McIntosh MC2.1KW 75. Anniversary

  • Standardně se dodává jako edice k 75. výročí pro rok 2024 (omezeno na 75 párů pro každou zemi). Plně nahrazuje předchozí model MC 2 KW.
  • Čtyřnásobný vyvážený monoblok s výkonem 2 000 W
  • Trojšasi: 2 výkonové moduly, 1 výstupní modul
  • Dvě sady symetrických a nesymetrických vstupů
  • Autoformer™, Power Guard®, Sentry Monitor™, Monogramed Heatsinks™, Solid Cinch™ reproduktorové konektory
  • Více reproduktorových terminálů pro bi- a tri-kabelové zapojení
Na objednávku - termín upřesníme
Značka: McIntosh
1 599 990 Kč
Kategorie: Monobloky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 181 kg

ULTIMÁTNÍ VÝKON

Monoblokový výkonový zesilovač McIntosh MC2.1KW referenční úrovně představuje nejvyšší výkon v oblasti domácího zesílení zvuku. K modelu MC2.1KW nás dovedly naše 75leté zkušenosti jako lídra v oblasti reprodukce zvuku. Model MC2.1KW, který je vrcholem zvukového zesílení, je důkazem našeho neochvějného úsilí o zvukovou dokonalost. Tento tříkusový zázrak disponuje pozoruhodnou schopností dodat ohromující výkon 2 000 W čistého výkonu McIntosh, který navždy změní váš zážitek z domácího stereofonního systému nebo kina. Ve společnosti McIntosh si zvuku nejen vážíme - my jsme zvukem stvořeni. MC2.1KW je ztělesněním naší vášně a zve vás na neobyčejnou cestu zvukem.

SYMFONIE TECHNOLOGIÍ

MC2.1KW se skládá ze tří samostatných modulů: jednoho výstupního modulu a dvou výkonových modulů, z nichž každý obsahuje zesilovač o výkonu 1 000 W. Příchozí zvukový signál vstupuje do výstupního modulu z předzesilovače. Z výstupního modulu je do jednoho z výkonových modulů poslán fázový signál, který je zesílen. Současně je do druhého výkonového modulu odeslán nefázový signál, který je zesílen. Oba zesílené signály vycházejí z výkonových modulů a znovu vstupují do výstupního modulu, kde pohánějí opačné konce dvoufázově vinutého transformátoru McIntosh Autoformer™. Tím se oba zvukové signály spojí zpět do jednoho se součtem výkonu, přičemž se sníží nebo zcela odstraní případný šum. Díky tomuto důmyslnému inženýrství vychází zvukový signál z výstupního modulu s nízkým zkreslením čímž skrze reproduktor vzniká čistý zvuk.

Proč existují tři moduly místo jednoho? Důvody jsou dva. Prvním je praktičnost; každý modul váží přes 120 liber (54 kg), takže kdyby byl jen jeden, byl by velmi těžký (téměř 400 liber (181 kg)) a špatně by se přemisťoval. Když se skládá ze tří modulů, je každý z nich lépe přemístitelný.

 Další důvod souvisí s elektrickými rozvody, které se obvykle nacházejí uvnitř domů. Pokud by byl MC2.1KW jen jeden modul, musel by se zapojit do vysokonapěťové zásuvky (například do zásuvky používané v elektrických sporácích ve Spojených státech). Díky rozdělení do tří modulů může mít každý z nich běžnější zástrčku, která funguje s typem zásuvek běžně se vyskytujících v domácnostech, takže není nutné instalovat speciální kabeláž do vašich zdí.

 POCTA 75 LETŮM DOKONALOSTI

Společnost McIntosh oslaví v roce 2024 75. výročí. Na památku tohoto milníku bude prvních 75 párů MC2.1KW prodaných v roce 2024 do každé země, kde je McIntosh distribuován, obsahovat speciální výroční označení.
Výstupní modul bude mít na horní straně dvojitý eloxovaný laserem gravírovaný štítek s hrdým logem k 75. výročí a na rukojetích všech tří modulů bude vyryto "75 let". Díky těmto doplňkům se jistě každý modul MC2.1KW vyrobený do roku 2024 stane skutečným sběratelským kouskem pro nadšence značky McIntosh.

