REL S/510

REL S/510 posouvá koncepci kompaktní středně velké ozvučnice na referenční úroveň a činí tak stylem, výkonem i neuvěřitelnou rychlostí. Poskytuje neuvěřitelnou úroveň všestranného výkonu. S/510 umožňuje získat dokonalého tanečního partnera těm, kteří mají doma méně místa, či používají subwoofer v kombinaci s méně robustními high-endovými reprosoustavami v situaci, kdy je S/812 zkrátka příliš velký.

Na objednávku - termín upřesníme
Značka: REL Acoustics
73 990 Kč
Kategorie: Subwoofery
Záruka: 24 měsíců
Typ Subwooferu: Aktivní
Typ zesilovače: Třída D
Výkon zesilovače: 500W
Rozměr subwooferu: 400 x 410 x 464 mm
Hmotnost subwooferu: 31.7 kg

 

Extrémní výkon v kompaktním balení

U modelu S / 510 byly zkoumány všechny aspekty vnitřního fungování předchozí generace bez ohledu na jeho kritický či zákaznicky orientovaný úspěch. Znovu byl analyzován a přehodnocen požadavek na napájení, vylepšili se měniče, speciální filtry a každý z nich vylepšen tak, aby se docílil veškerý další potencionálně dostupný výkon. To vše spolu s vylepšením ozvučnice, což bylo nezbytné pro to, aby se tyto aktualizace projevily čistě. Nejnovější řada S je triumfálním počinem, který překonal všechna očekávání konstrukčního týmu.

Cílem bylo mít mnohem silnější hluboký basový výstup mezi 20-35 Hz, výrazně vylepšená dynamika a ještě otevřenější a prostornější zvuková scéna, jenž prospívá jak hudbě tak filmu. Soustředili jsme se také na náš zesilovač NextGen3, naladěný na 500 wattů a disponující značným rezervním výkonem, k měniči je přidán lehký film z uhlíkových vláken, aby zvládl dodatečný výkon a vyvinut jsou dvě nové sady vlastních filtrů, které extrahují to nejlepší z hrubé síly a prostornosti. 

BASOVÝ MOTOR S / 510

S / 510 vyžadoval upgrade své konstrukce reproduktoru ContinuousCast ™, aby mohl přežít své rozsáhlé aktualizace výkonu. Aby přežil 500 wattů a neuvěřitelně velké vychýlení membrány, je přidána ultra lehká podložka z čistého uhlíkového vlákna. Přináší to dvě výhody; zesiluje a zpevňuje reproduktor a také eliminuje reverzi, přičemž zpětná vlna uvnitř ozvučnice nyní brání interferencím při vypouštění basů do místnosti. Výsledkem jsou přesnější a mnohem intenzivnější hluboké basy. 

PASIVNÍ RADIÁTOR SUPERPROGRESSIVE ™

Jedinečně vyladěné pasivní radiátory používají speciální odpružení, nyní s dodatečným 8 mm lineárním posuvem, k produkci výkonu na rozdíl od konvenčních subwooferů. Nový pasivní měnič SuperProgressive ™ produkuje extrémně dlouhý zdvih, který umožňuje velmi hlasitý výstup při zachování proměnlivé tuhosti jeho odpružení. To umožňuje, aby se chovala jako uzavřená kompaktní 12 ” konstrukce při nízké hlasitosti a vysoce výkonná 14” konstrukce při svém limitu.

ZESILOVAČ NEXTGEN3

500 wattový zesilovač NextGen3 je zapůjčen z předešlého vlajkového modelu a produkuje obrovské zásoby energie a proudu. 20% zvýšení výkonu (předchozí verze byla 400 wattová) je zapotřebí k dosažení vysokých úrovní výkonu potřebných pro moderní domácí kino a také k produkci extrémně hlubokých basů v 2-kanálovém high-endovém systému. Toto zvýšení výkonu je nezbytné pro vývoj zcela nového okruhu nazvaného PerfectFilter ™, který vyrovnává oba frekvenční extrémy.

PerfectFilter provádí dvě zdánlivě odlišné kvality; rozšiřuje silnou, rovnoměrnou odezvu extrémního nízkého konce basových frekvencí a současně otevírá vzduch a jemnost ve středních a vysokých frekvencích svého systému. Kromě toho jsme použili přizpůsobené filtry PureTheatre ™, abychom modelem S / 510 udrželi krok s moderními filmovými efekty, aniž by byly „u konce s dechem”.

SERIE S LINE ARRAYS

V reálném světě basy disponují šířkou, hloubkou a výškou. Stohováním až tří jednotek na stranu (stereofonních nebo hlavních L-R reprosoustav domácího kina) se osvětlí správná perspektiva a výška zvukových událostí. Tímto se mění reprodukce z konvenčního stereo systému nebo domácího kina v plně rozměrný panoramatický poslech celé zvukové události. Recenzenti by měli být připraveni obdivovat proměnu hudby a filmu v opravdu plnohodnotnou prezentaci, kterou jedinečné REL Line Arrays umožňují.

 

Technická Specifikace

 

Barevné provedení

Černý a bílý klavírní lak, 10 vrstev

Typ

Dopředu vyzařující aktivní měnič, dolů vyzařující pasivní radiator

Rozměr a materiál aktivního měniče reproduktoru

10“ (250 mm) s velkou výchylkou, odlité hliníkové chassis

Rozměr a materiál pasivního zářiče

12“ (300 mm)

Nejnižší frekvenční odezva

-6 dB při 20 Hz

Vstupní konektory

Vysokoúrovňový Neutrik Speakon, Nízkoúrovňový stereo RCA, LFE RCA, LFE XLR

Výstupní konektory

Vysokoúrovňový Neutrik Speakon, LFE RCA, LFE XLR 

Výstupní výkon

500 W (RMS)

Typ zesilovače

NextGen3 Třídy D

Bezdrátové připojení

Ano - systém REL AirShip [požadováno]. Prodáváno samostatně.

 

 

SYSTÉM JIŠTĚNÍ:

 

Plně elektronický SET-SAFE

Ano

Ochrana proti D.C.

Ano

Ochrana proti zkratu výstupu

Ano

Napájecí napětí

220-240 voltů, 110-120 voltů

Pojistka

5A se středním zpožděním pro napětí 220V; 9A se středním zpožděním pro napětí 120V

Rozměry (výška x šířka x hloubka  v mm)

400 x 410 x 464 mm

Hmotnost

31,7kg

 

 

PŘÍSLUŠENSTVÍ:

 

Neutrik speakon

Ano

Napájecí kábel

Ano

Interconnect

 

 

 

Oficiální stránky výrobce: REL S/510

Recenze v magazínu HI-Fi Voice

REL S/510 video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

 

Výrobce REL ACOUSTICS je zaměřen na jediný cíl, umožnit posluchači z pohodlí domova zažít perfektní audio zážitek ať už pro milovníky stereo poslechu nebo filmového fanouška. Jak to tak bývá, na počátku zrodu dnes již světově uznávané značky stála touha po dokonalejším zvukovém zážitku. Vše začalo nespokojeností jednoho muže s výkonem subwooferů, které byly v té době k dispozici. Ostatně tato hnací síla zůstává i nadále a snaha o dokonalý zvuk přetrvává dodnes. Díky neustálým inovacím v technologiích, které tato společnost neustále vylepšuje, zdokonaluje a integruje do svých subwooferů, řadí Rel k naprosté špičce na trhu.  zaměřená na jediný cíl přinést dokonalý hudební zážitek k posluchači do obýváků ať už v podobě stereo reprodukce či filmový úžasný zážitek.

 

Zpět do obchodu