REL G1 Mark II

 

Referenční řada G1 MKII je ztělesnění studie protikladů. Dobře známý, ale přesto odlišný – vizuálně beze změn, ale ve všech směrech lepší než originální G1, prodejně nejúspěšnější referenční subwoofer.

Na objednávku - termín upřesníme
Značka: REL Acoustics
129 990 Kč
Kategorie: Reprosoustavy a reproduktory
Záruka: 24 měsíců

Referenční řada

Komponenty upgradovány, krása zachována

Klasická křivočará ozvučnice je zachována. Její tvar byl pečlivě navržen pro tlumení stojatých vln procházejících skříní směrem dozadu. Vrstvená výztuž z tvrdého dřeva, připomínající hudební nástroje, má stále své uplatnění – i když došlo k její úpravě pro zajištění ještě větší pevnosti. Jako zesilovač slouží výkonný, ale dobře kontrolovatelný a vysoce spolehlivý přístroj třídy A/B o výkonu 600 W s novými omezovači, které umožňují dosáhnout téměř o 40 % vyššího výkonu bez komprese.

Měnič – srdce a duše každého systému REL – byl důkladně modernizován, má větší výchylku v předozadním směru a jemnější zavěšení, je proto schopen zvládnout ještě větší dynamický rozsah. Tato nová verze je nyní schopna generovat až 112 dB. Rozšiřuje tak výkonnostní obzory originálu ve všech směrech, přičemž si zachovává své hlavní silné stránky – důstojnou krásu spojenou s ještě dravějším výkonem. 

Ručně vyrobeno z tvrdého dřeva pro námořní účely

Zatímco veškerou smetanu slízne vnější forma se svými ladně zakřivenými pláty o síle 1 1/8" s rafinovanou povrchovou úpravou ve 12 vrstvách ručně leštěného černého klavírního laku, za čistotou, tichostí a dynamikou přednesu, pro které se G1 MKII jistě proslaví, stojí právě vnitřní konstrukce. Překližky z tvrdého dřeva, které pro stavbu skříní používáme, splňují požadavky pro námořní účely a podobají se stěžňům na lodi. Samotná stavba každé ozvučnice zabere dva dny. Za tuto dobu je vyrobena jedna ozvučnice bez povrchové úpravy. Surová skříň se pak opracovává ručně, což trvá tři týdny. Výsledek pak představuje mnohem více než jen překrásný tvar; jedná se i o konstrukční základnu pro hluboké basy, které G1 MKII generuje.  

Dokonalost reprodukce

Přirozené basy, od podlahy až po strop

Když na nás basy působí ve skutečném světě, objevují se v různé výšce. Narážejí do našich dutin, kopou do hrudního koše, duní po podlaze a přenášejí tak výkon, moc a majestátnost. S vertikálním uložením jednotek mohou být basy vyvíjeny mnohem přirozeněji – při šíření po místnosti jsou totiž doplněny o výškovou složku. Spodní jednotka zpevňuje ty nejhlubší podtóny, šourá se a burácí po podlaze, aby se celá místnost otřásala. Jednotka umístěná uprostřed zajišťuje jiskřivé údery kopáku a rázný přednes veškerých transientů. Tato jednotka předává každé chvění a mihotání hudebních nástrojů, které se vznáší ve vzduchu. Vertikální uložení jednotek představuje Svatý grál zážitků s REL a je možné pouze s našimi referenčními produkty.

Jelikož se 90 procent vytvořené energie zdržuje v basových oblastech, je vertikální uložení jednotek přesně tím magickým prvkem, jenž chybí mnoha systémům, které jsou jinak nejlepší ve své třídě. Vzdušnost, transparentnost a samozřejmě i výkon bez námahy – to je to, co přináší vertikální uložení jednotek. To si nelze představit, to musíte osobně zažít.  

Zesilovač třídy A/B

Masivně krásný, žebrovaný, slitinový chladič – to je nutnost pro rozptýlení velkého množství tepla vznikajícího při tvorbě výkonu, který je nezbytný, pokud chceme generovat fenomenálně hluboké basy po dlouhé hodiny bez přestávky. Náš zesilovač třídy A/B, vyhrazený pro použití v G1 MKII, je případě nutnosti schopen zajistit konzervativních 600 W (120 V). Je to skutečný nezmar. Je výkonný, rychlý a schopen dodat obrovský proud. Jedná se o nejlepší zesilovač, který kdy naši inženýři navrhli.

Pro G1 MKII jsme si vypůjčili technologie pro zajištění téměř neomezené elektronické limitace, s nimiž jsme se seznámili teprve v minulém roce. Tyto nově vyvinuté obvody umožňují prohnat měničem až o 40 % více výkonu, než začne působit jemná limitace. Výsledkem je to, že subwoofer hraje podstatně hlasitěji (o cca 5 dB) než jeho slavný předchůdce.

