšíření)
  • Výkon: 250 W RMS 8 Ohm; všechny kanály 
  • Pro skvělý 5.1 kanálový zvukový systém
  • Moderní koncepce třídy H
  • Osvědčené a spolehlivé výstupní stupně třídy AB
  • Vysoký proudový režim
  • Menší hmotnost než konkurence
  • Vynikající kvalita zvuku 

Nový přístup k designu

Nové zesilovače řady XPA jsou plně modulární a konfigurovatelné. Můžete si zvolit jakoukoli požadovanou konfiguraci od dvou do sedmi kanálů. Všechny nakonfigurovatelné kanály jsou postaveny na stejném principu a sdílejí jeden robustní napájecí zdroj. Pokud se vaše potřeby změní, můžete v budoucnu snadno přidat další kanály. Není třeba vyhazovat dokonale vyhovující dvoukanálový zesilovač, jen proto, že chcete přejít na prostorový zvuk. A na co si kupovat nový zesilovač, když potřebujete jen pár kanálů navíc.

Více energie

Při navrhování zesilovače vše začíná, ale i končí energií. Jistě, kvalita zvuku je důležitá, a právě v tomto bodě přicházejí na řadu obvody, ale pokud nemáte správné napájení ani nejlepší design zesilovače na světě vás nemůže zachránit.

Nová řada XPA využívá napájecí zdroj s vysokým napětím. Jedná se o napájecí zdroj schopný přenášet více než 3 kW kontinuálního výkonu s absolutní spolehlivostí a mimořádně vysokou účinností. Sdílí dynamické atributy klasického návrhu založeného na transformátorech, ale bez jeho nevýhod. Je lehká, inteligentní a mimořádně výkonná!

Masivní transformátory a obří filtrační kondenzátory jsou zastaralé. S těmi novodobými prostě nemohou soutěžit. Toto je revoluce! Revoluce v designu a napájení. A je součástí, ba přímo páteří nového modulárního zesilovacího systému XPA. Je to cesta budoucnosti, po níž kráčíme už nyní.

Zesilovače

Naše nová řada modulárních zesilovačů XPA Gen 3 využívá stejnou topologii obvodů jako naše legendární zesilovače řady XPR. Využívá unikátní diferenciální zesilovací stupeň se zesíleným napájecím zdrojem  a symetrickým stupněm VAS.  Vyspělý vstup je vázán na plně komplementární výstup a přináší holistický, přirozený a silný zážitek z poslechu, drobné hudební detaily a rozdíly a dialog vyvstávají z hlubokého černého pozadí. Jeho širokopásmový výkon a nízké zkreslení odrážejí každou nuanci zdrojů s vysokým rozlišením. Zesilovače XPA budou řídit i náročné reproduktory s absolutní autoritou a kontrolou.

Vysoce hodnocená topologie napájecích zdrojů Soft-Switch ™ třídy H zvyšuje účinnost nových zesilovačů XPA bez ohrožení výkonu zvuku tak jak očekáváte od Emotiva zesilovače. Při slabším napájení zesilovače operují na nižších dodávkách napětí aby se minimalizovala spotřeba energie a ztráta výkonu v pohotovostním režimu. Když řídicí obvod zesilovače detekuje rychle stoupající vstupní signál, který překročí nižší napájecí sílu, okamžitě se přepne na vysokonapěťovou kolejnici, aby se zajistilo, že signál může projít čistě a bez ořezání. Tento proces probíhá průběžně v reálném čase a umožňuje mnohem větší celkovou účinnost než předchozí návrhy. Ve skutečném provozu jsou zesilovače XPA v chodu v chladu, což přispívá k mnohem delší životnosti součástí, snížené spotřebě energie a vyšší spolehlivosti.

Všechny výhody klasické konstrukce třídy AB bez zbytečného přehřívání, vysoké hmotnosti a konvenční konstrukce pevných kolejnic - Super.

Skutečná síla

Nemá smysl ani zkoušet srovnávat běžné schopnosti většiny existujících AV přijímačů s naší masivní energetickou kapacitou nových zesilovačů řady XPA. Dokonce i mnoho „High-end“ zesilovačů má pouze jeden kanál či dva poháněné. Skutečně, taková věc se nedá vymyslet.

Zesilovače řady Emotiva XPA jsou vždy v akci všemi kanály, které jsou poháněny - nepřetržitě - na 8 ohmů. Tečka.

Důležité je, že nové zesilovače XPA Gen3 dávají možnost plně si vychutnat sílů a majestátnost dnešních filmových a hudebních zdrojů s vysokým rozlišením bez náznaku přepětí, ztráty detailů nebo kontroly. Mluvíme o skutečně věrném „živém“ zvuku a obraze, který okamžitě rozpoznáte a oceníte. Žádné výmluvy a žádné kompromisy!

Jádro systému

Naše nové zesilovače XPA Gen3 nejsou jen o síle a efektu. Za mohutnými napájecími zdroji jsou audiofilní moduly zesilovače, postavené za pomoci prémiových komponent. Využíváme nejkvalitnější materiály a nejnovější technologie. Jsou pečlivě navrženy a sestaveny tak aby byly ve spolupráci schopné, spolehlivé a rafinované.

Nejlepší na tom je, že když přijde čas na upgrade nebo změnu, modulární systém zesilovače řady XPA lze snadno přenastavit tak aby vyhovoval vašim aktuálním potřebám.

Aby Emotiva dosáhla nejdynamičtějšího výkonu, kde se počítá - s reálnou hudbou - navrhla modulární impedantní zesilovač XPA Gen3 s jediným obrovským napájecím zdrojem, který je schopen nepřetržitě přivádět masivní napájení na libovolné dva kanály a dodat obrovské množství energie dynamicky na libovolný počet kanálů kdykoli je to vyžadováno.

Výkonové hodnoty pro modulární zesilovač XPA Gen3 jsou stejné jak na obou kanálech, které jsou v dvoukanálové verzi zesilovače, tak i pro kanály, které jsou obsaženy ve verzích modelu XPA Gen3 s nakonfigurovanými 3, 4, 5, 7, 9 nebo dokonce jedenácti výstupními kanály.

 

Oficiální stránky výrobce: EMOTIVA XPA-5 GEN 3

EMOTIVA XPA-7 GEN 3

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Image result for emotiva logo png   Americká značka Emotiva ve svojí poměrně krátké historii stihla získat pozornost těch, kteří chtějí "hodně muziky za málo peněz". Firma se nebojí ani domácího kina a v jejím katalogu najdete kompletní řešení pro dvou i multikanálové audio zážitky. Za návrhem produktů stojí několik lidí se zkušenostmi z vývoje pro opravdu zvučná a tradiční jména amerického high-endu. 
 
Ačkoliv se jeden čas zdálo, že systémy domácího kina po boomu před 20 lety zase poněkud ztratily na důležitosti, poslední léta se profiluje skupina lidí, kteří si chtějí dopřávat plnohodnotné vícekanálové kino zážitky nejen ve velkých kinosálech, ale i v pohodlí domova. Sehnat nicméně adekvátní výbavu, která nestojí stovky tisíc až několik milionů není úplně nejjednodušší - buď jsou totiž k dispozici vlastně poměrně levné A/V receivery nebo ultimativní řešení s oněmi astronomickými cenovkami. Do poměrně prázdné sféry mezi nimi se nyní trefuje na cenovou výhodnost orientovaná Emotiva z Franklinu ve státě Tennessee.
Zpět do obchodu