McIntosh MA8950

Integrovaný zesilovač McIntosh pracující ve třídě A/B o výkonu 2x 200W (2,4,8Ω). Zesilovač disponuje nejnovějším DAC modulem DA2 díky tomu je přístroj připraven na nejnáročnější požadavky zákazníku včetně vstupu HDMI ARC.

Skladem na showroomu
Značka: McIntosh
279 990 Kč
Kategorie: Integrované zesilovače
Záruka: 2 roky
Typ zesilovače: Integrovaný
Třída zesilovače: A A/B
Výkon zesilovače: 2x 200W (2, 4, 8Ω)
S/N (odstup signál/šum): 113dB
Frekvenční rozsah: 10Hz to 100kHz
Analogové vstupy zesilovače: 6x RCA, 1x XLR, 1x Power Amp, Phono 1x MM, 1x MC
Digitální vstupy zesilovače: 2x Coaxial, 2x Optical, USB B, MCT (DIN)
Výstupy zesilovače: 2x RCA (1x fixed)
Rozměr zesilovače: 44.45x 19.37 x 47.6cm
Hmotnost zesilovače: 34.1 kg

Integrovaný zesilovač MA8950 nabízí výkon 200 W na kanál a spojuje zkušenosti společnosti McIntosh v oblasti zesilování a technologie předzesilovačů do jedné komplexní komponenty stereofonního zvukového systému. Nahrazuje oceněný model MA8900 (Secrets of Home Theater and High Fidelity 2017 Best Stereo Integrated Amplifier) a přidává další vylepšení výkonu již tak vynikajícího stereofonního integrovaného zesilovače.

Dynamická rezerva se u modelu MA8950 zvýšil z 2,0 dB na 3,1 dB v důsledku zdvojnásobení kapacity filtrace. Díky tomu má MA8950 ještě větší schopnost reprodukovat hudební špičky s menším zkreslením. Zvýšená kapacita filtrace také pomůže zajistit úžasnější reprodukci basů, výkon v nízkých polohách a celkovou kontrolu nad basy.

Model MA8950 je standardně dodáván s digitálním modulem DA2 namísto verze DA1, který byl součástí modelu MA8900. Modul DA2 nabízí 7 digitálních vstupů: 2 koaxiální, 2 optické, 1 USB, 1 MCT a 1  připojení HDMI Audio Return Channel (ARC), určené čistě pro zvuk. Televizory s kompatibilním výstupem HDMI (ARC) lze připojit k MA8950 a vychutnat si zvuk televizoru jako nikdy předtím prostřednictvím domácího hudebního systému. Podporovány jsou oblíbené vícekanálové zvukové formáty Dolby® a DTS®, které budou odborně převedeny na dvoukanálový zvuk pro správné přehrávání. Dálkový ovladač MA8950 může ovládat napájení a hlasitost televizoru, pokud je v zesilovači i televizoru povolena komunikace CEC. DA2 má také zvýšenou podporu přehrávání DSD až do DSD512 prostřednictvím vstupu USB.

Digitální zvukový modul DA2 je vybaven sedmi digitálními zvukovými vstupy.
DA2 je napájen audiofilním, symetrickým, osmikanálovým, 32bitovým digitálně-analogovým převodníkem (DAC), který má ve srovnání s DAC v DA1 lepší dynamický rozsah i celkové harmonické zkreslení. Koaxiální a optické vstupy v DA2 dokáží dekódovat digitální hudbu až do 24 bitů/192 kHz pro přehrávání zvuku ve vysokém rozlišení. DA2 má exkluzivní vstup MCT společnosti McIntosh, který nabízí bezpečné připojení DSD k jakémukoli z naší řady MCT SACD/CD transportérů pro zajištění nejlepší možné kvality zvuku s vysokým rozlišením, který se nachází na vašich SACD discích. A díky modulární konstrukci je možné DA2 jednoho dne nahradit novějším digitálním zvukovým modulem.

Integrovaný zesilovač MA8950 nabízí komplexní sadu analogových a digitálních zvukových vstupů.
Díky rozsáhlému výběru digitálních audio vstupů nebyla u MA8950 opomenuta analogová konektivita. Je vybaven 1 symetrickým a 6 nesymetrickými stereofonními vstupy a navíc 1 phono vstupem pro přenosky s pohyblivou cívkou a 1 phono vstupem spro přenosky pohyblivým magnetem pro váš gramofon (gramofony). Všem vstupům lze přidělit vlastní názvy pro uživatelsky přívětivé ovládání a konfiguraci systému. Gramofonový MC vstupje vybaven nastavitelnou zátěží, takže můžete jemně doladit zvuk svých vinylových desek. Všechny nesymetrické analogové konektory jsou vyrobeny z prvotřídní pozlacené masivní mosazi pro vynikající zpracování signálu a uzemnění. Všem analogovým a digitálním vstupům lze přiřadit vlastní názvy pro uživatelsky přívětivé ovládání a konfiguraci systému. Pro další flexibilitu při nastavování stereofonního systému obsahuje MA8950 nesymetrický pevný výstup a nesymetrický variabilní výstup, který lze použít pro přenos zvukového signálu do druhého výkonového zesilovače.