PLNÝ VÝKON BEZ OBĚTÍ

Díky ručně vinutému automatickému transformátoru lze do reproduktoru dodat plný výkon 2 000 W bez ohledu na to, zda je jeho impedance 2, 4 nebo 8 ohmů. To znamená, že nemusíte obětovat žádný výkon, pokud impedance vašeho reproduktoru neodpovídá výstupní impedanci zesilovače. To proto, že zesilovače většiny ostatních značek mají pouze jednu výstupní impedanci, a pokud ta neodpovídá impedanci vašeho reproduktoru, můžete obětovat až polovinu výkonových možností zesilovače. To se s naším automatickým formátorem a jeho jedinečnou schopností vyvést plný výkon při třech oddělených impedancích nestane.

ZVUKOVÝ SKOK VPŘED

Model MC2.1KW je nástupcem modelu MC2KW, který při svém představení na veletrhu CES v roce 2005 rozbouřil kongresovou halu v Las Vegas a celý audio svět. Nová generace MC2.1KW nabízí mnoho zvukových vylepšení. Hlavním z nich jsou podstatně větší filtrační kondenzátory, které zlepšují výkon nízkých frekvencí a také výrazně zlepšují dynamický headroom. Těchto osm větších kondenzátorů je umístěno v napájecích modulech za speciální napájecí bankou, která je viditelná přes sklo předního panelu.
Naše patentované konektory Solid Cinch™ snadno, ale bezpečně upevní kabely reproduktorů, aby se neuvolnily a nezpůsobily zkrat; konektory jsou pozlacené, aby nekorodovaly a zajistily kvalitní přenos signálu přes kabely reproduktorů. K dispozici jsou vyhrazené konektory pro impedanci 2, 4 a 8 ohmů, přičemž konektory pro každou jmenovitou impedanci jsou umístěny na samostatné výstupní plošině na zadní straně výstupního modulu. Každá výstupní platforma má také tři sady identických konektorů pro usnadnění bi- nebo tri-wiringového zapojení reproduktoru.
Na každém napájecím modulu jsou čtyři naše chladiče McIntosh Monogrammed Heatsinks™. Tyto chladiče jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů s vynikajícími vlastnostmi tepelné vodivosti a připojeny k pokročilým výstupním tranzistorům s vysokým proudem, které eliminují zpoždění tepelné rovnováhy, a udržují tak účinný odvod tepla, což zajišťuje konzistentní kvalitu zvuku od prvního do posledního tónu.
Mezi další vylepšení patří vylepšené obvody s moderními součástkami a kratšími signálovými cestami, aktualizovaná elektrická kabeláž, propojovací kabely s bajonetem a krytím IP68, které spojují tři moduly dohromady, a přímé osvětlení předního panelu LED.

DUÁLNÍ VSTUPY PRO POKROČILÉ KONFIGURACE SYSTÉMU

Novinkou modelu MC2.1KW jsou dvě sady symetrických a nesymetrických vstupů, které umožňují pohodlně připojit více než jeden předzesilovač. To vám dává možnost snadno přepínat mezi elektronkovým a polovodičovým signálem, například z našeho předzesilovače referenční úrovně C12000 Solid State and Vacuum Tube Preamplifier, který má výstupy pro oba typy signálů, nebo ze samostatných elektronkových a polovodičových předzesilovačů. Nebo použijte druhou sadu vstupů pro připojení dvou předzesilovačů stejného typu, volba je na vás.

Dva vstupy na modelu MC2.1KW vám poskytují větší flexibilitu systému a umožňují použít typ signálu podle vašeho výběru v závislosti na typu poslouchané hudby a vašich preferencích.

