McIntosh MA9500

Integrovaný zesilovač McIntosh třídy A/B, který dosahuje výkonu 2x 300W (2,4,8 Ω). Díky vestavnému nejnovějšího DAC modulu DA2 je přístroj připraven na nejnáročnější požadavky zákazníku včetně vstupu HDMI ARC.

Na centrálním skladu (můžete mít následující den)
Značka: McIntosh
359 990 Kč
Kategorie: Integrované zesilovače
Záruka: 2 roky
Typ zesilovače: Integrovaný
Třída zesilovače: A/B
Výkon zesilovače: 2 x 300 W (2,4, 8 Ω)
Frekvenční rozsah: 10Hz to 100kHz
S/N (odstup signál/šum): 114dB
Analogové vstupy zesilovače: Phono MM/MC, 6x RCA, 2x XLR
Digitální vstupy: 2x Coaxial, 2x Optical, USB B, MCT (DIN)
Výstupy zesilovače: 1x XLR Pre-out Sluchátkový jack 6,35
Rozměr zesilovače: 44.45cm x 24cm x 50.2cm
Hmotnost zesilovače: 45.8kg

S integrovaným zesilovačem MA9500 a jeho 300 W na kanál s čistým a bezproblémovým výkonem hudba jednoduše ožije. Tento výkon je dodáván prostřednictvím dvojice proslulých transformátorů McIntosh Autoformer™, jejichž jedinečná konstrukce zaručuje, že vaše reproduktory vždy obdrží plný výkon 300 W bez ohledu na to, zda mají impedanci 2, 4 nebo 8 Ohmů. Model MA9500 nahrazuje oceňovaný model MA9000 (SoundStage Network 2018 Integrated Amplifier of the Year; Sound + Image 2019 Stereo Amplifier Award Winner; Stereo Sound 2017 Grand Prix Award Winner) a přidává další vylepšení výkonu již tak vynikajícího stereofonního integrovaného zesilovače.

Kapacita filtrace v MA9500 byla oproti MA9000 zdvojnásobena, což přineslo výrazné zvýšení dynamické rezervy z 1,8 dB na 2,8 dB, díky čemuž má MA9500 větší schopnost reprodukovat hudební špičky s menším zkreslením. A zatímco MA9000 se vyznačoval skvělým výkonem v oblasti nízkých basů, zvýšená kapacita filtrace modelu MA9500 pomůže zajistit ještě úžasnější reprodukci a kontrolu basů.

Zatímco model MA9000 obsahoval digitální zvukový modul DA1, model MA9500 je standardně vybaven digitálním zvukovým modulem DA2. DA2 nabízí 7 digitálních vstupů: 2 koaxiální, 2 optické, 1 USB, 1 MCT a 1 pouze pro audio určené připojení HDMI Audio Return Channel (ARC). DA2 je spojen s audiofilním, symetrickým, 8kanálovým, 32bitovým digitálně-analogovým převodníkem (DAC), který má ve srovnání s DAC v DA1 lepší dynamický rozsah i celkové harmonické zkreslení. Koaxiální a optické vstupy v DA2 dokáží dekódovat digitální hudbu až do 24 bitů/192 kHz pro přehrávání zvuku ve vysokém rozlišení. DA2 je vybaven exkluzivním vstupem MCT společnosti McIntosh, který nabízí bezpečné připojení DSD k jakémukoli z řady MCT SACD/CD transportérů pro zajištění nejlepší možné kvality zvuku s vysokým rozlišením, který se nachází na vašich SACD discích.

K MA9500 lze připojit televizory s kompatibilním výstupem HDMI (ARC) a vychutnat si zvuk televizoru prostřednictvím domácího hudebního systému jako nikdy předtím. Podporovány jsou oblíbené vícekanálové zvukové formáty Dolby® a DTS®, které budou odborně převedeny na dvoukanálový zvuk pro správné přehrávání. Dálkový ovladač MA9500 může ovládat napájení a hlasitost televizoru, pokud je v zesilovači i televizoru povolena komunikace CEC. DA2 má také zvýšenou podporu přehrávání DSD až do DSD512 prostřednictvím vstupu USB. A protože se jedná o modulární konstrukci, je možné DA2 jednoho dne nahradit novějším modulem digitálního zvuku.