Další aktualizace zahrnují vylepšené komponenty napájecího zdroje pro ještě nižší emise šumu a vyšší spolehlivost v těch nejnáročnějších podmínkách. Model MA8950 nadále využívá výkonné řídicí mikroprocesory pro robustní a hladký chod systému a také některé z nejnovějších obvodových komponentů své třídy, které zajišťují nejlepší možný zvuk.

Autoformery jsou umístěny na každé straně výkonového transformátoru.
Výkon 200 W na kanál zesilovače MA8950 zajišťuje dvojice slavných transformátorů McIntosh Autoformer™ a je dostatečný pro řádné napájení prakticky všech reproduktorů. Jedinečná konstrukce transformátoru Autoformer zaručuje, že vaše reproduktory budou vždy přijímat plný výkon 200 W bez ohledu na to, zda mají impedanci 2, 4 nebo 8 Ohmů.

MA8950 je jedním z mnoha produktů McIntosh, které získaly označení Roon Tested od společnosti Roon Labs. Byl profilován a testován jak společností Roon, tak společností McIntosh pro maximální kompatibilitu. Roon jej rozpozná a pošle mu zvuk optimalizovaný pro jeho schopnosti. Není třeba manipulovat se zaškrtávacími políčky nebo rozevíracími nabídkami, zařízení Roon Tested jsou automaticky identifikována a nakonfigurována ihned po vybalení z krabice, což zákazníkům přináší vynikající zážitek.

Celá jednotka je zabalena do nadčasové estetiky McIntosh s černým skleněným čelním panelem s LED osvětlením, modrými wattmetry, ovládacími knoflíky, osvětleným logem, hliníkovými koncovkami a krásným šasi z leštěné nerezové oceli.

Klíčové vlastnosti zesilovače:

• 2x 200 W výkon
• Dodává se s nainstalovaným digitálním zvukovým modulem DA2
• 55% nárůst dynamické rezervy pro lepší reprodukci hudebních špiček
• Funkce Power Guard®, která nepřetržitě monitoruje vstupní a výstupní signály a dokáže dynamicky upravovat vstupní úrovně tak, aby byl zajištěn maximální výkon a zároveň se zabránilo ostrému zkreslení a ořezání zvuku, které by mohlo poškodit reproduktory.
• Bezpojistková technologie ochrany proti zkratu Sentry Monitor™, která odpojí výstupní stupeň dříve, než proud může překročit bezpečné provozní úrovně, a poté se automaticky resetuje, když se provozní podmínky vrátí do normálu.
• Chladiče McIntosh Monogramed Heatsinks™, které jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů s vynikající tepelnou vodivostí a vlastnostmi pro odvod tepla
• Technologie Home Theater PassThru, která umožňuje bezproblémovou integraci do systému domácího kina
• Sluchátkový zesilovač High Drive s funkcí Headphone Crossfeed Director (HXD®), která může přinést další rozměr poslechu přes sluchátka
• Diskrétní pětipásmové ovládání tónu, které umožňuje pokročilé manuální analogové nastavení ±12 dB v krocích po 2 dB vašich oblíbených nahrávek na frekvencích 30 Hz, 250 Hz, 500 Hz, 2 kHz a 10 kHz
• Ovládání napájení pro zapnutí/vypnutí připojených komponent McIntosh pro snadné zapnutí a vypnutí celého systému
• Pozlacené reproduktorové terminály, které zabraňují korozi a zajišťují kvalitní přenos signálu přes reproduktorové kabely do reproduktorů

Oficiální stránky výrobce: McIntosh MA8950

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Americká společnost McIntosh, založená v roce 1949, je známá tím, že nabízí vynikající domácí audio systémy, které poskytují maximální zážitek z hudby a filmu. McIntosh, který nabízí produkty pro dvoukanálové stereo zvukové systémy a vícekanálová domácí kina s prostorovým zvukem, nadále definuje dokonalý zážitek z domácího audia a zábavy pro náročné posluchače po celém světě. Pro značku ikonický modrý wattmetr je celosvětově uznáván jako symbol kvalitního domácího zvuku. S domácím stereo systémem McIntosh nebo domácím kinem mají posluchači možnost vytvořit si svůj vlastní luxusní zvukový zážitek – a skutečně žít svou hudbou.

Zpět do obchodu