 

DŮVĚRYHODNÉ TECHNOLOGIE SPOLEČNOSTI MCINTOSH


Naše exkluzivní technologie McIntosh zajišťují ochranu vaší investice a bezchybný zážitek.

  • Power Guard® monitoruje vstupní audio signál přicházející do zesilovače, a pokud zjistí, že zesilovač bude přetížený, provede v reálném čase, téměř rychlostí světla, úpravy, aby zabránil drsnému zvuku a potenciálně poškozujícímu oříznutí reproduktorů. Tyto úpravy jsou pro vaše ucho nepostřehnutelné, takže nedochází ke zhoršení kvality zvuku.

  • Sentry Monitor™ je náš ochranný obvod proti zkratu bez pojistek, který odpojí koncový stupeň dříve, než proud překročí bezpečnou provozní úroveň, a poté se automaticky resetuje, když se provozní podmínky vrátí do normálu.

  • Čtyřnásobně vyvážená konstrukce, která potlačuje prakticky veškerý šum a zkreslení, které se mohly vloudit do zvukového signálu.

  • Řízení napájení pro odesílání signálů o zapnutí/vypnutí do dalších připojených komponent McIntosh (například přehrávačů CD, gramofonů, tunerů a multimediálních streamerů) pro snadné zapnutí a vypnutí systému.

SVĚDECTVÍ O KRÁSE


Model MC2.1KW, vyrobený z nerezové oceli vyleštěné do lesklého zrcadlového povrchu a s dokonalou kovovou skříní, je vizuálně mistrovským dílem. Nadčasový design doplňují černé skleněné čelní panely, osvětlená loga, otočné knoflíky, hliníkové rukojeti a citlivý modrý wattmetr.


POSLECHNĚTE SI TO, ABYSTE TOMU UVĚŘILI


Objevte úchvatný model MC2.1KW u prodejců McIntosh po celém světě a ponořte se do jeho nepřekonatelné zvukové nádhery. Obraťte se na svého místního prodejce ještě dnes a pozvedněte svůj domácí zvuk do nebývalých výšin s McIntosh.

ROZDÍLY OD PŘEDCHŮDCE McIntosh MC2KW

Nová generace MC2.1KW nabízí mnoho zvukových vylepšení. Hlavním z nich jsou podstatně větší filtrační kondenzátory, které zlepšují výkon nízkých frekvencí i dynamický headroom. Těchto osm větších filtračních kondenzátorů je umístěno v napájecích modulech za speciální napájecí bankou, která je viditelná přes sklo předního panelu. Novinkou u modelu MC2.1KW jsou také dvě sady symetrických a nesymetrických vstupů, které umožňují pohodlně připojit více než jeden předzesilovač.
 
Díky tomu můžete snadno přepínat mezi elektronkovým a polovodičovým signálem, například z předzesilovače McIntosh C12000 s referenční úrovní, který má výstupy pro oba typy signálů, nebo ze samostatných elektronkových a polovodičových předzesilovačů. Nebo použijte druhou sadu vstupů pro připojení dvou předzesilovačů stejného typu.
Oficiální stránky výrobce: McIntosh MC2.1KW 75 Anniversary

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Americká společnost McIntosh, založená v roce 1949, je známá tím, že nabízí vynikající domácí audio systémy, které poskytují maximální zážitek z hudby a filmu. McIntosh, který nabízí produkty pro dvoukanálové stereo zvukové systémy a vícekanálová domácí kina s prostorovým zvukem, nadále definuje dokonalý zážitek z domácího audia a zábavy pro náročné posluchače po celém světě. Pro značku ikonický modrý wattmetr je celosvětově uznáván jako symbol kvalitního domácího zvuku. S domácím stereo systémem McIntosh nebo domácím kinem mají posluchači možnost vytvořit si svůj vlastní luxusní zvukový zážitek – a skutečně žít svou hudbou.

Zpět do obchodu