Jádro z karbonových vláken

Basový kmitací systém je korunovaným vrcholem každé sub-basové jednotky REL. Měnič u G1 MKII je oproti cenami ověnčenému originálu tužší na ohyb o nějakých 25 %, čímž ještě lépe zvládá vysoké dynamické nároky kladené na přístroje z referenční řady REL. Díky tomuto vylepšení jsme mohli použít měkčí závěs, který lépe a rychleji reaguje nejen na velké, ale i na nepatrné dynamické změny. Výsledkem je podstatné zlepšení v rámci rychlosti, živosti a dynamiky celého systému. Závěs se nyní může pohybovat s více než 5cm výchylkou, čímž lze dosáhnout výjimečně vysokého výkonu. Ve výsledku je celková hlasitost téměř dvojnásobná v porovnání s předchozím modelem. Tato výjimečná síla a agilita předurčuje G1 MKII pro výkonné systémy domácího kina a excelentní dvoukanálové systémy.

Absolutní kontrola  

JEMMNÉ DOLAĎOVÁNÍ PŘÍMO NA DLANI

Začněte svůj vztah s referenčním modelem REL tím, že si vezmete do ruky dálkový ovladač. Potěžkejte si jej a vychutnejte si ten pocit, jak jeho oblé tvary jemně sedí ve Vaší dlani. Tento pečlivě zpracovaný prvek podněcuje k co nejpreciznějšímu nastavování pro dosažení perfektní rovnováhy ke spokojenosti i toho nejnáročnějšího majitele audio systému.

Referenční modely REL jsou dodávány s dálkovým ovladačem, jehož úkolem je asistovat při prvotním nastavení a zjednodušit tento proces. Děláme to proto, že víme, že jednou správně nastavený systém bude jeho majiteli přinášet radost pravděpodobně po celou dobu používání. REL může být totiž nastaven správně pro reprodukci všech druhů hudby i filmů, aniž by bylo nutné se uchylovat k levným fíglům, jako je vybuzování basů u filmů a snižování jejich intenzity při přehrávání hudby.

 

 Dodatečné informace

 

Barevné provedení

Černý fortepiánový lak (12 vrstev)

Typ

Uzavřená ozvučnice, měnič vyzařující dopředu

Rozměr a materiál aktivního měniče reproduktoru

12“ (300 mm) s velkou výchylkou, obrácená prachová krytka, Kónická membrána z uhlíkových vláken

Rozměr a materiál pasivního zářiče

12“ (300 mm)

Nejnižší frekvenční odezva

15 Hz při -6 dB

Vstupní konektory

Vysokoúrovňový vstup Neutrik Speakon, nízkoúrovňový stereo vstup RCA, LFE RCA, LFE XLR

Výstupní konektory

Vysokoúrovňové, nízkoúrovňový RCA, symetrický XLR, výstupy pro sériové připojení

Výstupní výkon

600 W (RMS)

Typ zesilovače

Class A/B

Bezdrátové připojení

 -

Napájecí napětí

220-240V

Vstupní impedance

 -

 

 

SYSTÉM JIŠTĚNÍ:

 

Plně elektronický SET-SAFE

Ano

Ochrana proti D.C.

Ano

Ochrana proti zkratu výstupu

Ano

Pojistka

5A se středním zpožděním pro napětí 230V; 10A se středním zpožděním pro napětí 115V

Rozměry (výška x šířka x hloubka  v mm)

571.5 x 462 x 680.3 mm

Hmotnost

49kg

 

 

PŘÍSLUŠENSTVÍ:

 

Neutrik speakon

Ano (délka10 metrů)

Napájecí kábel

Ano

 

Všechny výrobky společnosti REL jsou vybaveny plně elektronickou ochranou SET-SAFE, ochranou proti zkratu výstupu a DC Fault.

Oficiální stránky výrobce: REL G1 Mark II

Recenze v magazínu Hi-Fi Voice

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

 

Výrobce REL ACOUSTICS je zaměřen na jediný cíl, umožnit posluchači z pohodlí domova zažít perfektní audio zážitek ať už pro milovníky stereo poslechu nebo filmového fanouška. Jak to tak bývá, na počátku zrodu dnes již světově uznávané značky stála touha po dokonalejším zvukovém zážitku. Vše začalo nespokojeností jednoho muže s výkonem subwooferů, které byly v té době k dispozici. Ostatně tato hnací síla zůstává i nadále a snaha o dokonalý zvuk přetrvává dodnes. Díky neustálým inovacím v technologiích, které tato společnost neustále vylepšuje, zdokonaluje a integruje do svých subwooferů, řadí Rel k naprosté špičce na trhu.  zaměřená na jediný cíl přinést dokonalý hudební zážitek k posluchači do obýváků ať už v podobě stereo reprodukce či filmový úžasný zážitek.

 

Zpět do obchodu