McIntosh MA12000

Plně vybavený hybridní integrovaný zesilovač MA12000 je produktem nekompromisního zvukového inženýrství a odborného řemesla. Nejvýkonnější McIntosh integrovaný zesilovač všech dob. MA12000 dosahuje výkonu až 350 wattů čistého výkonu, který vytváří dechberoucí domácí audio zážitek.

Skladem na showroomu
Značka: McIntosh
449 990 Kč
Kategorie: Integrované zesilovače
Záruka: 2 roky
Typ zesilovače: Integrovaný
Výkon zesilovače: 350 W 2, 4, 8 (Ω)
Frekvenční rozsah: 10Hz - 100kHz
Digitální vstupy předzesilovače: 2x Coax 2x Optical 1x USB B, 1x MCT, 1x HDMI (ARC).
Analogové vstupy: 6x RCA, 2x XLR, Gramofonový: 1x MC, 1x MM
Analogové výstupy: Sluchátkový, 1x XLR, 1x RCA
Podporované formáty MCT: 16-bit/44.1kHz (CD), DSD64 (SACD)
Podporované Formáty USB B: 32-bit/44.1kHz to 384kHz (PCM) DSD64, DSD128, DSD256, DSD512, DXD352.8kHz, DXD384kHz
Podporované formáty Coaxial, Optical: 24-bit/44.1kHz - 192kHz
Rozměr zesilovače: 44.45cm x 24cm x 55.88cm
Hmotnost zesilovače: 48.9kg

 

Plně vybavený hybridní integrovaný zesilovač MA12000 je produktem nekompromisního zvukového inženýrství a odborného řemeslného zpracování. Náš dosud nejvýkonnější integrovaný zesilovač MA12000 s bohatou výbavou nabízí 350 W na kanál čistého výkonu, který vytváří dechberoucí domácí zvukový zážitek. Budete si myslet, že vaši oblíbení hudebníci hrají u vás doma osobně naživo.

Model MA12000 je vybaven naší technologií Hybrid Drive™, která využívá to nejlepší z vakuových elektronek a polovodičových součástek k dosažení nejlepšího zvukového výkonu. Nabízí hřejivé nuance lampového předzesilovače (nebo ventilového předzesilovače, jak někteří naši přátelé rádi říkají) v kombinaci s rychlostí a hrubým výkonem polovodičového zesilovače, nejmodernějšími možnostmi digitálního zvuku a dostatkem analogových zvukových připojení pro prakticky jakýkoli domácí hudební systém.

 

"Vyrovnaný, bez námahy výkonný a velmi sladký... nápadně vypadající, moderní zesilovač s vynikajícím zvukem... univerzální řešení pro všechny vaše audio potřeby." Vítěz prestižního ocenění Applause Award. - StereoNET UK

 

Zesilovač MA12000 je hybridní konstrukce s předzesilovací sekcí napájenou 4 elektronkami 12AX7A (2 elektronky na zvukový kanál), zatímco sekce výkonového zesilovače o výkonu 350 W využívá polovodičovou konstrukci. Naše technologie Autoformer™ zaručuje, že vaše reproduktory budou vždy schopny přijímat plný výkon 350W, ať už mají impedanci 2, 4 nebo 8 ohmů.

Elektronky pro sekci předzesilovače jsou umístěny mezi wattmetry. Zobrazeny jsou také knoflíky pro osmipásmovou analogovou regulaci tónu.

"Vynikající integrované zařízení, se kterým můžete ukončit hledání svého vysněného zvuku. McIntosh MA12000 zní perfektně." Vítěz Integrovaný zesilovač roku 2022 - Hi-Fi i Muzyka

