REL No. 25

No. 25 v sobě spojuje 1 000 W výkonu ultrasolidního zesilovače s velmi lehkým a perfektně vyváženým referenčním měničem velikosti 15" s membránou z uhlíkových vláken. Na vše dohlížejí legendární sady filtrů a právně chráněné výhybky se 2 oddělenými parametrickými ekvalizéry. Tím je dosažena nesmírně plochá odezva v místnosti se zachováním rychlosti a rozlišení podání, jimiž jsou moderní výrobky REL proslulé.

Na objednávku
Značka: Rel Acoustics
205 000 Kč
Kategorie: Reprosoustavy a reproduktory
Záruka: 24 měsíců
Typ Subwooferu: Aktivní
Typ zesilovače: Třída D
Výkon subwooferu: 1,000W
Rozměr subwooferu: 736.5 x 540 x 762 mm
Hmotnost subwooferu: 76 kg

 

Přirozené basy, od podlahy až po strop

Když na nás basy působí ve skutečném světě, objevují se v různé výšce. Narážejí do našich dutin, kopou do hrudního koše, duní po podlaze a přenášejí tak výkon, moc a majestátnost. S vertikálním uložením jednotek mohou být basy vyvíjeny mnohem přirozeněji – při šíření po místnosti jsou totiž doplněny o výškovou složku. Spodní jednotka zpevňuje ty nejhlubší podtóny, šourá se a burácí po podlaze, aby se celá místnost otřásala. Jednotka umístěná uprostřed zajišťuje jiskřivé údery kopáku a rázný přednes veškerých transientů. Tato jednotka předává každé chvění a mihotání hudebních nástrojů, které se vznáší ve vzduchu. Vertikální uložení jednotek představuje Svatý grál zážitků s REL a je možné pouze s našimi referenčními produkty.

Jelikož se 90 procent vytvořené energie zdržuje v basových oblastech, je vertikální uložení jednotek přesně tím magickým prvkem, jenž chybí mnoha systémům, které jsou jinak nejlepší ve své třídě. Vzdušnost, transparentnost a samozřejmě i výkon bez námahy – to je to, co přináší vertikální uložení jednotek. To si nelze představit, to musíte osobně zažít.

JEMMNÉ DOLAĎOVÁNÍ PŘÍMO NA DLANI

Začněte svůj vztah s referenčním modelem REL tím, že si vezmete do ruky dálkový ovladač. Potěžkejte si jej a vychutnejte si ten pocit, jak jeho oblé tvary jemně sedí ve Vaší dlani. Tento pečlivě zpracovaný prvek podněcuje k co nejpreciznějšímu nastavování pro dosažení perfektní rovnováhy ke spokojenosti i toho nejnáročnějšího majitele audio systému.

Referenční modely REL jsou dodávány s dálkovým ovladačem, jehož úkolem je asistovat při prvotním nastavení a zjednodušit tento proces. Je to proto, že víme, že jednou správně nastavený systém bude jeho majiteli přinášet radost pravděpodobně po celou dobu používání. REL může být totiž nastaven správně pro reprodukci všech druhů hudby i filmů, aniž by bylo nutné se uchylovat k levným fíglům, jako je vybuzování basů u filmů a snižování jejich intenzity při přehrávání hudby.

No. 25

Aby si zákazníci mohli vychutnat plný výkon bez omezení na několik míst v poslechovém prostoru, je zabudováno do každého No. 25 náš legendární bezdrátový přijímač LongBow™. Tato koncepce spočívá ve využití nulové komprese při přenosu signálu, jejímž výsledkem je neuvěřitelná dynamika a velmi hluboké basy bez kabelového omezení, přičemž kvalita přenášeného zvuku je srovnatelná s konstrukcemi konkurenčních výrobků, které vyžadují pevné připojení pomocí kabelu. Jedná se o další příklad, kterým demonstrujeme naší snahu nabídnout komplexní a důmyslná řešení. 

Dodatečné informace

Barevné provedení

Černý fortepiánový lak (12 vrstev)

Typ

Uzavřená ozvučnice, měnič vyzařující dopředu

Rozměr a materiál aktivního měniče reproduktoru

15“ (380 mm) s velkou výchylkou, obrácená prachová krytka, Kónická membrána z uhlíkových vláken

Rozměr a materiál pasivního zářiče

15“ (380 mm)

Nejnižší frekvenční odezva

14 Hz při -6 dB

Vstupní konektory

Vysokoúrovňový vstup Neutrik Speakon, nízkoúrovňový stereo vstup RCA, LFE RCA, LFE XLR, SMA pro bezdrátovou anténu

Výstupní konektory

Vysokoúrovňové, LFE RCA, LFE XLR, výstupy pro sériové připojení

Výstupní výkon

1000 W (RMS)

Typ zesilovače

NextGen3 Class D  

Bezdrátové připojení

Longbow (volitelný), Zero Compression, Individual discrete D/A and A/D Encoders

Napájecí napětí

220-240V

Vstupní impedance

 -

 

 

SYSTÉM JIŠTĚNÍ:

 

Plně elektronický SET-SAFE

Ano

Ochrana proti D.C.

Ano

Ochrana proti zkratu výstupu

Ano

Pojistka

5A se středním zpožděním pro napětí 230V; 15A se středním zpožděním pro napětí 115V

Rozměry (výška x šířka x hloubka  v mm)

736.5 x 540 x 762 mm

Hmotnost

76kg

 

 

PŘÍSLUŠENSTVÍ:

 

Neutrik speakon

Ano (délka10 metrů)

Napájecí kábel

Ano

 

Recenze magazínu Hi-Fi Voice

Oficiální stránky výrobce: REL No. 25

REL No.25

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

 

Výrobce REL ACOUSTICS je zaměřen na jediný cíl, umožnit posluchači z pohodlí domova zažít perfektní audio zážitek ať už pro milovníky stereo poslechu nebo filmového fanouška. Jak to tak bývá, na počátku zrodu dnes již světově uznávané značky stála touha po dokonalejším zvukovém zážitku. Vše začalo nespokojeností jednoho muže s výkonem subwooferů, které byly v té době k dispozici. Ostatně tato hnací síla zůstává i nadále a snaha o dokonalý zvuk přetrvává dodnes. Díky neustálým inovacím v technologiích, které tato společnost neustále vylepšuje, zdokonaluje a integruje do svých subwooferů, řadí Rel k naprosté špičce na trhu.  zaměřená na jediný cíl přinést dokonalý hudební zážitek k posluchači do obýváků ať už v podobě stereo reprodukce či filmový úžasný zážitek.