Integrovaný zesilovač MA9500 nabízí obrovské množství analogových a digitálních zvukových vstupů.
Šíře analogových audio připojení je stejně působivá jako digitální audio připojení. MA9500 má 10 analogových vstupů, které se skládají ze 2 symetrických vstupů, 6 nesymetrických vstupů a 1 phono vstupu pro přenosky s pohyblivou cívkou a 1 phono vstupu pro přenosky s pohyblivým magnetem se samostatnými uzemňovacími svorkami pro připojení gramofonu (gramofonů). Oba gramofonové vstupy mají nastavitelné zatížení, takže můžete jemně doladit zvuk svých vinylových desek. Všechny nesymetrické analogové konektory jsou vyrobeny z prvotřídní pozlacené masivní mosazi pro vynikající zpracování signálu a uzemnění. Všem analogovým a digitálním vstupům lze přiřadit vlastní názvy pro uživatelsky přívětivé ovládání a konfiguraci systému. Pro další flexibilitu při nastavování domácího audio systému obsahuje MA9500 symetrický a nesymetrický výstup, který může posílat audio signál do jiného výkonového zesilovače.

Modernizované komponenty napájecího zdroje dále snižují emise šumu a zároveň zvyšují odolnost v těch nejnáročnějších podmínkách. Model MA9500 nadále využívá výkonné řídicí mikroprocesory pro hladký a spolehlivý provoz systému a také některé z nejnovějších obvodových komponentů na úrovni nejmodernějšího zvuku, aby produkoval ten nejlepší možný zvuk.

Naše inovativní reproduktorové reproterminály Solid Cinch™ vám umožní snadno, ale bezpečně připojit reproduktorové kabely, aby nedošlo k jejich uvolnění a případnému zkratu; vazební sloupky jsou pozlacené, což zabraňuje korozi a zajišťuje kvalitní přenos signálu přes reproduktorové kabely do domácích reproduktorů.

MA9500 je jedním z mnoha produktů McIntosh, které získaly označení Roon Tested od společnosti Roon Labs. Byl profilován a testován jak společností Roon, tak společností McIntosh pro maximální kompatibilitu. Roon jej rozpozná a pošle mu zvuk optimalizovaný pro jeho schopnosti. Není třeba manipulovat se zaškrtávacími políčky nebo rozevíracími nabídkami, zařízení Roon Tested jsou automaticky identifikována a nakonfigurována ihned po vybalení z krabice, což zákazníkům přináší vynikající zážitek.

Model MA9500 je zabalen do klasického estetického kabátu McIntosh s černým skleněným předním panelem s LED osvětlením, dvojicí modrých wattmetrů reagujících na špičky, ovládacími knoflíky, osvětleným logem, hliníkovými koncovkami se zabudovanými úchyty a krásným šasi z leštěné nerezové oceli.

 

Klíčové vlastnosti zesilovače:

• 2x 300 W výkon
• 55% nárůst dynamické rezervy pro lepší reprodukci hudebních špiček
• Funkce Power Guard®, která nepřetržitě monitoruje vstupní a výstupní signály a dokáže dynamicky upravovat vstupní úrovně tak, aby byl zajištěn maximální výkon a zároveň se zabránilo ostrému zkreslení a ořezání zvuku, které by mohlo poškodit reproduktory
• Bezpojistková technologie ochrany proti zkratu Sentry Monitor™, která odpojí výstupní stupeň dříve, než proud může překročit bezpečné provozní úrovně, a poté se automaticky resetuje, když se provozní podmínky vrátí do normálu
• Chladiče McIntosh Monogramed Heatsinks™, které jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů s vynikající tepelnou vodivostí a vlastnostmi pro odvod tepla
• Technologie Home Theater PassThru, která umožňuje bezproblémovou integraci do systému domácího kina
• Sluchátkový zesilovač High Drive s funkcí Headphone Crossfeed Director (HXD®), která může přinést další rozměr poslechu přes sluchátka
• Diskrétní osmipásmové ovládání tónových korekcí, které umožňuje pokročilé manuální analogové nastavení ±12 dB v krocích po 2 dB vašich oblíbených nahrávek na frekvencích 25 Hz, 50 Hz, 100 Hz, 200 Hz, 400 Hz, 1 kHz, 2,5 kHz a 10 kHz
• Ovládání napájení pro zapnutí/vypnutí do připojených komponent McIntosh pro snadné zapnutí a vypnutí celého systému

Oficiální stránky výrobce: McIntosh MA9500

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Americká společnost McIntosh, založená v roce 1949, je známá tím, že nabízí vynikající domácí audio systémy, které poskytují maximální zážitek z hudby a filmu. McIntosh, který nabízí produkty pro dvoukanálové stereo zvukové systémy a vícekanálová domácí kina s prostorovým zvukem, nadále definuje dokonalý zážitek z domácího audia a zábavy pro náročné posluchače po celém světě. Pro značku ikonický modrý wattmetr je celosvětově uznáván jako symbol kvalitního domácího zvuku. S domácím stereo systémem McIntosh nebo domácím kinem mají posluchači možnost vytvořit si svůj vlastní luxusní zvukový zážitek – a skutečně žít svou hudbou.

Zpět do obchodu