McIntosh MC3500

- 350W monoblok
- Inspirováno původním MC3500 z let 1968-71 – zesilovačem, který inspiroval generaci
- Poháněno osmi vysokovýkonnými elektronkami EL509S
- Power Guard Screen Grid Sensor™, Sentry Monitor, vázání reproduktorů Solid Cinch
- Obrobený hliníkový přední panel s povrchovou úpravou perlovým tryskáním a zlatým eloxováním

Na objednávku
Značka: McIntosh
479 990 Kč
Kategorie: Zesilovače
Záruka: 2 roky

Inspirováno zesilovačem, který inspiroval celou generaci.

Historický význam veletrhu hudby a umění Woodstock v roce 1969 nelze popřít. Nikdy tu nic takového nebylo a mnozí by tvrdili, že od té doby tu nic takového nebylo. S neočekávaným davem více než 400 000 lidí se toho mohlo hodně pokazit – a některé věci se pokazily. Ale jeden aspekt, na kterém se téměř všichni shodli, bylo, jak skvěle zněli všichni hudebníci. Tato kvalita zvuku je zčásti díky vakuovým zesilovačům McIntosh MC3500, které výhradně napájely zvukový systém používaný na Woodstocku.1 MC3500 by mohl pohánět mnoho dalších vlivných hudebních akcí.

McIntosh MC3500 Vacuum Tube Amplifier Mk II

Nový MC3500 Mk II (vlevo) s originálním MC3500.

Bylo to na akci v roce 2019 k oslavě 50. výročí Woodstocku, kde prezident McIntosh Charlie Randall, uvědomující si historickou důležitost MC3500, poprvé snil o jeho opětovném uvedení do výroby. To se neukázalo jako snadný úkol vzhledem k tomu, že byl poprvé navržen před více než 50 lety. Ale po více než dvou letech vývoje se tento sen stal skutečností, protože McIntosh s hrdostí oznamuje vakuový zesilovač MC3500 Mk II.

McIntosh MC3500 Vacuum Tube Amplifier

Jeden z původních zesilovačů McIntosh MC3500, který byl použit na Woodstocku vystavený v Bethel Woods Center for the Arts.

McIntosh MC3500 Vacuum Tube Amplifier Mk II Vakuový zesilovač MC3500 Mk II je konzervativně hodnocený 350W monoblok, který se inspiruje původním MC3500 z let 1968-71 a zahrnuje vše, co jsme se naučili o konstrukci elektronkového zesilovače od 60. let 20. století. Byl upgradován na moderní standardy a s moderními komponenty, aby poskytoval zvukový výkon hodný svého předchůdce a odkazu jejich sdíleného modelového čísla – to vše při maximálním dodržení původního designu. Stejně jako původní MC3500, i MC3500 Mk II používá náš výstupní transformátor Unity Coupled Circuit, který umožňuje bezpečně dodat plných 350 wattů do prakticky jakéhokoli reproduktoru bez ohledu na to, zda má impedanci 2, 4 nebo 8 ohmů.
MC3500 Mk II je poháněn osmi vysoce výkonnými elektronkami EL509S. Elektronka EL509S byla vybrána speciálně kvůli tomu, že má mnoho podobných kvalit a charakteristik jako „sweep elektronky“ 6LQ6 používané na původním MC3500. Stejně jako 6LQ6, EL509S je velmi odolný díky své robustní katodě a souvisejícímu topnému prvku, který produkuje vysoký špičkový proud desky přesahující 1 A.
Sweep trubice jako původní 6LQ6 byly primárně navrženy pro televizory z éry 1950-60, kde by procházely katodovou pistolí v obrazové trubici přes fosforovou obrazovku. Byl to proces velmi náročný na energii, který vyžadoval tyto vysoce výkonné zametací trubky. Použití sweep elektronek inženýry McIntosh v původním zesilovači MC3500 bylo velmi cool a inovativní aplikací. Díky použití vysoce výkonných elektronek EL509S zůstává zesilovač MC3500 Mk II co nejvěrnější původnímu designu výstupu MC3500. Kromě toho, stejně jako v původním MC3500, MC3500 Mk II používá další zpětnovazební smyčku pro zvýšení linearity výstupních elektronek.
McIntosh MC3500 Vacuum Tube Amplifier Mk II
Stejně jako původní MC3500 má MC3500 Mk II plně vyváženou sekci měniče, která využívá tři elektronky 12AX7A a jednu 12AT7. První 12AX7A je diferenciální vstupní zesilovač; druhý je vyrovnávací paměť/ovladač pro napěťový zesilovač; třetí je napěťový zesilovač. 12AT7 je buffer/driver pro výstupní elektronky EL509S. Všechny elektronky jsou umístěny za napájecím a výstupním transformátorem a jsou zakryty klecí z nerezové oceli o průměru 12 s černou práškovou barvou. Klec je tvarována tak, že naše patentované, pozlacené vázací sloupky reproduktorů Solid Cinch™ jsou snadno přístupné, i když je klec nainstalována.
McIntosh MC3500 Vacuum Tube Amplifier Mk II