MA12000 má 10 analogových vstupů, z toho 2 symetrické a 6 nesymetrických, a navíc 1 vstup pro pohyblivou cívku a 1 vstup pro pohyblivý magnet pro připojení gramofonu. Oba gramofonové vstupy jsou vybaveny nastavitelnou zátěží pro jemné vyladění MA12000 na konkrétní konfiguraci gramofonu, aby vaše sbírka vinylů zněla přesně tak, jak má. Všechny nesymetrické analogové konektory jsou vyrobeny z prvotřídní pozlacené masivní mosazi pro vynikající zpracování signálu a uzemnění. MA12000 má také 1 symetrický a 1 nesymetrický výstup, pokud byste někdy chtěli připojit další zesilovač, který se používá v jiné části vašeho domova.
"Ve všech hudebních stylech dokáže MA12000 překvapit, ohromit, zaujmout a dojmout, a to bez ohledu na použité médium... MA12000 znovu objevuje superlativy, výkonný, kompletní, krásný a ultrahudební moderní integrovaný systém." Vítěz ceny Reference Award. - Haute Fidélité
Pro přehrávání digitální hudby je MA12000 dodáván s nainstalovaným digitálním zvukovým modulem DA2. V modulu DA2 je umístěno 7 digitálních zvukových vstupů: 2 koaxiální, 2 optické, 1 USB a 1 MCT (pro použití s naší řadou SACD/CD transportérů MCT) a 1 pouze zvukové připojení HDMI Audio Return Channel (ARC)1. DA2 je napájen 8kanálovým 32bitovým digitálně-analogovým převodníkem (DAC) nové generace se čtyřnásobným vyvážením. Tento audiofilský D/A převodník se vyznačuje vylepšeným dynamickým rozsahem a lepším celkovým harmonickým zkreslením. DA2 podporuje přehrávání digitálního zvuku ve vysokém rozlišení, protože vstup USB podporuje nativní přehrávání až DSD512 a DXD až 384 kHz, zatímco koaxiální a optický vstup mohou dekódovat digitální hudbu až do 24 bitů/192 kHz.

 "Výšky jsou vždy vyvážené, sladké, neupozorňují na sebe a zároveň poskytují dobrou úroveň zachycení detailů. Střední pásmo má navíc pevnost a vřelost, která obklopuje mužské a ženské vokály a dodává jim věrohodnost, aniž by znělo chorobně syrově. A pak jsou tu basy... skákavé, nuancované a objemově silné prohlášení, které odpovídá vizuálnímu prohlášení, které MA12000 tak odvážně činí. Ano, McIntosh MA12000 udělá trvalý dojem na každého audio nadšence, který si cení integrity hudby. Stejně jako na mě." Vítěz ceny Produkt roku 2022 za inovaci v oblasti designu. - SoundStage! Austrálie

 

Vstup HDMI (ARC) umožňuje připojit televizory s kompatibilním výstupem HDMI (ARC) k MA12000 a domácímu stereo systému a přinést tak novou úroveň zvukového výkonu při sledování televize a filmů, kterou televizní reproduktory nebo soundbary nemohou poskytnout. Podporovány jsou oblíbené vícekanálové zvukové formáty Dolby® a DTS®, které budou odborně převedeny na dvoukanálový zvuk pro správné přehrávání. Pokud je v MA12000 i v televizoru povolena komunikace CEC, může dálkový ovladač televizoru ovládat výkon a hlasitost MA12000. DA2 lze nahradit budoucími moduly, aby byl váš MA12000 stále aktuální s vývojem nových digitálních zvukových formátů a technologií.

 

"McIntosh MA12000 se stal sám o sobě novým králem integrovaných zesilovačů, nějak se jim podařilo koexistovat v jednom těle: síla, houževnatost a výkon Arnolda Schwarzeneggera s jemností a krásou Grace Kelly." - Francisco del Pozo (odkaz na Recenzi Francisco del Pozo Youtube)

DA2 získal od laboratoří Roon označení Roon Tested, což může být užitečné zejména v případě, že máte rozsáhlou knihovnu digitální hudby. Jako partner Roon Tested poskytla společnost McIntosh společnosti Roon zařízení k testování s různými operačními systémy a počítači a sdílela informace o jeho konstrukci a schopnostech.

 

Horní část modelu MA12000 je zvýrazněna některými aktualizovanými prvky průmyslového designu. Autoformátory a napájecí transformátor jsou nyní umístěny v novém krytu se skleněnou horní částí, který je zakončen skleněnou jmenovkou obklopenou ozdobným kroužkem. Klíčové výkonové specifikace a podrobné blokové schéma jsou vytištěny na 5 skleněných panelech.

"Integrovaný zesilovač McIntosh MA12000 je báječně výkonný. Jako předzesilovač a zesilovač nabízí vynikající výkonové rezervy s neuvěřitelně plnými a silnými basy v kombinaci s přirozenou vřelostí, tónem a barvou zvuku od shora dolů.... Spojuje v sobě vřelost, plnost, hladkost a odpouštění s čistotou, detaily a dostatečnou přítomností definice výšek, které uspokojí milovníky hudby i audiofily." - Časopis NOVO

Další funkce MA12000:

 • Funkce Power Guard®, která monitoruje, zda nedochází k přebuzení výstupního signálu, a v reálném čase provádí mikroúpravy vstupního signálu, aby se zabránilo ostrému zvukovému oříznutí, které by mohlo poškodit reproduktory.

 • Náš obvod ochrany proti zkratu bez pojistek Sentry Monitor™, který odpojí výstupní předzesilovač dříve, než proud překročí bezpečnou provozní úroveň, a poté se automaticky resetuje, když se provozní podmínky vrátí do normálu.

 • Dvojice wattmetrů s ochrannou známkou "McIntosh Blue" reagujících na špičky, které v reálném čase indikují výstupní výkon každého zvukového kanálu.

 • Chladiče McIntosh Monogrammed Heatsinks™, které jsou připojeny k pokročilým výstupním tranzistorům s vysokým proudem, které minimalizují dobu zpoždění tepelné rovnováhy (neboli zahřívání) a pomáhají udržovat MA12000 v chladném chodu.

 • Home Theater PassThru, který umožňuje bezproblémovou integraci do systému domácího kina.

 • Naše patentované konektory Solid Cinch™, které snadno, ale bezpečně upevňují kabely reproduktorů a zabraňují jejich uvolnění a případnému zkratu; konektory jsou také pozlacené, aby se zabránilo korozi a zajistil se kvalitní signál přenášený přes kabely reproduktorů do reproduktorů.

 • Diskrétní osmipásmový tónový regulátor, který umožňuje pokročilé manuální analogové nastavení vašich oblíbených nahrávek.

 • Sluchátkový zesilovač High Drive s funkcí Headphone Crossfeed Director (HXD®), která může přinést další rozměr poslechu přes sluchátka.

 • Řízení napájení pro vysílání signálů o zapnutí/vypnutí připojených komponent McIntosh pro snadné zapnutí a vypnutí systému.

 • Zdvojnásobení kapacity filtru ve srovnání s našimi ostatními integrovanými zesilovači pro ještě lepší výkon při nízkých frekvencích.

 • Nejnovější obvodové komponenty zvukové třídy pro dosažení nejlepšího možného zvuku

 • Výkonné řídicí mikroprocesory pro zlepšení celkového provozu systému

 • Snadné ovládání pomocí ovládacích prvků na předním panelu nebo přiloženého komplexního dálkového ovládání

Celá jednotka je zahalena do klasické estetiky McIntosh s dvojicí modrých wattmetrů, černým skleněným čelním panelem, otočnými ovládacími knoflíky, osvětleným logem, hliníkovými koncovkami se zabudovanými úchyty a krásným šasi z nerezové oceli vyleštěným do zrcadlového lesku.

 

Oficiální stránky výrobce: McIntosh


McIntosh MA1200 video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Americká společnost McIntosh, založená v roce 1949, je známá tím, že nabízí vynikající domácí audio systémy, které poskytují maximální zážitek z hudby a filmu. McIntosh, který nabízí produkty pro dvoukanálové stereo zvukové systémy a vícekanálová domácí kina s prostorovým zvukem, nadále definuje dokonalý zážitek z domácího audia a zábavy pro náročné posluchače po celém světě. Pro značku ikonický modrý wattmetr je celosvětově uznáván jako symbol kvalitního domácího zvuku. S domácím stereo systémem McIntosh nebo domácím kinem mají posluchači možnost vytvořit si svůj vlastní luxusní zvukový zážitek – a skutečně žít svou hudbou.

Zpět do obchodu