Naše exkluzivní technologie Power Guard Screen Grid Sensor™ (SGS) je součástí MC3500 Mk II. Power Guard SGS je navržen speciálně pro naše elektronkové zesilovače a svou povahou je podobný naší patentované technologii Power Guard®, kterou najdete v našich polovodičových zesilovačích. Power Guard SGS pomáhá předcházet předčasnému selhání elektronky tím, že monitoruje proud mřížky obrazovky ve výstupních elektronkách. Pokud je proud příliš vysoký, aktivuje se obvod v Power Guard SGS, který dynamicky zeslabuje vstupní signál v reálném čase, aby elektronky fungovaly na bezpečné úrovni. Plně vyvážená sekce měniče MC3500 MK II je ideální pro použití s ​​Power Guard SGS. Součástí je také Sentry Monitor™, který sleduje výstupní proud a vypne zesilovač, pokud někdy překročí bezpečné limity.

K dispozici je symetrický i nesymetrický vstup pro připojení k předzesilovači a zbytku vašeho domácího audio systému. Symetrický a nesymetrický výstup je také zahrnut pro víceampérové ​​konfigurace, jako je bi-amping nebo tri-amping.

Stejně jako původní MC3500 má verze Mk II výstupní měřič, i když je větší a je vycentrován na předním panelu namísto posunutí na levou stranu. To usnadňuje čtení měřiče a představuje symetrický vzhled v typickém dvoukanálovém stereo systému. Měřič využívá variaci našeho designu DualView™ Power Output Meter, přičemž horní stupnice ukazuje výstupní výkon ve wattech i decibelech, zatímco spodní stupnice ukazuje dobu zahřívání zesilovače. Po zapnutí začne měřič pomalu stoupat; jakmile dosáhne 100 %, klesne zpět na nulu a zesilovač je připraven k přehrávání hudby.
MC3500 Mk II má rukojeti stejně jako originál, ale mají ergonomičtější design, který je šetrnější k vašim rukám při přenášení této 121 lb. (54,9 kg) těžké váhy. Základ šasi je z nerezové oceli leštěné do zrcadlového lesku. Přední panel je vyroben z opracovaného hliníku s povrchovou úpravou otryskáním korálky a zlatým eloxováním, které napodobuje vzhled a povrchovou úpravu původního MC3500. Měřidlo zakrývá vložka z čirého skla; černá skleněná vložka ve spodní části obsahuje knoflíky a osvětlené nápisy.

McIntosh MC3500 Vacuum Tube Amplifier Mk II

Nový MC3500 Mk II (vlevo) s originálním MC3500.

 

 McIntosh MC3500 Vacuum Tube Amplifier Mk II

Shown are the U-shaped siderails and black bumpers, along with the wire cage installed over the vacuum tubes.
 

 Jako pocta vzhledu původního MC3500 má Mk II dvě postranice ve tvaru U, které se ovinou kolem horní, zadní a spodní části každé strany. Mnoho původních MC3500 bylo hodně používáno na silnici a tyto postranice poskytovaly hodně pevnosti a odolnosti. Je to velmi unikátní designový prvek, který jsme chtěli duplikovat v MC3500 Mk II. Na zadní straně kolejnic byly také čtyři černé gumové nárazníky, které umožňovaly, aby zesilovač dočasně stál vzpřímeně, zatímco se chystal na vystoupení; nárazníky byly dostatečně velké, aby zabránily jakékoli části trčící ze zadní části zesilovače škrábat o podlahu a poškodit se. Tyto nárazníky byly také replikovány na MC3500 Mk II.

MC3500 Mk II je veskrze moderní a veskrze retro zesilovač. Je inspirován zesilovačem, který pomohl inspirovat generaci. Můžete kombinovat s řadou předzesilovačů, gramofonů, CD přehrávačů, mediálních streamerů, reproduktorů a dalších speciálních produktů a vytvořit tak kompletní domácí audio systém. Chcete-li se dozvědět více, kontaktujte svého místního prodejce.

Specifikace

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Americká společnost McIntosh, založená v roce 1949, je známá tím, že nabízí vynikající domácí audio systémy, které poskytují maximální zážitek z hudby a filmu. McIntosh, který nabízí produkty pro dvoukanálové stereo zvukové systémy a vícekanálová domácí kina s prostorovým zvukem, nadále definuje dokonalý zážitek z domácího audia a zábavy pro náročné posluchače po celém světě. Pro značku ikonický modrý wattmetr je celosvětově uznáván jako symbol kvalitního domácího zvuku. S domácím stereo systémem McIntosh nebo domácím kinem mají posluchači možnost vytvořit si svůj vlastní luxusní zvukový zážitek – a skutečně žít svou hudbou.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení